Szín adatlap
Seal Blue
A Seal Blue egy közepes világosságú, visszafogott és hideg tónusú kék szín.
HEX
#475663
RGB
rgb(71, 86, 99)
HSL
hsl(208, 16%, 33%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#475663
Legközelebbi: Seal Blue
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Seal Blue színértékei
HEX
#475663
RGB
rgb(71, 86, 99)
HSL
hsl(208, 16%, 33%)
Színcsalád
kék
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
hideg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Seal Blue színről?
A Seal Blue HSL világossága 33%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 16%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 208°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (77/100), ezt követi a háttérszín (60/100).
Világosság
33%
közepesen sötét
Telítettség
16%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
77/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
7.56:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
2.78:1
A fekete szöveg és a Seal Blue háttér kontrasztaránya 2.78:1.
WCAG / fehér szöveg
7.56:1
A fehér szöveg és a Seal Blue háttér kontrasztaránya 7.56:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Seal Blue háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.56:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Seal Blue komplementer árnyalata #625347, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #476261 és #474862.
Fejlesztőknek
Használd a Seal Blue színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#475663
--color-seal-blue: #475663;
Árnyalatok
A Seal Blue világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Seal Blue?
Gyors áttekintés arról, hogy a Seal Blue milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Seal Blue
#475663
Elsődleges márkaszín
Használható
45/100
Kiemelőszín
Óvatosan
35/100
CTA / gomb
Óvatosan
41/100
Háttérszín
Használható
60/100
Kártya / surface
Használható
46/100
Szövegszín
Jó
77/100
Border / elválasztó
Használható
56/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Seal Blue színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Seal Blue színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Seal Blue vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Friss Erdő
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#6E4435
#4C7141
#3B555E
#684B71
#F0F0F0
Studio Bor Edition
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#6E3D35
#537141
#3B595E
#634B71
#F0F0F0
Elegáns Égbolt
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#6E4C35
#467141
#3B505E
#6D4B71
#F0F0F0
Aranyló Agyag No. 2
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#6E3544
#40774D
#395760
#EBEBEB
#292929
Mézes Horizont Studio
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#6E3563
#716341
#3B5E42
#4B5771
#F0F0F0
Homokos Erdő Collection
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#6E353D
#407754
#395260
#EBEBEB
#292929
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Seal Blue háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
7.56:1
Fekete szöveg
Aa
2.78:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 7.56:1
A színről
01
Milyen szín a Seal Blue?
A Seal Blue (#475663) egy közepes világosságú, visszafogott és hideg tónusú kék szín. A kék színcsaládra jellemzően megbízható, nyugodt és professzionális vizuális karaktert képvisel.
02
A Seal Blue megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Seal Blue?
A Seal Blue különösen jól használható üzleti weboldalakhoz, technológiai projektekhez és professzionális digitális felületekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Seal Blue?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Seal Blue különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Seal Blue stabil, professzionális és bizalomkeltő benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, pénzügy, SaaS és üzleti szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy megbízható, nyugodt és professzionális megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Seal Blue használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Seal Blue erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Seal Blue karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Seal Blue használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Seal Blue használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Seal Blue – kérdések és válaszok
Milyen szín a Seal Blue?
A Seal Blue (#475663) egy közepes világosságú, visszafogott és hideg tónusú kék szín. HSL értéke 208° árnyalat, 16% telítettség és 33% világosság.
Milyen színek illenek a Seal Blue színhez?
A HSL színkör alapján a Seal Blue komplementer árnyalata #625347, amelyhez a Gobo Brown áll közel. Analóg kombinációhoz a #476261 és #474862 árnyalat használható; ezekhez a Brochantite Green és Chinaberry áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Seal Blue webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Seal Blue legerősebb szerepköre szövegszín (77/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 33%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Seal Blue háttéren?
A Seal Blue háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.56:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.78:1, a fehér szövegé 7.56:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Seal Blue?
A Seal Blue számított CTA-alkalmassági pontszáma 41/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Seal Blue színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Seal Blue (#475663), a fehér szöveg ajánlott, mert 7.56:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Seal Blue háttérszínként?
A Seal Blue háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 33%-os világossága és 16%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Seal Blue HEX, RGB és HSL kódja?
A Seal Blue HEX kódja #475663. RGB értéke 71, 86, 99, HSL értéke pedig 208°, 16%, 33%.
Fedezz fel további színeket