Szín adatlap
Sour Candy
A Sour Candy egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín.
HEX
#66B348
RGB
rgb(102, 179, 72)
HSL
hsl(103, 43%, 49%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#66B348
Legközelebbi: Sour Candy
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Sour Candy színértékei
HEX
#66B348
RGB
rgb(102, 179, 72)
HSL
hsl(103, 43%, 49%)
Színcsalád
zöld
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Sour Candy színről?
A Sour Candy HSL világossága 49%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 43%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 103°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (78/100), ezt követi a CTA- és gombszín (74/100).
Világosság
49%
közepes világosságú
Telítettség
43%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
78/100
elsődleges márkaszín
Legjobb kontraszt
8.11:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
8.11:1
A fekete szöveg és a Sour Candy háttér kontrasztaránya 8.11:1.
WCAG / fehér szöveg
2.59:1
A fehér szöveg és a Sour Candy háttér kontrasztaránya 2.59:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Sour Candy háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.11:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Sour Candy komplementer árnyalata #9447B3, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #9BB347 és #47B35F.
Fejlesztőknek
Használd a Sour Candy színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#66B348
--color-sour-candy: #66B348;
Árnyalatok
A Sour Candy világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Sour Candy?
Gyors áttekintés arról, hogy a Sour Candy milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Sour Candy
#66B348
Elsődleges márkaszín
Jó
78/100
Kiemelőszín
Jó
67/100
CTA / gomb
Jó
74/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Használható
51/100
Szövegszín
Használható
59/100
Border / elválasztó
Használható
53/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Sour Candy színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Sour Candy színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Sour Candy vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Borostyán Indigó No. 2
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#A83892
#64B143
#40967C
#EEE8EC
#2B272A
Barackos Kert Collection
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#A83856
#62AE47
#415690
#F1EEEF
#252223
Esős Korall Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#32203C
#8338A8
#E7E2E9
#66AE42
#CDDDC6
Homokos Kert
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#A83865
#70AE47
#416190
#F1EEEF
#252223
Napfényes Palakő Series
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#7D9749
#5F3EA3
#64B654
#111111
#FFFFFF
Réz Lagúna Tone
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#A838A1
#73B143
#409671
#EEE8ED
#2B272B
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Sour Candy háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.59:1
Fekete szöveg
Aa
8.11:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 8.11:1
A színről
01
Milyen szín a Sour Candy?
A Sour Candy (#66B348) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.
02
A Sour Candy megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Sour Candy?
A Sour Candy különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Sour Candy?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Sour Candy különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Sour Candy nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Sour Candy használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Sour Candy erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Sour Candy karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Sour Candy használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Sour Candy használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Sour Candy – kérdések és válaszok
Milyen szín a Sour Candy?
A Sour Candy (#66B348) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 103° árnyalat, 43% telítettség és 49% világosság.
Milyen színek illenek a Sour Candy színhez?
A HSL színkör alapján a Sour Candy komplementer árnyalata #9447B3, amelyhez a Tyrian Shimmer áll közel. Analóg kombinációhoz a #9BB347 és #47B35F árnyalat használható; ezekhez a Bamboo Leaf és Samphire Green áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Sour Candy webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Sour Candy legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (78/100), ezt követi a CTA- és gombszín (74/100). 49%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Sour Candy háttéren?
A Sour Candy háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.11:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 8.11:1, a fehér szövegé 2.59:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Sour Candy?
A Sour Candy számított CTA-alkalmassági pontszáma 74/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Sour Candy színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Sour Candy (#66B348), a fekete szöveg ajánlott, mert 8.11:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Sour Candy háttérszínként?
A Sour Candy háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 49%-os világossága és 43%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Sour Candy HEX, RGB és HSL kódja?
A Sour Candy HEX kódja #66B348. RGB értéke 102, 179, 72, HSL értéke pedig 103°, 43%, 49%.
Fedezz fel további színeket