Szín adatlap
Vintage Taupe
A Vintage Taupe egy világos, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#CDBFB9
RGB
rgb(205, 191, 185)
HSL
hsl(18, 17%, 76%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#CDBFB9
Legközelebbi: Vintage Taupe
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Vintage Taupe színértékei
HEX
#CDBFB9
RGB
rgb(205, 191, 185)
HSL
hsl(18, 17%, 76%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
világos
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Vintage Taupe színről?
A Vintage Taupe HSL világossága 76%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 17%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 18°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (79/100), ezt követi a kártya- és surface szín (78/100).
Világosság
76%
világos
Telítettség
17%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
79/100
border- és elválasztószín
Legjobb kontraszt
11.75:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
11.75:1
A fekete szöveg és a Vintage Taupe háttér kontrasztaránya 11.75:1.
WCAG / fehér szöveg
1.79:1
A fehér szöveg és a Vintage Taupe háttér kontrasztaránya 1.79:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Vintage Taupe háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 11.75:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Vintage Taupe komplementer árnyalata #B7C6CC, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #CCB7BC és #CCC8B7.
Fejlesztőknek
Használd a Vintage Taupe színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#CDBFB9
--color-vintage-taupe: #CDBFB9;
Árnyalatok
A Vintage Taupe világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Vintage Taupe?
Gyors áttekintés arról, hogy a Vintage Taupe milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Vintage Taupe
#CDBFB9
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
36/100
Kiemelőszín
Óvatosan
30/100
CTA / gomb
Óvatosan
34/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Jó
78/100
Szövegszín
Óvatosan
28/100
Border / elválasztó
Jó
79/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Vintage Taupe színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Vintage Taupe színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Vintage Taupe vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Réz Mező
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0C0BD
#6E3D35
#804238
#34211E
Őszi Moha Edition
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0C0BD
#975349
#804238
#34211E
Fűszeres Kert
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0C0BD
#B67268
#804238
#34211E
Terrakotta Agyag
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0C0BD
#CA9891
#804038
#34201E
Terrakotta Erdő No. 3
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0BDBD
#6E3535
#803838
#341E1E
Fűszeres Korall Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0BDBD
#974949
#803838
#341E1E
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Vintage Taupe háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.79:1
Fekete szöveg
Aa
11.75:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 11.75:1
A színről
01
Milyen szín a Vintage Taupe?
A Vintage Taupe (#CDBFB9) egy világos, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Vintage Taupe megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Vintage Taupe?
A Vintage Taupe különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Vintage Taupe?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Vintage Taupe különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Vintage Taupe vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Vintage Taupe használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Vintage Taupe erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Vintage Taupe karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Vintage Taupe könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Vintage Taupe használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Vintage Taupe – kérdések és válaszok
Milyen szín a Vintage Taupe?
A Vintage Taupe (#CDBFB9) egy világos, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 18° árnyalat, 17% telítettség és 76% világosság.
Milyen színek illenek a Vintage Taupe színhez?
A HSL színkör alapján a Vintage Taupe komplementer árnyalata #B7C6CC, amelyhez a Flowing Breeze áll közel. Analóg kombinációhoz a #CCB7BC és #CCC8B7 árnyalat használható; ezekhez a Iris Pink és Simple Stone áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Vintage Taupe webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Vintage Taupe legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (79/100), ezt követi a kártya- és felületszín (78/100). 76%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Vintage Taupe háttéren?
A Vintage Taupe háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 11.75:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 11.75:1, a fehér szövegé 1.79:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Vintage Taupe?
A Vintage Taupe számított CTA-alkalmassági pontszáma 34/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Vintage Taupe színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Vintage Taupe (#CDBFB9), a fekete szöveg ajánlott, mert 11.75:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Vintage Taupe háttérszínként?
A Vintage Taupe háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 76%-os világossága és 17%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Vintage Taupe HEX, RGB és HSL kódja?
A Vintage Taupe HEX kódja #CDBFB9. RGB értéke 205, 191, 185, HSL értéke pedig 18°, 17%, 76%.
Fedezz fel további színeket