Szín adatlap
Spoonful of Sugar
A Spoonful of Sugar egy világos, visszafogott és meleg tónusú zöld szín.
HEX
#E7E9E3
RGB
rgb(231, 233, 227)
HSL
hsl(80, 12%, 90%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#E7E9E3
Legközelebbi: Spoonful of Sugar
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Spoonful of Sugar színértékei
HEX
#E7E9E3
RGB
rgb(231, 233, 227)
HSL
hsl(80, 12%, 90%)
Színcsalád
zöld
Világosság
világos
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Spoonful of Sugar színről?
A Spoonful of Sugar HSL világossága 90%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 12%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 80°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (90/100).
Világosság
90%
világos
Telítettség
12%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
100/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
17.16:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
17.16:1
A fekete szöveg és a Spoonful of Sugar háttér kontrasztaránya 17.16:1.
WCAG / fehér szöveg
1.22:1
A fehér szöveg és a Spoonful of Sugar háttér kontrasztaránya 1.22:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Spoonful of Sugar háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 17.16:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Spoonful of Sugar komplementer árnyalata #E4E2E9, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E9E8E2 és #E3E9E2.
Fejlesztőknek
Használd a Spoonful of Sugar színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#E7E9E3
--color-spoonful-of-sugar: #E7E9E3;
Árnyalatok
A Spoonful of Sugar világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Spoonful of Sugar?
Gyors áttekintés arról, hogy a Spoonful of Sugar milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Spoonful of Sugar
#E7E9E3
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
18/100
Kiemelőszín
Óvatosan
16/100
CTA / gomb
Óvatosan
17/100
Háttérszín
Kiváló
100/100
Kártya / surface
Kiváló
90/100
Szövegszín
Óvatosan
12/100
Border / elválasztó
Kiváló
89/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Spoonful of Sugar színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Spoonful of Sugar színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Spoonful of Sugar vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Napfényes Moha No. 2
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#323C20
#5F7A29
#E7E9E2
#4C3181
#CDC6DD
Őszi Horizont
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#323C20
#83A838
#E7E9E2
#6642AE
#CDC6DD
Barackos Agyag Studio
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#323C20
#A2C757
#E7E9E2
#8767C5
#CDC6DD
Homokos Moha Studio
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#323C20
#BBD685
#E7E9E2
#AA94D6
#CDC6DD
Réz Moha Series
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#363C20
#6A7A29
#E8E9E2
#413181
#CAC6DD
Őszi Lagúna Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#363C20
#92A838
#E8E9E2
#5742AE
#CAC6DD
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Spoonful of Sugar háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.22:1
Fekete szöveg
Aa
17.16:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 17.16:1
A színről
01
Milyen szín a Spoonful of Sugar?
A Spoonful of Sugar (#E7E9E3) egy világos, visszafogott és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.
02
A Spoonful of Sugar megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Spoonful of Sugar?
A Spoonful of Sugar különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Spoonful of Sugar?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Spoonful of Sugar különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Spoonful of Sugar nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Spoonful of Sugar használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Spoonful of Sugar erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Spoonful of Sugar karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Spoonful of Sugar könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Spoonful of Sugar használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Spoonful of Sugar – kérdések és válaszok
Milyen szín a Spoonful of Sugar?
A Spoonful of Sugar (#E7E9E3) egy világos, visszafogott és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 80° árnyalat, 12% telítettség és 90% világosság.
Milyen színek illenek a Spoonful of Sugar színhez?
A HSL színkör alapján a Spoonful of Sugar komplementer árnyalata #E4E2E9, amelyhez a Translucent White áll közel. Analóg kombinációhoz a #E9E8E2 és #E3E9E2 árnyalat használható; ezekhez a Thousand Shells és Poetic Licence áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Spoonful of Sugar webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Spoonful of Sugar legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (90/100). 90%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Spoonful of Sugar háttéren?
A Spoonful of Sugar háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 17.16:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 17.16:1, a fehér szövegé 1.22:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Spoonful of Sugar?
A Spoonful of Sugar számított CTA-alkalmassági pontszáma 17/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Spoonful of Sugar színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Spoonful of Sugar (#E7E9E3), a fekete szöveg ajánlott, mert 17.16:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Spoonful of Sugar háttérszínként?
A Spoonful of Sugar háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 90%-os világossága és 12%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Spoonful of Sugar HEX, RGB és HSL kódja?
A Spoonful of Sugar HEX kódja #E7E9E3. RGB értéke 231, 233, 227, HSL értéke pedig 80°, 12%, 90%.
Fedezz fel további színeket