bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Vanilla Iced Coffee

A Vanilla Iced Coffee egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#DAC2AA

RGB

rgb(218, 194, 170)

HSL

hsl(30, 39%, 76%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#DAC2AA

Legközelebbi: Vanilla Iced Coffee

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Vanilla Iced Coffee színértékei

HEX

#DAC2AA

RGB

rgb(218, 194, 170)

HSL

hsl(30, 39%, 76%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Vanilla Iced Coffee színről?

A Vanilla Iced Coffee HSL világossága 76%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 39%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 30°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (72/100).

Világosság

76%

világos

Telítettség

39%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

75/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

12.28:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

12.28:1

A fekete szöveg és a Vanilla Iced Coffee háttér kontrasztaránya 12.28:1.

WCAG / fehér szöveg

1.71:1

A fehér szöveg és a Vanilla Iced Coffee háttér kontrasztaránya 1.71:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Vanilla Iced Coffee háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 12.28:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Vanilla Iced Coffee komplementer árnyalata #AAC2DA, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #DAAAAA és #DADAAA.

Komplementer

#AAC2DA

Legközelebbi név: Cloudy Blue

Analóg −30°

#DAAAAA

Legközelebbi név: Peach Poppy

Analóg +30°

#DADAAA

Legközelebbi név: Sunlit Leaf

Fejlesztőknek

Használd a Vanilla Iced Coffee színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#DAC2AA

--color-vanilla-iced-coffee: #DAC2AA;

Árnyalatok

A Vanilla Iced Coffee világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FBF9F7

Cloud Petal

100

#F6F0EA

Billowy Clouds

200

#EEE4D9

Vellum Parchment

300

#E7D7C8

Dépaysement

400

#E0CBB7

Practical Tan

500

#DAC2AA

Vanilla Iced Coffee

600

#C4AF99

Sandrock

700

#A49280

Rapid Rock

800

#837466

Cool Camo

900

#62574C

Ares Shadow

Gyors értékelés

Mire jó a Vanilla Iced Coffee?

Gyors áttekintés arról, hogy a Vanilla Iced Coffee milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Vanilla Iced Coffee

#DAC2AA

Elsődleges márkaszín

Használható

48/100

Kiemelőszín

Használható

46/100

CTA / gomb

Használható

49/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

72/100

Szövegszín

Óvatosan

28/100

Border / elválasztó

69/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Vanilla Iced Coffee színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Vanilla Iced Coffee színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Vanilla Iced Coffee vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Barackos Agyag Collection

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#CA9191

#89D2D2

#DAC2A9

#111111

#FFFFFF

Homokos Bor

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#CA9891

#89CAD2

#DAC8A9

#111111

#FFFFFF

Homokos Agyag Collection

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#CA9198

#89D2CA

#DABCA9

#111111

#FFFFFF

Borostyán Moha No. 3

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5EFEA

#E1C2AD

#87471D

#9B4F1C

#402412

Meleg Égbolt Edition

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5EFEA

#E1C2AD

#B96227

#9B4F1C

#402412

Meleg Bor No. 3

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5EFEA

#E1C2AD

#D88046

#9B4F1C

#402412

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Vanilla Iced Coffee háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.71:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

12.28:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 12.28:1

A színről

01

Milyen szín a Vanilla Iced Coffee?

A Vanilla Iced Coffee (#DAC2AA) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Vanilla Iced Coffee megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Vanilla Iced Coffee?

A Vanilla Iced Coffee különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Vanilla Iced Coffee?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Vanilla Iced Coffee különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Vanilla Iced Coffee vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Vanilla Iced Coffee használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Vanilla Iced Coffee erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Vanilla Iced Coffee karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Vanilla Iced Coffee könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Vanilla Iced Coffee használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Vanilla Iced Coffee – kérdések és válaszok

Milyen szín a Vanilla Iced Coffee?

A Vanilla Iced Coffee (#DAC2AA) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 30° árnyalat, 39% telítettség és 76% világosság.

Milyen színek illenek a Vanilla Iced Coffee színhez?

A HSL színkör alapján a Vanilla Iced Coffee komplementer árnyalata #AAC2DA, amelyhez a Cloudy Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #DAAAAA és #DADAAA árnyalat használható; ezekhez a Peach Poppy és Sunlit Leaf áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Vanilla Iced Coffee webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Vanilla Iced Coffee legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (72/100). 76%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Vanilla Iced Coffee háttéren?

A Vanilla Iced Coffee háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 12.28:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 12.28:1, a fehér szövegé 1.71:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Vanilla Iced Coffee?

A Vanilla Iced Coffee számított CTA-alkalmassági pontszáma 49/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Vanilla Iced Coffee színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Vanilla Iced Coffee (#DAC2AA), a fekete szöveg ajánlott, mert 12.28:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Vanilla Iced Coffee háttérszínként?

A Vanilla Iced Coffee háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 76%-os világossága és 39%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Vanilla Iced Coffee HEX, RGB és HSL kódja?

A Vanilla Iced Coffee HEX kódja #DAC2AA. RGB értéke 218, 194, 170, HSL értéke pedig 30°, 39%, 76%.

Fedezz fel további színeket

A Vanilla Iced Coffee színhez hasonló árnyalatok

Old Bone

#DBC2AB

Elafonisi Beach

#DAC4A9

Grand Soiree

#D9C2A8

Boudoir Beige

#D9C0AB

Sienna Dust

#DCC4AC

Biscotti

#D8C3A7

Comforting

#D7C0AB

Just Right

#DCBFAC