bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Venetian Mask

A Venetian Mask egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#E7CEB6

RGB

rgb(231, 206, 182)

HSL

hsl(29, 51%, 81%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#E7CEB6

Legközelebbi: Venetian Mask

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Venetian Mask színértékei

HEX

#E7CEB6

RGB

rgb(231, 206, 182)

HSL

hsl(29, 51%, 81%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Venetian Mask színről?

A Venetian Mask HSL világossága 81%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 51%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 29°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (73/100).

Világosság

81%

világos

Telítettség

51%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

75/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

13.9:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

13.9:1

A fekete szöveg és a Venetian Mask háttér kontrasztaránya 13.9:1.

WCAG / fehér szöveg

1.51:1

A fehér szöveg és a Venetian Mask háttér kontrasztaránya 1.51:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Venetian Mask háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 13.9:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Venetian Mask komplementer árnyalata #B6CFE7, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E7B6B7 és #E7E6B6.

Komplementer

#B6CFE7

Legközelebbi név: Morality

Analóg −30°

#E7B6B7

Legközelebbi név: Amazon River Dolphin

Analóg +30°

#E7E6B6

Legközelebbi név: Iced Celery

Fejlesztőknek

Használd a Venetian Mask színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#E7CEB6

--color-venetian-mask: #E7CEB6;

Árnyalatok

A Venetian Mask világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDFAF8

Cool December

100

#F9F3ED

Crystal Cut

200

#F4E9DE

Tangelo Cream

300

#EFDFD0

Dry Dune

400

#EBD5C1

Mother of Pearl

500

#E7CEB6

Venetian Mask

600

#D0B9A4

My Piazza

700

#AD9B89

Threshold Taupe

800

#8B7C6D

Road Less-Travelled

900

#685D52

Sausalito Ridge

Gyors értékelés

Mire jó a Venetian Mask?

Gyors áttekintés arról, hogy a Venetian Mask milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Venetian Mask

#E7CEB6

Elsődleges márkaszín

Használható

49/100

Kiemelőszín

Használható

52/100

CTA / gomb

Használható

53/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

73/100

Szövegszín

Óvatosan

22/100

Border / elválasztó

67/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Venetian Mask színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Venetian Mask színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Venetian Mask vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Hajnali Bor

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123049

#105693

#DAE6F1

#9C5516

#EACFB8

Holdfényes Moha Studio

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123049

#3595E9

#DAE6F1

#E59148

#EACFB8

Jeges Kert Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123049

#6CB2EF

#DAE6F1

#EDB17E

#EACFB8

Éjféli Korall No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123749

#106793

#DAE9F1

#9C4316

#EAC9B8

Esős Moha Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123749

#35ADE9

#DAE9F1

#E57C48

#EAC9B8

Tengeri Indigó Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123749

#6CC3EF

#DAE9F1

#EDA37E

#EAC9B8

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Venetian Mask háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.51:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

13.9:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 13.9:1

A színről

01

Milyen szín a Venetian Mask?

A Venetian Mask (#E7CEB6) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Venetian Mask megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Venetian Mask?

A Venetian Mask különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Venetian Mask?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Venetian Mask különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Venetian Mask vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Venetian Mask használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Venetian Mask erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Venetian Mask karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Venetian Mask könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Venetian Mask használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Venetian Mask – kérdések és válaszok

Milyen szín a Venetian Mask?

A Venetian Mask (#E7CEB6) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 29° árnyalat, 51% telítettség és 81% világosság.

Milyen színek illenek a Venetian Mask színhez?

A HSL színkör alapján a Venetian Mask komplementer árnyalata #B6CFE7, amelyhez a Morality áll közel. Analóg kombinációhoz a #E7B6B7 és #E7E6B6 árnyalat használható; ezekhez a Amazon River Dolphin és Iced Celery áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Venetian Mask webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Venetian Mask legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (73/100). 81%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Venetian Mask háttéren?

A Venetian Mask háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 13.9:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 13.9:1, a fehér szövegé 1.51:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Venetian Mask?

A Venetian Mask számított CTA-alkalmassági pontszáma 53/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Venetian Mask színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Venetian Mask (#E7CEB6), a fekete szöveg ajánlott, mert 13.9:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Venetian Mask háttérszínként?

A Venetian Mask háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 81%-os világossága és 51%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Venetian Mask HEX, RGB és HSL kódja?

A Venetian Mask HEX kódja #E7CEB6. RGB értéke 231, 206, 182, HSL értéke pedig 29°, 51%, 81%.

Fedezz fel további színeket

A Venetian Mask színhez hasonló árnyalatok

Malibu Dune

#E7CEB5

Ginseng Root

#E6CDB5

Tanglewood Park

#E7CEB8

Beachy Keen

#E6D0B6

Kingdom’s Keys

#E9CFB7

Take-Out

#E6CCB7

Floral Bluff

#E7CFB9

Warm Croissant

#E4CEB5