Szín adatlap
USC Cardinal
A USC Cardinal egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín.
HEX
#990010
RGB
rgb(153, 0, 16)
HSL
hsl(354, 100%, 30%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#990010
Legközelebbi: USC Cardinal
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
USC Cardinal színértékei
HEX
#990010
RGB
rgb(153, 0, 16)
HSL
hsl(354, 100%, 30%)
Színcsalád
piros
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a USC Cardinal színről?
A USC Cardinal HSL világossága 30%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 100%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 354°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (97/100), ezt követi a kiemelőszín (96/100).
Világosság
30%
sötét
Telítettség
100%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
97/100
CTA- és gombszín
Legjobb kontraszt
8.89:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
2.36:1
A fekete szöveg és a USC Cardinal háttér kontrasztaránya 2.36:1.
WCAG / fehér szöveg
8.89:1
A fehér szöveg és a USC Cardinal háttér kontrasztaránya 8.89:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A USC Cardinal háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.89:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a USC Cardinal komplementer árnyalata #00998A, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #99005C és #993D00.
Fejlesztőknek
Használd a USC Cardinal színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#990010
--color-usc-cardinal: #990010;
Árnyalatok
A USC Cardinal világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a USC Cardinal?
Gyors áttekintés arról, hogy a USC Cardinal milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
USC Cardinal
#990010
Elsődleges márkaszín
Jó
77/100
Kiemelőszín
Kiváló
96/100
CTA / gomb
Kiváló
97/100
Háttérszín
Használható
60/100
Kártya / surface
Óvatosan
23/100
Szövegszín
Jó
71/100
Border / elválasztó
Óvatosan
17/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a USC Cardinal színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a USC Cardinal színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a USC Cardinal vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Borostyán Bor
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#491212
#931010
#F1DADA
#169C9C
#B8EAEA
Réz Lagúna Series
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#931010
#17A15C
#174D82
#F4E1E1
#371B1B
Mézes Erdő
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#931010
#1A9E1A
#18187C
#F6EAEA
#301717
Barackos Moha Collection
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F7E8E8
#EAA4A4
#931010
#A90F0F
#460B0B
Borostyán Palakő Series
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F2EDED
#931010
#4C2424
#111111
Természetes Mező Studio
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.
→
#931010
#541C1C
#F5F5F5
#FFFFFF
#111111
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a USC Cardinal háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
8.89:1
Fekete szöveg
Aa
2.36:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 8.89:1
A színről
01
Milyen szín a USC Cardinal?
A USC Cardinal (#990010) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A USC Cardinal megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a USC Cardinal?
A USC Cardinal különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a USC Cardinal?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a USC Cardinal különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a USC Cardinal dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a USC Cardinal használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a USC Cardinal erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a USC Cardinal karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A USC Cardinal intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a USC Cardinal használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
USC Cardinal – kérdések és válaszok
Milyen szín a USC Cardinal?
A USC Cardinal (#990010) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 354° árnyalat, 100% telítettség és 30% világosság.
Milyen színek illenek a USC Cardinal színhez?
A HSL színkör alapján a USC Cardinal komplementer árnyalata #00998A, amelyhez a Plumage áll közel. Analóg kombinációhoz a #99005C és #993D00 árnyalat használható; ezekhez a Strong Cerise és Roux áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a USC Cardinal webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a USC Cardinal legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (97/100), ezt követi a kiemelőszín (96/100). 30%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a USC Cardinal háttéren?
A USC Cardinal háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.89:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.36:1, a fehér szövegé 8.89:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a USC Cardinal?
A USC Cardinal számított CTA-alkalmassági pontszáma 97/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a USC Cardinal színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne USC Cardinal (#990010), a fehér szöveg ajánlott, mert 8.89:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a USC Cardinal háttérszínként?
A USC Cardinal háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 30%-os világossága és 100%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a USC Cardinal HEX, RGB és HSL kódja?
A USC Cardinal HEX kódja #990010. RGB értéke 153, 0, 16, HSL értéke pedig 354°, 100%, 30%.
Fedezz fel további színeket