Szín adatlap
Spanish Villa
A Spanish Villa egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#DBB39E
RGB
rgb(219, 179, 158)
HSL
hsl(21, 46%, 74%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#DBB39E
Legközelebbi: Spanish Villa
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Spanish Villa színértékei
HEX
#DBB39E
RGB
rgb(219, 179, 158)
HSL
hsl(21, 46%, 74%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Spanish Villa színről?
A Spanish Villa HSL világossága 74%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 46%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 21°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (69/100), ezt követi a border- és elválasztószín (65/100).
Világosság
74%
közepesen világos
Telítettség
46%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
69/100
kártya- és surface szín
Legjobb kontraszt
10.95:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
10.95:1
A fekete szöveg és a Spanish Villa háttér kontrasztaránya 10.95:1.
WCAG / fehér szöveg
1.92:1
A fehér szöveg és a Spanish Villa háttér kontrasztaránya 1.92:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Spanish Villa háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 10.95:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Spanish Villa komplementer árnyalata #9EC6DB, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #DB9EA7 és #DBD29E.
Fejlesztőknek
Használd a Spanish Villa színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#DBB39E
--color-spanish-villa: #DBB39E;
Árnyalatok
A Spanish Villa világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Spanish Villa?
Gyors áttekintés arról, hogy a Spanish Villa milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Spanish Villa
#DBB39E
Elsődleges márkaszín
Használható
54/100
Kiemelőszín
Használható
53/100
CTA / gomb
Használható
56/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Jó
69/100
Szövegszín
Óvatosan
30/100
Border / elválasztó
Jó
65/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Spanish Villa színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Spanish Villa színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Spanish Villa vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Prémium Erdő
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#A585D6
#D6B29A
#84C89F
#EFEEF1
#232225
Modern Erdő Series
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#858FD6
#D8B097
#B0CB86
#E8E8EE
#27272B
Meleg Égbolt Series
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#D6859A
#7CDEC4
#E3B0A0
#111111
#FFFFFF
Friss Moha
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#8585D6
#D8B897
#A8CB86
#E8E8EE
#27272B
Modern Horizont No. 2
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#B085D6
#D6BA9A
#84C8A8
#F0EEF1
#242225
Őszi Moha Series
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#D6858F
#7CDED3
#E3BAA0
#111111
#FFFFFF
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Spanish Villa háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.92:1
Fekete szöveg
Aa
10.95:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 10.95:1
A színről
01
Milyen szín a Spanish Villa?
A Spanish Villa (#DBB39E) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Spanish Villa megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Spanish Villa?
A Spanish Villa különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Spanish Villa?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Spanish Villa különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Spanish Villa vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Spanish Villa használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Spanish Villa erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Spanish Villa karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Spanish Villa használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Spanish Villa használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Spanish Villa – kérdések és válaszok
Milyen szín a Spanish Villa?
A Spanish Villa (#DBB39E) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 21° árnyalat, 46% telítettség és 74% világosság.
Milyen színek illenek a Spanish Villa színhez?
A HSL színkör alapján a Spanish Villa komplementer árnyalata #9EC6DB, amelyhez a Piezo Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #DB9EA7 és #DBD29E árnyalat használható; ezekhez a Glamour és Lunar Lander áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Spanish Villa webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Spanish Villa legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (69/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (65/100). 74%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Spanish Villa háttéren?
A Spanish Villa háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 10.95:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 10.95:1, a fehér szövegé 1.92:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Spanish Villa?
A Spanish Villa számított CTA-alkalmassági pontszáma 56/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Spanish Villa színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Spanish Villa (#DBB39E), a fekete szöveg ajánlott, mert 10.95:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Spanish Villa háttérszínként?
A Spanish Villa háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 74%-os világossága és 46%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Spanish Villa HEX, RGB és HSL kódja?
A Spanish Villa HEX kódja #DBB39E. RGB értéke 219, 179, 158, HSL értéke pedig 21°, 46%, 74%.
Fedezz fel további színeket