Szín adatlap
Tuscan Rooftops
A Tuscan Rooftops egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#9C6350
RGB
rgb(156, 99, 80)
HSL
hsl(15, 32%, 46%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#9C6350
Legközelebbi: Tuscan Rooftops
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Tuscan Rooftops színértékei
HEX
#9C6350
RGB
rgb(156, 99, 80)
HSL
hsl(15, 32%, 46%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Tuscan Rooftops színről?
A Tuscan Rooftops HSL világossága 46%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 32%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 15°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (68/100), ezt követi a CTA- és gombszín (64/100).
Világosság
46%
közepes világosságú
Telítettség
32%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
68/100
elsődleges márkaszín
Legjobb kontraszt
4.87:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
4.31:1
A fekete szöveg és a Tuscan Rooftops háttér kontrasztaránya 4.31:1.
WCAG / fehér szöveg
4.87:1
A fehér szöveg és a Tuscan Rooftops háttér kontrasztaránya 4.87:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Tuscan Rooftops háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 4.87:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Tuscan Rooftops komplementer árnyalata #50889B, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #9B5063 és #9B8850.
Fejlesztőknek
Használd a Tuscan Rooftops színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#9C6350
--color-tuscan-rooftops: #9C6350;
Árnyalatok
A Tuscan Rooftops világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Tuscan Rooftops?
Gyors áttekintés arról, hogy a Tuscan Rooftops milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Tuscan Rooftops
#9C6350
Elsődleges márkaszín
Jó
68/100
Kiemelőszín
Használható
56/100
CTA / gomb
Használható
64/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Használható
52/100
Szövegszín
Használható
62/100
Border / elválasztó
Használható
56/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Tuscan Rooftops színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Tuscan Rooftops színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Tuscan Rooftops vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Fagyos Bor Collection
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#975E49
#569F8E
#505D86
#EBEBEB
#292929
Réz Kert Edition
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#975E49
#599B6B
#5D5181
#F0F0F0
#242424
Naplemente Korall No. 3
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0C2BD
#975E49
#804B38
#34241E
Fűszeres Moha
Mély tónusokra, erős kontrasztra és elegáns semleges felületekre épülő paletta.
→
#975E49
#2E231F
#111111
#F2EEE8
#FFFFFF
Fűszeres Bor No. 3
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#975E49
#3E88A3
#B69F54
#111111
#FFFFFF
Sarki Kert
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#976849
#569F98
#505686
#EBEBEB
#292929
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Tuscan Rooftops háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
4.87:1
Fekete szöveg
Aa
4.31:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 4.87:1
A színről
01
Milyen szín a Tuscan Rooftops?
A Tuscan Rooftops (#9C6350) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Tuscan Rooftops megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Tuscan Rooftops?
A Tuscan Rooftops különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Tuscan Rooftops?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Tuscan Rooftops különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Tuscan Rooftops vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Tuscan Rooftops használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Tuscan Rooftops erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Tuscan Rooftops karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Tuscan Rooftops használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Tuscan Rooftops használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Tuscan Rooftops – kérdések és válaszok
Milyen szín a Tuscan Rooftops?
A Tuscan Rooftops (#9C6350) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 15° árnyalat, 32% telítettség és 46% világosság.
Milyen színek illenek a Tuscan Rooftops színhez?
A HSL színkör alapján a Tuscan Rooftops komplementer árnyalata #50889B, amelyhez a Blue Square áll közel. Analóg kombinációhoz a #9B5063 és #9B8850 árnyalat használható; ezekhez a Cherry Berry és Tibetan Silk áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Tuscan Rooftops webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Tuscan Rooftops legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (68/100), ezt követi a CTA- és gombszín (64/100). 46%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Tuscan Rooftops háttéren?
A Tuscan Rooftops háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 4.87:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 4.31:1, a fehér szövegé 4.87:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Tuscan Rooftops?
A Tuscan Rooftops számított CTA-alkalmassági pontszáma 64/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Tuscan Rooftops színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Tuscan Rooftops (#9C6350), a fehér szöveg ajánlott, mert 4.87:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Tuscan Rooftops háttérszínként?
A Tuscan Rooftops háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 46%-os világossága és 32%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Tuscan Rooftops HEX, RGB és HSL kódja?
A Tuscan Rooftops HEX kódja #9C6350. RGB értéke 156, 99, 80, HSL értéke pedig 15°, 32%, 46%.
Fedezz fel további színeket