bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Sensitive Scorpion

A Sensitive Scorpion egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín.

rózsaszín
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#CC2266

RGB

rgb(204, 34, 102)

HSL

hsl(336, 71%, 47%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#CC2266

Legközelebbi: Sensitive Scorpion

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Sensitive Scorpion színértékei

HEX

#CC2266

RGB

rgb(204, 34, 102)

HSL

hsl(336, 71%, 47%)

Színcsalád

rózsaszín

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Sensitive Scorpion színről?

A Sensitive Scorpion HSL világossága 47%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 71%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 336°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (92/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (91/100).

Világosság

47%

közepes világosságú

Telítettség

71%

erősen telített

Legjobb szerepkör

92/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

5.27:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

3.99:1

A fekete szöveg és a Sensitive Scorpion háttér kontrasztaránya 3.99:1.

WCAG / fehér szöveg

5.27:1

A fehér szöveg és a Sensitive Scorpion háttér kontrasztaránya 5.27:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Sensitive Scorpion háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.27:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Sensitive Scorpion komplementer árnyalata #23CD89, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #CD23BC és #CD3423.

Komplementer

#23CD89

Legközelebbi név: Magical Malachite

Analóg −30°

#CD23BC

Legközelebbi név: Magentella

Analóg +30°

#CD3423

Legközelebbi név: Lucky Lobster

Fejlesztőknek

Használd a Sensitive Scorpion színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#CC2266

--color-sensitive-scorpion: #CC2266;

Árnyalatok

A Sensitive Scorpion világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FAE9F0

Morning Shine

100

#F2C8D9

British Rose

200

#E89CBA

Shocking

300

#DE6F9C

Liseran Purple

400

#D4437D

Jaipur Pink

500

#CC2266

Sensitive Scorpion

600

#B81F5C

Murderous Magenta

700

#991A4D

Hydrangea Red

800

#7A143D

Atlas Red

900

#5C0F2E

Brown Chocolate

Gyors értékelés

Mire jó a Sensitive Scorpion?

Gyors áttekintés arról, hogy a Sensitive Scorpion milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Sensitive Scorpion

#CC2266

Elsődleges márkaszín

Kiváló

91/100

Kiemelőszín

Kiváló

86/100

CTA / gomb

Kiváló

92/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Óvatosan

43/100

Szövegszín

Használható

57/100

Border / elválasztó

Óvatosan

39/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Sensitive Scorpion színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Sensitive Scorpion színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Sensitive Scorpion vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Fagyos Agyag Studio

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#165ECA

#D32269

#5AB021

#EAEEF6

#172130

Aranyló Korall Collection

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#27B975

#C41C6B

#2FD5DA

#111111

#FFFFFF

Terrakotta Indigó

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#124930

#16CA76

#DAF1E6

#D21E72

#EAB8CF

Réz Lagúna

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#124937

#16CA8E

#DAF1E9

#D21E5A

#EAB8C9

Meleg Erdő

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#491228

#CA165E

#F1DAE3

#1ED28A

#B8EAD6

Fűszeres Horizont

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#CA165E

#1FD631

#20A7B6

#F4E1E9

#371B26

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Sensitive Scorpion háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

5.27:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

3.99:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 5.27:1

A színről

01

Milyen szín a Sensitive Scorpion?

A Sensitive Scorpion (#CC2266) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín. A rózsaszín színcsaládra jellemzően barátságos, kifejező és játékos vizuális karaktert képvisel.

02

A Sensitive Scorpion megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Sensitive Scorpion?

A Sensitive Scorpion különösen jól használható lifestyle, szépségipari és kreatív projektekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Sensitive Scorpion?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Sensitive Scorpion különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Sensitive Scorpion barátságos, könnyed és kifejező benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, lifestyle és események területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy barátságos, kifejező és játékos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Sensitive Scorpion használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Sensitive Scorpion erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Sensitive Scorpion karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Sensitive Scorpion intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Sensitive Scorpion használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Sensitive Scorpion – kérdések és válaszok

Milyen szín a Sensitive Scorpion?

A Sensitive Scorpion (#CC2266) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín. HSL értéke 336° árnyalat, 71% telítettség és 47% világosság.

Milyen színek illenek a Sensitive Scorpion színhez?

A HSL színkör alapján a Sensitive Scorpion komplementer árnyalata #23CD89, amelyhez a Magical Malachite áll közel. Analóg kombinációhoz a #CD23BC és #CD3423 árnyalat használható; ezekhez a Magentella és Lucky Lobster áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Sensitive Scorpion webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Sensitive Scorpion legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (92/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (91/100). 47%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Sensitive Scorpion háttéren?

A Sensitive Scorpion háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.27:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.99:1, a fehér szövegé 5.27:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Sensitive Scorpion?

A Sensitive Scorpion számított CTA-alkalmassági pontszáma 92/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Sensitive Scorpion színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Sensitive Scorpion (#CC2266), a fehér szöveg ajánlott, mert 5.27:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Sensitive Scorpion háttérszínként?

A Sensitive Scorpion háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 47%-os világossága és 71%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Sensitive Scorpion HEX, RGB és HSL kódja?

A Sensitive Scorpion HEX kódja #CC2266. RGB értéke 204, 34, 102, HSL értéke pedig 336°, 71%, 47%.

Fedezz fel további színeket

A Sensitive Scorpion színhez hasonló árnyalatok

Pink Peacock

#D3236F

Beet Wave

#D4265D

Self-Love

#D22B6D

Dogwood Rose

#D71868

Secret Affair

#C41661

Love Potion

#CE145E

Chaotic Roses

#BB2266

Prince Charming

#CC2277