bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Sea Frolic

A Sea Frolic egy közepes világosságú, élénk és hideg tónusú kék szín.

kék
közepes világosságú
élénk
hideg tónusú

HEX

#64B6E2

RGB

rgb(100, 182, 226)

HSL

hsl(201, 68%, 64%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#64B6E2

Legközelebbi: Sea Frolic

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Sea Frolic színértékei

HEX

#64B6E2

RGB

rgb(100, 182, 226)

HSL

hsl(201, 68%, 64%)

Színcsalád

kék

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Sea Frolic színről?

A Sea Frolic HSL világossága 64%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 68%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 201°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (80/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (77/100).

Világosság

64%

közepesen világos

Telítettség

68%

erősen telített

Legjobb szerepkör

80/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

9.33:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

9.33:1

A fekete szöveg és a Sea Frolic háttér kontrasztaránya 9.33:1.

WCAG / fehér szöveg

2.25:1

A fehér szöveg és a Sea Frolic háttér kontrasztaránya 2.25:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Sea Frolic háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.33:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Sea Frolic komplementer árnyalata #E29065, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #65E2CF és #6578E2.

Komplementer

#E29065

Legközelebbi név: Bockwurst

Analóg −30°

#65E2CF

Legközelebbi név: Hammam Blue

Analóg +30°

#6578E2

Legközelebbi név: Pan Purple

Fejlesztőknek

Használd a Sea Frolic színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#64B6E2

--color-sea-frolic: #64B6E2;

Árnyalatok

A Sea Frolic világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F0F8FC

Distant Horizon

100

#D8EDF8

Celestial Cathedral

200

#B9DEF2

Diluted Blue

300

#9AD0EC

Fail Whale

400

#7BC1E6

Horizon Haze

500

#64B6E2

Sea Frolic

600

#5AA4CB

Ethereal Blue

700

#4B89AA

Blue Chaise

800

#3C6D88

Crashing Waves

900

#2D5266

Regatta Bay

Gyors értékelés

Mire jó a Sea Frolic?

Gyors áttekintés arról, hogy a Sea Frolic milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Sea Frolic

#64B6E2

Elsődleges márkaszín

77/100

Kiemelőszín

76/100

CTA / gomb

Kiváló

80/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

Használható

56/100

Szövegszín

Óvatosan

38/100

Border / elválasztó

Használható

50/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Sea Frolic színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Sea Frolic színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Sea Frolic vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Fűszeres Moha Collection

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#EF6CC3

#C9EB84

#69BAE2

#F6EAF2

#301728

Óceáni Erdő Collection

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#46D8BB

#E33B5C

#63BDE3

#111111

#FFFFFF

Terrakotta Moha Studio

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#EF6C7E

#82EDA9

#6CB8E5

#F4E1E4

#371B1E

Óceáni Indigó Tone

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#46D8CE

#E33B46

#63ACE3

#111111

#FFFFFF

Fűszeres Erdő

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#EF6CB2

#BBEB84

#69AAE2

#F6EAF0

#301725

Borostyán Égbolt No. 3

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#D8BB46

#5CB1D6

#7049CA

#F1EEE4

#312E21

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Sea Frolic háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.25:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

9.33:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 9.33:1

A színről

01

Milyen szín a Sea Frolic?

A Sea Frolic (#64B6E2) egy közepes világosságú, élénk és hideg tónusú kék szín. A kék színcsaládra jellemzően megbízható, nyugodt és professzionális vizuális karaktert képvisel.

02

A Sea Frolic megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Sea Frolic?

A Sea Frolic különösen jól használható üzleti weboldalakhoz, technológiai projektekhez és professzionális digitális felületekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Sea Frolic?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Sea Frolic különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Sea Frolic stabil, professzionális és bizalomkeltő benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, pénzügy, SaaS és üzleti szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy megbízható, nyugodt és professzionális megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Sea Frolic használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Sea Frolic erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Sea Frolic karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Sea Frolic intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Sea Frolic használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Sea Frolic – kérdések és válaszok

Milyen szín a Sea Frolic?

A Sea Frolic (#64B6E2) egy közepes világosságú, élénk és hideg tónusú kék szín. HSL értéke 201° árnyalat, 68% telítettség és 64% világosság.

Milyen színek illenek a Sea Frolic színhez?

A HSL színkör alapján a Sea Frolic komplementer árnyalata #E29065, amelyhez a Bockwurst áll közel. Analóg kombinációhoz a #65E2CF és #6578E2 árnyalat használható; ezekhez a Hammam Blue és Pan Purple áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Sea Frolic webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Sea Frolic legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (80/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (77/100). 64%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Sea Frolic háttéren?

A Sea Frolic háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.33:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 9.33:1, a fehér szövegé 2.25:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Sea Frolic?

A Sea Frolic számított CTA-alkalmassági pontszáma 80/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Sea Frolic színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Sea Frolic (#64B6E2), a fekete szöveg ajánlott, mert 9.33:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Sea Frolic háttérszínként?

A Sea Frolic háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 64%-os világossága és 68%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Sea Frolic HEX, RGB és HSL kódja?

A Sea Frolic HEX kódja #64B6E2. RGB értéke 100, 182, 226, HSL értéke pedig 201°, 68%, 64%.

Fedezz fel további színeket

A Sea Frolic színhez hasonló árnyalatok

Malibu

#66B7E1

Sanctuary Spa

#66B2E4

Xavier Blue

#6AB4E0

Clear Weather

#66BBDD

Sea Capture

#61BDDC

Norfolk Sky

#6CBAE7

Riviera Blue

#65B4D8

Milky Waves

#6BB3DB