bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Swiss Cream

A Swiss Cream egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín.

sárga
világos
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#ECEAD9

RGB

rgb(236, 234, 217)

HSL

hsl(54, 33%, 89%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#ECEAD9

Legközelebbi: Swiss Cream

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Swiss Cream színértékei

HEX

#ECEAD9

RGB

rgb(236, 234, 217)

HSL

hsl(54, 33%, 89%)

Színcsalád

sárga

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Swiss Cream színről?

A Swiss Cream HSL világossága 89%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 33%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 54°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (84/100).

Világosság

89%

világos

Telítettség

33%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

100/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

17.34:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

17.34:1

A fekete szöveg és a Swiss Cream háttér kontrasztaránya 17.34:1.

WCAG / fehér szöveg

1.21:1

A fehér szöveg és a Swiss Cream háttér kontrasztaránya 1.21:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Swiss Cream háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 17.34:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Swiss Cream komplementer árnyalata #DADCEC, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #ECE1DA és #E5ECDA.

Komplementer

#DADCEC

Legközelebbi név: The White Death

Analóg −30°

#ECE1DA

Legközelebbi név: Landing

Analóg +30°

#E5ECDA

Legközelebbi név: Minified Mint

Fejlesztőknek

Használd a Swiss Cream színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#ECEAD9

--color-swiss-cream: #ECEAD9;

Árnyalatok

A Swiss Cream világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDFDFB

Emptiness

100

#FAFAF6

Unbleached

200

#F6F6EE

Praxeti White

300

#F3F1E6

Angel’s Feather

400

#EFEDDF

Onion Skin

500

#ECEAD9

Swiss Cream

600

#D4D3C3

Static

700

#B1B0A3

Light Sage

800

#8E8C82

Incognito

900

#6A6962

Storm Warning

Gyors értékelés

Mire jó a Swiss Cream?

Gyors áttekintés arról, hogy a Swiss Cream milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Swiss Cream

#ECEAD9

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

30/100

Kiemelőszín

Óvatosan

32/100

CTA / gomb

Óvatosan

33/100

Háttérszín

Kiváló

100/100

Kártya / surface

Kiváló

84/100

Szövegszín

Óvatosan

13/100

Border / elválasztó

79/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Swiss Cream színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Swiss Cream színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Swiss Cream vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Homokos Erdő Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#433A19

#87711D

#EDEADE

#24398F

#BFC6E3

Meleg Moha No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#433A19

#B99C27

#EDEADE

#304DC0

#BFC6E3

Homokos Moha Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#433A19

#D8BB46

#EDEADE

#5871D5

#BFC6E3

Homokos Bor No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#433A19

#E2CD78

#EDEADE

#899AE1

#BFC6E3

Napfényes Kert

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#493712

#936710

#F1E9DA

#16439C

#B8C9EA

Terrakotta Palakő Studio

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#493712

#CA8E16

#F1E9DA

#1E5AD2

#B8C9EA

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Swiss Cream háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.21:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

17.34:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 17.34:1

A színről

01

Milyen szín a Swiss Cream?

A Swiss Cream (#ECEAD9) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.

02

A Swiss Cream megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Swiss Cream?

A Swiss Cream különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Swiss Cream?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Swiss Cream különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Swiss Cream optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Swiss Cream használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Swiss Cream erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Swiss Cream karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Swiss Cream könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Swiss Cream használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Swiss Cream – kérdések és válaszok

Milyen szín a Swiss Cream?

A Swiss Cream (#ECEAD9) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 54° árnyalat, 33% telítettség és 89% világosság.

Milyen színek illenek a Swiss Cream színhez?

A HSL színkör alapján a Swiss Cream komplementer árnyalata #DADCEC, amelyhez a The White Death áll közel. Analóg kombinációhoz a #ECE1DA és #E5ECDA árnyalat használható; ezekhez a Landing és Minified Mint áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Swiss Cream webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Swiss Cream legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (84/100). 89%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Swiss Cream háttéren?

A Swiss Cream háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 17.34:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 17.34:1, a fehér szövegé 1.21:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Swiss Cream?

A Swiss Cream számított CTA-alkalmassági pontszáma 33/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Swiss Cream színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Swiss Cream (#ECEAD9), a fekete szöveg ajánlott, mert 17.34:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Swiss Cream háttérszínként?

A Swiss Cream háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 89%-os világossága és 33%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Swiss Cream HEX, RGB és HSL kódja?

A Swiss Cream HEX kódja #ECEAD9. RGB értéke 236, 234, 217, HSL értéke pedig 54°, 33%, 89%.

Fedezz fel további színeket

A Swiss Cream színhez hasonló árnyalatok

Angelic Starlet

#EBE9D8

Calcium Rock

#EEE9D9

Nesting Dove

#EEEADA

Whispering Rain

#ECECDA

Baked Brie

#EDE9D7

Barely Pear

#EDEBDB

Colleen Green

#EBECDA

Fresh Linen

#EBE8DA