Szín adatlap
Sparkling Red
A Sparkling Red egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín.
HEX
#EE3333
RGB
rgb(238, 51, 51)
HSL
hsl(0, 85%, 57%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#EE3333
Legközelebbi: Sparkling Red
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Sparkling Red színértékei
HEX
#EE3333
RGB
rgb(238, 51, 51)
HSL
hsl(0, 85%, 57%)
Színcsalád
piros
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Sparkling Red színről?
A Sparkling Red HSL világossága 57%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 85%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 0°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (98/100), ezt követi a kiemelőszín (94/100).
Világosság
57%
közepes világosságú
Telítettség
85%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
98/100
CTA- és gombszín
Legjobb kontraszt
5.16:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
5.16:1
A fekete szöveg és a Sparkling Red háttér kontrasztaránya 5.16:1.
WCAG / fehér szöveg
4.07:1
A fehér szöveg és a Sparkling Red háttér kontrasztaránya 4.07:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Sparkling Red háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.16:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Sparkling Red komplementer árnyalata #34EFEF, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #EF3491 és #EF9134.
Fejlesztőknek
Használd a Sparkling Red színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#EE3333
--color-sparkling-red: #EE3333;
Árnyalatok
A Sparkling Red világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Sparkling Red?
Gyors áttekintés arról, hogy a Sparkling Red milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Sparkling Red
#EE3333
Elsődleges márkaszín
Kiváló
91/100
Kiemelőszín
Kiváló
94/100
CTA / gomb
Kiváló
98/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Használható
47/100
Szövegszín
Óvatosan
42/100
Border / elválasztó
Óvatosan
38/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Sparkling Red színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Sparkling Red színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Sparkling Red vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Naplemente Horizont No. 2
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#491212
#E93535
#F1DADA
#48E5E5
#B8EAEA
Fűszeres Erdő Edition
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#E93535
#50E250
#3636D9
#F6EAEA
#301717
Aranyló Indigó No. 2
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F7E8E8
#EAA4A4
#E93535
#A90F0F
#460B0B
Barackos Erdő Series
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F2EDED
#E93535
#4C2424
#111111
Lágy Égbolt Series
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.
→
#E93535
#541C1C
#F5F5F5
#FFFFFF
#111111
Napfényes Korall Collection
Mély tónusokra, erős kontrasztra és elegáns semleges felületekre épülő paletta.
→
#E93535
#3F0D0D
#111111
#F2EEE8
#FFFFFF
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Sparkling Red háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
4.07:1
Fekete szöveg
Aa
5.16:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 5.16:1
A színről
01
Milyen szín a Sparkling Red?
A Sparkling Red (#EE3333) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A Sparkling Red megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Sparkling Red?
A Sparkling Red különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Sparkling Red?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Sparkling Red különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Sparkling Red dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Sparkling Red használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Sparkling Red erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Sparkling Red karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Sparkling Red intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Sparkling Red használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Sparkling Red – kérdések és válaszok
Milyen szín a Sparkling Red?
A Sparkling Red (#EE3333) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 0° árnyalat, 85% telítettség és 57% világosság.
Milyen színek illenek a Sparkling Red színhez?
A HSL színkör alapján a Sparkling Red komplementer árnyalata #34EFEF, amelyhez a Frozen State áll közel. Analóg kombinációhoz a #EF3491 és #EF9134 árnyalat használható; ezekhez a Prickly Pink és Furry Lion áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Sparkling Red webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Sparkling Red legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (98/100), ezt követi a kiemelőszín (94/100). 57%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Sparkling Red háttéren?
A Sparkling Red háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.16:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 5.16:1, a fehér szövegé 4.07:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Sparkling Red?
A Sparkling Red számított CTA-alkalmassági pontszáma 98/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a Sparkling Red színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Sparkling Red (#EE3333), a fekete szöveg ajánlott, mert 5.16:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Sparkling Red háttérszínként?
A Sparkling Red háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 57%-os világossága és 85%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Sparkling Red HEX, RGB és HSL kódja?
A Sparkling Red HEX kódja #EE3333. RGB értéke 238, 51, 51, HSL értéke pedig 0°, 85%, 57%.
Fedezz fel további színeket