Szín adatlap
Spinning Silk
A Spinning Silk egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#F3DDBC
RGB
rgb(243, 221, 188)
HSL
hsl(36, 70%, 85%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#F3DDBC
Legközelebbi: Spinning Silk
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Spinning Silk színértékei
HEX
#F3DDBC
RGB
rgb(243, 221, 188)
HSL
hsl(36, 70%, 85%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
világos
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Spinning Silk színről?
A Spinning Silk HSL világossága 85%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 70%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 36°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (71/100).
Világosság
85%
világos
Telítettség
70%
erősen telített
Legjobb szerepkör
75/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
15.88:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
15.88:1
A fekete szöveg és a Spinning Silk háttér kontrasztaránya 15.88:1.
WCAG / fehér szöveg
1.32:1
A fehér szöveg és a Spinning Silk háttér kontrasztaránya 1.32:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Spinning Silk háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 15.88:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Spinning Silk komplementer árnyalata #BED3F4, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F4C3BE és #EEF4BE.
Fejlesztőknek
Használd a Spinning Silk színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#F3DDBC
--color-spinning-silk: #F3DDBC;
Árnyalatok
A Spinning Silk világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Spinning Silk?
Gyors áttekintés arról, hogy a Spinning Silk milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Spinning Silk
#F3DDBC
Elsődleges márkaszín
Használható
55/100
Kiemelőszín
Használható
63/100
CTA / gomb
Használható
63/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Jó
71/100
Szövegszín
Óvatosan
13/100
Border / elválasztó
Használható
60/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Spinning Silk színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Spinning Silk színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Spinning Silk vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Tengeri Moha
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122149
#103393
#DAE0F1
#9C7816
#EADDB8
Hajnali Mező Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122149
#1646CA
#DAE0F1
#D2A21E
#EADDB8
Acélos Lagúna Series
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122149
#3565E9
#DAE0F1
#E5BB48
#EADDB8
Hajnali Erdő
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122149
#6C8FEF
#DAE0F1
#EDCF7E
#EADDB8
Hűvös Horizont
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122849
#104593
#DAE3F1
#9C6716
#EAD6B8
Óceáni Mező Collection
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122849
#165ECA
#DAE3F1
#D28A1E
#EAD6B8
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Spinning Silk háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.32:1
Fekete szöveg
Aa
15.88:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 15.88:1
A színről
01
Milyen szín a Spinning Silk?
A Spinning Silk (#F3DDBC) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Spinning Silk megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Spinning Silk?
A Spinning Silk különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Spinning Silk?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Spinning Silk különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Spinning Silk vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Spinning Silk használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Spinning Silk erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Spinning Silk karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Spinning Silk intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Spinning Silk használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Spinning Silk – kérdések és válaszok
Milyen szín a Spinning Silk?
A Spinning Silk (#F3DDBC) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 36° árnyalat, 70% telítettség és 85% világosság.
Milyen színek illenek a Spinning Silk színhez?
A HSL színkör alapján a Spinning Silk komplementer árnyalata #BED3F4, amelyhez a Delicate Blue Mist áll közel. Analóg kombinációhoz a #F4C3BE és #EEF4BE árnyalat használható; ezekhez a Sugarcane Dahlia és Chiffon áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Spinning Silk webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Spinning Silk legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (71/100). 85%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Spinning Silk háttéren?
A Spinning Silk háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 15.88:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 15.88:1, a fehér szövegé 1.32:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Spinning Silk?
A Spinning Silk számított CTA-alkalmassági pontszáma 63/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Spinning Silk színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Spinning Silk (#F3DDBC), a fekete szöveg ajánlott, mert 15.88:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Spinning Silk háttérszínként?
A Spinning Silk háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 85%-os világossága és 70%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Spinning Silk HEX, RGB és HSL kódja?
A Spinning Silk HEX kódja #F3DDBC. RGB értéke 243, 221, 188, HSL értéke pedig 36°, 70%, 85%.
Fedezz fel további színeket