bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Stucco White

A Stucco White egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#E2D3B9

RGB

rgb(226, 211, 185)

HSL

hsl(38, 41%, 81%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#E2D3B9

Legközelebbi: Stucco White

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Stucco White színértékei

HEX

#E2D3B9

RGB

rgb(226, 211, 185)

HSL

hsl(38, 41%, 81%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Stucco White színről?

A Stucco White HSL világossága 81%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 41%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 38°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (76/100), ezt követi a háttérszín (75/100).

Világosság

81%

világos

Telítettség

41%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

76/100

kártya- és surface szín

Legjobb kontraszt

14.25:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

14.25:1

A fekete szöveg és a Stucco White háttér kontrasztaránya 14.25:1.

WCAG / fehér szöveg

1.47:1

A fehér szöveg és a Stucco White háttér kontrasztaránya 1.47:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Stucco White háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.25:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Stucco White komplementer árnyalata #BBC9E2, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E2C0BB és #DDE2BB.

Komplementer

#BBC9E2

Legközelebbi név: Hindsight

Analóg −30°

#E2C0BB

Legközelebbi név: Silver Peony

Analóg +30°

#DDE2BB

Legközelebbi név: Foamy Lime

Fejlesztőknek

Használd a Stucco White színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#E2D3B9

--color-stucco-white: #E2D3B9;

Árnyalatok

A Stucco White világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FCFBF8

Cool December

100

#F8F4EE

Crystal Cut

200

#F2EBE0

Nilla Vanilla

300

#ECE2D2

Quarter Spanish White

400

#E6DAC4

Seed Pearl

500

#E2D3B9

Stucco White

600

#CBBEA7

Sheepskin Rug

700

#AA9E8B

Delicate Truffle

800

#887F6F

Mossy Aura

900

#665F53

Twisted Vine

Gyors értékelés

Mire jó a Stucco White?

Gyors áttekintés arról, hogy a Stucco White milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Stucco White

#E2D3B9

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

43/100

Kiemelőszín

Óvatosan

44/100

CTA / gomb

Használható

46/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

76/100

Szövegszín

Óvatosan

22/100

Border / elválasztó

71/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Stucco White színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Stucco White színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Stucco White vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Ködös Mező

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192A43

#1D4787

#DEE4ED

#8F6424

#E3D5BF

Fagyos Kert

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192A43

#2762B9

#DEE4ED

#C08630

#E3D5BF

Éjféli Lagúna Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192A43

#4680D8

#DEE4ED

#D5A358

#E3D5BF

Sarki Bor Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192A43

#78A3E2

#DEE4ED

#E1BE89

#E3D5BF

Acélos Erdő No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192F43

#1D5587

#DEE6ED

#8F5624

#E3D0BF

Hűvös Égbolt Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#192F43

#4694D8

#DEE6ED

#D59258

#E3D0BF

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Stucco White háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.47:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

14.25:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 14.25:1

A színről

01

Milyen szín a Stucco White?

A Stucco White (#E2D3B9) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Stucco White megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Stucco White?

A Stucco White különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Stucco White?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Stucco White különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Stucco White vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Stucco White használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Stucco White erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Stucco White karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Stucco White könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Stucco White használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Stucco White – kérdések és válaszok

Milyen szín a Stucco White?

A Stucco White (#E2D3B9) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 38° árnyalat, 41% telítettség és 81% világosság.

Milyen színek illenek a Stucco White színhez?

A HSL színkör alapján a Stucco White komplementer árnyalata #BBC9E2, amelyhez a Hindsight áll közel. Analóg kombinációhoz a #E2C0BB és #DDE2BB árnyalat használható; ezekhez a Silver Peony és Foamy Lime áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Stucco White webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Stucco White legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (76/100), ezt követi a háttérszín (75/100). 81%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Stucco White háttéren?

A Stucco White háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.25:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 14.25:1, a fehér szövegé 1.47:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Stucco White?

A Stucco White számított CTA-alkalmassági pontszáma 46/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Stucco White színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Stucco White (#E2D3B9), a fekete szöveg ajánlott, mert 14.25:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Stucco White háttérszínként?

A Stucco White háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 81%-os világossága és 41%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Stucco White HEX, RGB és HSL kódja?

A Stucco White HEX kódja #E2D3B9. RGB értéke 226, 211, 185, HSL értéke pedig 38°, 41%, 81%.

Fedezz fel további színeket

A Stucco White színhez hasonló árnyalatok

Celestial Moon

#E3D4B9

Courtyard Tan

#E3D3BA

Gentle Touch

#E3D5B8

Magic Sail

#E0D2BA

Raw Cotton

#E3D4BB

Hidden Path

#E4D5B9

Land of Trees

#E0D5B9

Almond Brittle

#E5D3B9