Szín adatlap
Speckled Eggs
A Speckled Eggs egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#EBD6BD
RGB
rgb(235, 214, 189)
HSL
hsl(33, 53%, 83%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#EBD6BD
Legközelebbi: Speckled Eggs
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Speckled Eggs színértékei
HEX
#EBD6BD
RGB
rgb(235, 214, 189)
HSL
hsl(33, 53%, 83%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Speckled Eggs színről?
A Speckled Eggs HSL világossága 83%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 53%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 33°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (74/100).
Világosság
83%
világos
Telítettség
53%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
75/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
14.89:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
14.89:1
A fekete szöveg és a Speckled Eggs háttér kontrasztaránya 14.89:1.
WCAG / fehér szöveg
1.41:1
A fehér szöveg és a Speckled Eggs háttér kontrasztaránya 1.41:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Speckled Eggs háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.89:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Speckled Eggs komplementer árnyalata #BDD1EB, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #EBBFBD és #E8EBBD.
Fejlesztőknek
Használd a Speckled Eggs színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#EBD6BD
--color-speckled-eggs: #EBD6BD;
Árnyalatok
A Speckled Eggs világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Speckled Eggs?
Gyors áttekintés arról, hogy a Speckled Eggs milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Speckled Eggs
#EBD6BD
Elsődleges márkaszín
Használható
48/100
Kiemelőszín
Használható
52/100
CTA / gomb
Használható
52/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Jó
74/100
Szövegszín
Óvatosan
19/100
Border / elválasztó
Jó
67/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Speckled Eggs színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Speckled Eggs színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Speckled Eggs vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Hűvös Horizont
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122849
#104593
#DAE3F1
#9C6716
#EAD6B8
Óceáni Mező Collection
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122849
#165ECA
#DAE3F1
#D28A1E
#EAD6B8
Sarki Korall
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122849
#357DE9
#DAE3F1
#E5A648
#EAD6B8
Ködös Kert Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122849
#6CA0EF
#DAE3F1
#EDC07E
#EAD6B8
Ködös Mező
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#192A43
#1D4787
#DEE4ED
#8F6424
#E3D5BF
Fagyos Kert
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#192A43
#2762B9
#DEE4ED
#C08630
#E3D5BF
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Speckled Eggs háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.41:1
Fekete szöveg
Aa
14.89:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 14.89:1
A színről
01
Milyen szín a Speckled Eggs?
A Speckled Eggs (#EBD6BD) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Speckled Eggs megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Speckled Eggs?
A Speckled Eggs különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Speckled Eggs?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Speckled Eggs különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Speckled Eggs vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Speckled Eggs használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Speckled Eggs erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Speckled Eggs karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Speckled Eggs könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Speckled Eggs használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Speckled Eggs – kérdések és válaszok
Milyen szín a Speckled Eggs?
A Speckled Eggs (#EBD6BD) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 33° árnyalat, 53% telítettség és 83% világosság.
Milyen színek illenek a Speckled Eggs színhez?
A HSL színkör alapján a Speckled Eggs komplementer árnyalata #BDD1EB, amelyhez a Maritime áll közel. Analóg kombinációhoz a #EBBFBD és #E8EBBD árnyalat használható; ezekhez a Star of the Morning és Spring Blossom áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Speckled Eggs webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Speckled Eggs legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (74/100). 83%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Speckled Eggs háttéren?
A Speckled Eggs háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.89:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 14.89:1, a fehér szövegé 1.41:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Speckled Eggs?
A Speckled Eggs számított CTA-alkalmassági pontszáma 52/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Speckled Eggs színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Speckled Eggs (#EBD6BD), a fekete szöveg ajánlott, mert 14.89:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Speckled Eggs háttérszínként?
A Speckled Eggs háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 83%-os világossága és 53%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Speckled Eggs HEX, RGB és HSL kódja?
A Speckled Eggs HEX kódja #EBD6BD. RGB értéke 235, 214, 189, HSL értéke pedig 33°, 53%, 83%.
Fedezz fel további színeket