Szín adatlap
Veranda Hills
A Veranda Hills egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#CCB994
RGB
rgb(204, 185, 148)
HSL
hsl(40, 35%, 69%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#CCB994
Legközelebbi: Veranda Hills
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Veranda Hills színértékei
HEX
#CCB994
RGB
rgb(204, 185, 148)
HSL
hsl(40, 35%, 69%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Veranda Hills színről?
A Veranda Hills HSL világossága 69%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 35%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 40°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (68/100), ezt követi a border- és elválasztószín (67/100).
Világosság
69%
közepesen világos
Telítettség
35%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
68/100
kártya- és surface szín
Legjobb kontraszt
10.93:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
10.93:1
A fekete szöveg és a Veranda Hills háttér kontrasztaránya 10.93:1.
WCAG / fehér szöveg
1.92:1
A fehér szöveg és a Veranda Hills háttér kontrasztaránya 1.92:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Veranda Hills háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 10.93:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Veranda Hills komplementer árnyalata #94A7CC, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #CC9E94 és #C2CC94.
Fejlesztőknek
Használd a Veranda Hills színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#CCB994
--color-veranda-hills: #CCB994;
Árnyalatok
A Veranda Hills világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Veranda Hills?
Gyors áttekintés arról, hogy a Veranda Hills milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Veranda Hills
#CCB994
Elsődleges márkaszín
Használható
53/100
Kiemelőszín
Használható
48/100
CTA / gomb
Használható
52/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Jó
68/100
Szövegszín
Óvatosan
36/100
Border / elválasztó
Jó
67/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Veranda Hills színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Veranda Hills színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Veranda Hills vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Kiegyensúlyozott Moha Collection
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#353027
#CAB791
#E6E6E6
#9FAECB
#CDD0D6
Tengeri Kert Edition
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#CAB791
#A2C6CD
#9A93BE
#EBEBEB
#292929
Naplemente Kert
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#CAB791
#A4CBBE
#AD91BA
#F0F0F0
#242424
Aranyló Égbolt Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0F0EF
#D0CABD
#CAB791
#806838
#342C1E
Borostyán Mező Tone
Mély tónusokra, erős kontrasztra és elegáns semleges felületekre épülő paletta.
→
#CAB791
#2E291F
#111111
#F2EEE8
#FFFFFF
Mézes Moha Series
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#CAB791
#89A1D2
#D2DAA9
#111111
#FFFFFF
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Veranda Hills háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.92:1
Fekete szöveg
Aa
10.93:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 10.93:1
A színről
01
Milyen szín a Veranda Hills?
A Veranda Hills (#CCB994) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Veranda Hills megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Veranda Hills?
A Veranda Hills különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Veranda Hills?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Veranda Hills különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Veranda Hills vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Veranda Hills használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Veranda Hills erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Veranda Hills karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Veranda Hills használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Veranda Hills használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Veranda Hills – kérdések és válaszok
Milyen szín a Veranda Hills?
A Veranda Hills (#CCB994) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 40° árnyalat, 35% telítettség és 69% világosság.
Milyen színek illenek a Veranda Hills színhez?
A HSL színkör alapján a Veranda Hills komplementer árnyalata #94A7CC, amelyhez a Hopeful Dream áll közel. Analóg kombinációhoz a #CC9E94 és #C2CC94 árnyalat használható; ezekhez a Musk és Dancing Green áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Veranda Hills webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Veranda Hills legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (68/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (67/100). 69%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Veranda Hills háttéren?
A Veranda Hills háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 10.93:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 10.93:1, a fehér szövegé 1.92:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Veranda Hills?
A Veranda Hills számított CTA-alkalmassági pontszáma 52/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Veranda Hills színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Veranda Hills (#CCB994), a fekete szöveg ajánlott, mert 10.93:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Veranda Hills háttérszínként?
A Veranda Hills háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 69%-os világossága és 35%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Veranda Hills HEX, RGB és HSL kódja?
A Veranda Hills HEX kódja #CCB994. RGB értéke 204, 185, 148, HSL értéke pedig 40°, 35%, 69%.
Fedezz fel további színeket