bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

The Bluff

A The Bluff egy világos, élénk és meleg tónusú piros szín.

piros
világos
élénk
meleg tónusú

HEX

#FFC8C2

RGB

rgb(255, 200, 194)

HSL

hsl(6, 100%, 88%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#FFC8C2

Legközelebbi: The Bluff

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

The Bluff színértékei

HEX

#FFC8C2

RGB

rgb(255, 200, 194)

HSL

hsl(6, 100%, 88%)

Színcsalád

piros

Világosság

világos

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a The Bluff színről?

A The Bluff HSL világossága 88%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 100%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 6°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kiemelőszín (83/100).

Világosság

88%

világos

Telítettség

100%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

100/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

14.29:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

14.29:1

A fekete szöveg és a The Bluff háttér kontrasztaránya 14.29:1.

WCAG / fehér szöveg

1.47:1

A fehér szöveg és a The Bluff háttér kontrasztaránya 1.47:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A The Bluff háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.29:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a The Bluff komplementer árnyalata #C2F9FF, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #FFC2DA és #FFE7C2.

Komplementer

#C2F9FF

Legközelebbi név: Friendly Frost

Analóg −30°

#FFC2DA

Legközelebbi név: Sweet Romance

Analóg +30°

#FFE7C2

Legközelebbi név: Fricassée

Fejlesztőknek

Használd a The Bluff színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#FFC8C2

--color-the-bluff: #FFC8C2;

Árnyalatok

A The Bluff világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FFFAF9

Snow

100

#FFF1F0

Sefid White

200

#FFE6E4

Pink Theory

300

#FFDBD7

Peach Schnapps

400

#FFD0CB

Aromatic Breeze

500

#FFC8C2

The Bluff

600

#E6B4AF

Perfect Pink

700

#BF9692

Mutabilis

800

#997874

Hickory Stick

900

#735A57

Taupe Night

Gyors értékelés

Mire jó a The Bluff?

Gyors áttekintés arról, hogy a The Bluff milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

The Bluff

#FFC8C2

Elsődleges márkaszín

Használható

57/100

Kiemelőszín

Kiváló

83/100

CTA / gomb

Kiváló

81/100

Háttérszín

Kiváló

100/100

Kártya / surface

66/100

Szövegszín

Óvatosan

4/100

Border / elválasztó

Használható

48/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a The Bluff színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a The Bluff színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a The Bluff vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Éjféli Korall No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123749

#106793

#DAE9F1

#9C4316

#EAC9B8

Esős Moha Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123749

#35ADE9

#DAE9F1

#E57C48

#EAC9B8

Tengeri Indigó Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123749

#6CC3EF

#DAE9F1

#EDA37E

#EAC9B8

Esős Mező

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123E49

#107993

#DAECF1

#9C3116

#EAC2B8

Óceáni Lagúna

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123E49

#35C5E9

#DAECF1

#E56748

#EAC2B8

Hajnali Moha No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123E49

#6CD5EF

#DAECF1

#ED947E

#EAC2B8

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a The Bluff háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.47:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

14.29:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 14.29:1

A színről

01

Milyen szín a The Bluff?

A The Bluff (#FFC8C2) egy világos, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A The Bluff megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a The Bluff?

A The Bluff különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a The Bluff?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a The Bluff különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a The Bluff dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a The Bluff használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a The Bluff erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a The Bluff karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A The Bluff intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a The Bluff használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

The Bluff – kérdések és válaszok

Milyen szín a The Bluff?

A The Bluff (#FFC8C2) egy világos, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 6° árnyalat, 100% telítettség és 88% világosság.

Milyen színek illenek a The Bluff színhez?

A HSL színkör alapján a The Bluff komplementer árnyalata #C2F9FF, amelyhez a Friendly Frost áll közel. Analóg kombinációhoz a #FFC2DA és #FFE7C2 árnyalat használható; ezekhez a Sweet Romance és Fricassée áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a The Bluff webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a The Bluff legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kiemelőszín (83/100). 88%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a The Bluff háttéren?

A The Bluff háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.29:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 14.29:1, a fehér szövegé 1.47:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a The Bluff?

A The Bluff számított CTA-alkalmassági pontszáma 81/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a The Bluff színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne The Bluff (#FFC8C2), a fekete szöveg ajánlott, mert 14.29:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a The Bluff háttérszínként?

A The Bluff háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 88%-os világossága és 100%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a The Bluff HEX, RGB és HSL kódja?

A The Bluff HEX kódja #FFC8C2. RGB értéke 255, 200, 194, HSL értéke pedig 6°, 100%, 88%.

Fedezz fel további színeket

A The Bluff színhez hasonló árnyalatok

Caro

#FFCAC3

Hooked Mimosa

#FFC9C4

Cinderella Pink

#FFC6C4

Piggy Dreams

#FFCBC4

Gossamer Pink

#FAC8C3

Ladylike

#FFC3BF

Crystal Coral

#FCCDC1

Dress Up

#FAC7BF