bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Ski Patrol

A Ski Patrol egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#C9133E

RGB

rgb(201, 19, 62)

HSL

hsl(346, 83%, 43%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#C9133E

Legközelebbi: Ski Patrol

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Ski Patrol színértékei

HEX

#C9133E

RGB

rgb(201, 19, 62)

HSL

hsl(346, 83%, 43%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Ski Patrol színről?

A Ski Patrol HSL világossága 43%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 83%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 346°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (97/100), ezt követi a kiemelőszín (92/100).

Világosság

43%

közepesen sötét

Telítettség

83%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

97/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

5.76:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

3.65:1

A fekete szöveg és a Ski Patrol háttér kontrasztaránya 3.65:1.

WCAG / fehér szöveg

5.76:1

A fehér szöveg és a Ski Patrol háttér kontrasztaránya 5.76:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Ski Patrol háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.76:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Ski Patrol komplementer árnyalata #13C99E, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #C91398 és #C94313.

Komplementer

#13C99E

Legközelebbi név: Wild Caribbean Green

Analóg −30°

#C91398

Legközelebbi név: Indian Lake

Analóg +30°

#C94313

Legközelebbi név: Fire Bolt

Fejlesztőknek

Használd a Ski Patrol színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#C9133E

--color-ski-patrol: #C9133E;

Árnyalatok

A Ski Patrol világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FAE7EC

Hepatica

100

#F2C4CF

In the Pink

200

#E795A8

Second Blush

300

#DC6682

Surfer Girl

400

#D1365B

Match Head

500

#C9133E

Ski Patrol

600

#B51138

Active Volcano

700

#970E2F

Bacchic Burgundy

800

#790B25

Heavy Heart

900

#5A091C

Bloedworst

Gyors értékelés

Mire jó a Ski Patrol?

Gyors áttekintés arról, hogy a Ski Patrol milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Ski Patrol

#C9133E

Elsődleges márkaszín

Kiváló

91/100

Kiemelőszín

Kiváló

92/100

CTA / gomb

Kiváló

97/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Óvatosan

37/100

Szövegszín

Használható

59/100

Border / elválasztó

Óvatosan

31/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Ski Patrol színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Ski Patrol színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Ski Patrol vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Réz Agyag Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#491221

#CA1646

#F1DAE0

#1ED2A2

#B8EADD

Borostyán Lagúna No. 3

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#CA1646

#1FD649

#2093B6

#F4E1E6

#371B22

Naplemente Korall

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#CA1646

#51D322

#2147B0

#F6EAED

#30171E

Mézes Korall Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7E8EC

#EAA4B7

#CA1646

#A90F38

#460B1B

Napfényes Erdő Tone

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F2EDEF

#CA1646

#4C242F

#111111

Letisztult Agyag Studio

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#CA1646

#541C2B

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Ski Patrol háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

5.76:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

3.65:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 5.76:1

A színről

01

Milyen szín a Ski Patrol?

A Ski Patrol (#C9133E) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Ski Patrol megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Ski Patrol?

A Ski Patrol különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Ski Patrol?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Ski Patrol különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Ski Patrol dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Ski Patrol használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Ski Patrol erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Ski Patrol karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Ski Patrol intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Ski Patrol használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Ski Patrol – kérdések és válaszok

Milyen szín a Ski Patrol?

A Ski Patrol (#C9133E) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 346° árnyalat, 83% telítettség és 43% világosság.

Milyen színek illenek a Ski Patrol színhez?

A HSL színkör alapján a Ski Patrol komplementer árnyalata #13C99E, amelyhez a Wild Caribbean Green áll közel. Analóg kombinációhoz a #C91398 és #C94313 árnyalat használható; ezekhez a Indian Lake és Fire Bolt áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Ski Patrol webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Ski Patrol legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (97/100), ezt követi a kiemelőszín (92/100). 43%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Ski Patrol háttéren?

A Ski Patrol háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.76:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.65:1, a fehér szövegé 5.76:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Ski Patrol?

A Ski Patrol számított CTA-alkalmassági pontszáma 97/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Ski Patrol színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Ski Patrol (#C9133E), a fehér szöveg ajánlott, mert 5.76:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Ski Patrol háttérszínként?

A Ski Patrol háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 43%-os világossága és 83%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Ski Patrol HEX, RGB és HSL kódja?

A Ski Patrol HEX kódja #C9133E. RGB értéke 201, 19, 62, HSL értéke pedig 346°, 83%, 43%.

Fedezz fel további színeket

A Ski Patrol színhez hasonló árnyalatok

Toreador

#CD123F

Comforting Cherry

#CC1144

True Red

#C81A3A

Blueberry Lemonade

#D01343

Lychee

#CD0C41

Akari Red

#C90B42

Ruby Passion

#C41A3B

Red Jalapeño

#C01141