Szín adatlap
Village Square
A Village Square egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#7B6F61
RGB
rgb(123, 111, 97)
HSL
hsl(32, 12%, 43%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#7B6F61
Legközelebbi: Village Square
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Village Square színértékei
HEX
#7B6F61
RGB
rgb(123, 111, 97)
HSL
hsl(32, 12%, 43%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Village Square színről?
A Village Square HSL világossága 43%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 12%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 32°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (66/100), ezt követi a border- és elválasztószín (63/100).
Világosság
43%
közepesen sötét
Telítettség
12%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
66/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
4.9:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
4.29:1
A fekete szöveg és a Village Square háttér kontrasztaránya 4.29:1.
WCAG / fehér szöveg
4.9:1
A fehér szöveg és a Village Square háttér kontrasztaránya 4.9:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Village Square háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 4.9:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Village Square komplementer árnyalata #606D7B, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #7B6160 és #7A7B60.
Fejlesztőknek
Használd a Village Square színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#7B6F61
--color-village-square: #7B6F61;
Árnyalatok
A Village Square világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Village Square?
Gyors áttekintés arról, hogy a Village Square milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Village Square
#7B6F61
Elsődleges márkaszín
Használható
54/100
Kiemelőszín
Óvatosan
39/100
CTA / gomb
Használható
47/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Használható
54/100
Szövegszín
Jó
66/100
Border / elválasztó
Használható
63/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Village Square színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Village Square színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Village Square vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Meleg Palakő Tone
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#499768
#74599B
#816451
#F0F0F0
#242424
Mézes Palakő Studio
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#49977D
#85599B
#817151
#F0F0F0
#242424
Barackos Kert
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#356E4C
#414671
#5E3B50
#716D4B
#F0F0F0
Borostyán Bor No. 3
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#499773
#7D599B
#816A51
#F0F0F0
#242424
Meleg Korall No. 3
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#49975E
#6B599B
#815D51
#F0F0F0
#242424
Napfényes Korall
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#356E54
#444171
#5E3B4B
#6F714B
#F0F0F0
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Village Square háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
4.9:1
Fekete szöveg
Aa
4.29:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 4.9:1
A színről
01
Milyen szín a Village Square?
A Village Square (#7B6F61) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Village Square megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Village Square?
A Village Square különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Village Square?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Village Square különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Village Square vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Village Square használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Village Square erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Village Square karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Village Square használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Village Square használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Village Square – kérdések és válaszok
Milyen szín a Village Square?
A Village Square (#7B6F61) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 32° árnyalat, 12% telítettség és 43% világosság.
Milyen színek illenek a Village Square színhez?
A HSL színkör alapján a Village Square komplementer árnyalata #606D7B, amelyhez a Blue Mirage áll közel. Analóg kombinációhoz a #7B6160 és #7A7B60 árnyalat használható; ezekhez a Reading Tea Leaves és La Grange áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Village Square webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Village Square legerősebb szerepköre szövegszín (66/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (63/100). 43%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Village Square háttéren?
A Village Square háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 4.9:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 4.29:1, a fehér szövegé 4.9:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Village Square?
A Village Square számított CTA-alkalmassági pontszáma 47/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Village Square színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Village Square (#7B6F61), a fehér szöveg ajánlott, mert 4.9:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Village Square háttérszínként?
A Village Square háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 43%-os világossága és 12%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Village Square HEX, RGB és HSL kódja?
A Village Square HEX kódja #7B6F61. RGB értéke 123, 111, 97, HSL értéke pedig 32°, 12%, 43%.
Fedezz fel további színeket