Szín adatlap
Vanilla Milkshake
A Vanilla Milkshake egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#F1ECE2
RGB
rgb(241, 236, 226)
HSL
hsl(40, 35%, 92%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#F1ECE2
Legközelebbi: Vanilla Milkshake
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Vanilla Milkshake színértékei
HEX
#F1ECE2
RGB
rgb(241, 236, 226)
HSL
hsl(40, 35%, 92%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Vanilla Milkshake színről?
A Vanilla Milkshake HSL világossága 92%, ezért nagyon világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 35%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 40°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (85/100).
Világosság
92%
nagyon világos
Telítettség
35%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
100/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
17.84:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
17.84:1
A fekete szöveg és a Vanilla Milkshake háttér kontrasztaránya 17.84:1.
WCAG / fehér szöveg
1.18:1
A fehér szöveg és a Vanilla Milkshake háttér kontrasztaránya 1.18:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Vanilla Milkshake háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 17.84:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Vanilla Milkshake komplementer árnyalata #E3E8F2, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F2E6E3 és #EFF2E3.
Fejlesztőknek
Használd a Vanilla Milkshake színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#F1ECE2
--color-vanilla-milkshake: #F1ECE2;
Árnyalatok
A Vanilla Milkshake világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Vanilla Milkshake?
Gyors áttekintés arról, hogy a Vanilla Milkshake milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Vanilla Milkshake
#F1ECE2
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
28/100
Kiemelőszín
Óvatosan
32/100
CTA / gomb
Óvatosan
32/100
Háttérszín
Kiváló
100/100
Kártya / surface
Kiváló
85/100
Szövegszín
Óvatosan
9/100
Border / elválasztó
Kiváló
80/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Vanilla Milkshake színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Vanilla Milkshake színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Vanilla Milkshake vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Barackos Bor No. 2
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#87551D
#258F93
#252277
#F1EBE4
#312921
Fűszeres Lagúna Tone
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#B97527
#31BFC4
#3430A6
#F1EBE4
#312921
Borostyán Palakő Series
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#D89446
#5CD2D6
#4D49CA
#F1EBE4
#312921
Homokos Agyag
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#E2B178
#8DE0E2
#7C79D8
#F1EBE4
#312921
Borostyán Égbolt No. 2
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#87631D
#258193
#302277
#F1EDE4
#312C21
Homokos Korall Edition
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#B98927
#31ABC4
#4430A6
#F1EDE4
#312C21
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Vanilla Milkshake háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.18:1
Fekete szöveg
Aa
17.84:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 17.84:1
A színről
01
Milyen szín a Vanilla Milkshake?
A Vanilla Milkshake (#F1ECE2) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Vanilla Milkshake megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Vanilla Milkshake?
A Vanilla Milkshake különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Vanilla Milkshake?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Vanilla Milkshake különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Vanilla Milkshake vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Vanilla Milkshake használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Vanilla Milkshake erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Vanilla Milkshake karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Vanilla Milkshake könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Vanilla Milkshake használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Vanilla Milkshake – kérdések és válaszok
Milyen szín a Vanilla Milkshake?
A Vanilla Milkshake (#F1ECE2) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 40° árnyalat, 35% telítettség és 92% világosság.
Milyen színek illenek a Vanilla Milkshake színhez?
A HSL színkör alapján a Vanilla Milkshake komplementer árnyalata #E3E8F2, amelyhez a Whisper Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #F2E6E3 és #EFF2E3 árnyalat használható; ezekhez a Homoeopathic Orange és Frostwork áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Vanilla Milkshake webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Vanilla Milkshake legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (85/100). 92%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Vanilla Milkshake háttéren?
A Vanilla Milkshake háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 17.84:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 17.84:1, a fehér szövegé 1.18:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Vanilla Milkshake?
A Vanilla Milkshake számított CTA-alkalmassági pontszáma 32/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Vanilla Milkshake színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Vanilla Milkshake (#F1ECE2), a fekete szöveg ajánlott, mert 17.84:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Vanilla Milkshake háttérszínként?
A Vanilla Milkshake háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 92%-os világossága és 35%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Vanilla Milkshake HEX, RGB és HSL kódja?
A Vanilla Milkshake HEX kódja #F1ECE2. RGB értéke 241, 236, 226, HSL értéke pedig 40°, 35%, 92%.
Fedezz fel további színeket