bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Screaming Magenta

A Screaming Magenta egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín.

rózsaszín
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#CC00CC

RGB

rgb(204, 0, 204)

HSL

hsl(300, 100%, 40%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#CC00CC

Legközelebbi: Screaming Magenta

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Screaming Magenta színértékei

HEX

#CC00CC

RGB

rgb(204, 0, 204)

HSL

hsl(300, 100%, 40%)

Színcsalád

rózsaszín

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Screaming Magenta színről?

A Screaming Magenta HSL világossága 40%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 100%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 300°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kiemelőszín (100/100), ezt követi a CTA- és gombszín (100/100).

Világosság

40%

közepesen sötét

Telítettség

100%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

100/100

kiemelőszín

Legjobb kontraszt

4.73:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

4.44:1

A fekete szöveg és a Screaming Magenta háttér kontrasztaránya 4.44:1.

WCAG / fehér szöveg

4.73:1

A fehér szöveg és a Screaming Magenta háttér kontrasztaránya 4.73:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Screaming Magenta háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 4.73:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Screaming Magenta komplementer árnyalata #00CC00, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #6600CC és #CC0066.

Komplementer

#00CC00

Legközelebbi név: Tunic Green

Analóg −30°

#6600CC

Legközelebbi név: Trusted Purple

Analóg +30°

#CC0066

Legközelebbi név: Vampiric Bloodlust

Fejlesztőknek

Használd a Screaming Magenta színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#CC00CC

--color-screaming-magenta: #CC00CC;

Árnyalatok

A Screaming Magenta világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FAE6FA

Placebo Pink

100

#F2BFF2

Lovecloud

200

#E88CE8

Frail Fuchsia

300

#DE59DE

Free Speech Magenta

400

#D426D4

Demonic Purple

500

#CC00CC

Screaming Magenta

600

#B800B8

Kinky Koala

700

#990099

Barney Purple

800

#7A007A

Purple

900

#5C005C

Clear Plum

Gyors értékelés

Mire jó a Screaming Magenta?

Gyors áttekintés arról, hogy a Screaming Magenta milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Screaming Magenta

#CC00CC

Elsődleges márkaszín

Kiváló

88/100

Kiemelőszín

Kiváló

100/100

CTA / gomb

Kiváló

100/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Óvatosan

30/100

Szövegszín

Használható

59/100

Border / elválasztó

Óvatosan

22/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Screaming Magenta színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Screaming Magenta színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Screaming Magenta vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Mézes Égbolt Series

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#16CA16

#D50BD5

#1DED85

#111111

#FFFFFF

Őszi Lagúna

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#2ECA16

#BA0BD5

#1DED69

#111111

#FFFFFF

Barackos Horizont

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#16CA2E

#D50BBA

#1DEDA0

#111111

#FFFFFF

Hűvös Bor No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#461249

#BE16CA

#EFDAF1

#2AD21E

#BBEAB8

Holdfényes Korall Collection

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#BE16CA

#87D61F

#20B661

#F3E1F4

#351B37

Ködös Korall

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#BE16CA

#D3C722

#21B0A6

#F5EAF6

#2F1730

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Screaming Magenta háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

4.73:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

4.44:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 4.73:1

A színről

01

Milyen szín a Screaming Magenta?

A Screaming Magenta (#CC00CC) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín. A rózsaszín színcsaládra jellemzően barátságos, kifejező és játékos vizuális karaktert képvisel.

02

A Screaming Magenta megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Screaming Magenta?

A Screaming Magenta különösen jól használható lifestyle, szépségipari és kreatív projektekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Screaming Magenta?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Screaming Magenta különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Screaming Magenta barátságos, könnyed és kifejező benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, lifestyle és események területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy barátságos, kifejező és játékos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Screaming Magenta használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Screaming Magenta erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Screaming Magenta karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Screaming Magenta intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Screaming Magenta használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Screaming Magenta – kérdések és válaszok

Milyen szín a Screaming Magenta?

A Screaming Magenta (#CC00CC) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín. HSL értéke 300° árnyalat, 100% telítettség és 40% világosság.

Milyen színek illenek a Screaming Magenta színhez?

A HSL színkör alapján a Screaming Magenta komplementer árnyalata #00CC00, amelyhez a Tunic Green áll közel. Analóg kombinációhoz a #6600CC és #CC0066 árnyalat használható; ezekhez a Trusted Purple és Vampiric Bloodlust áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Screaming Magenta webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Screaming Magenta legerősebb szerepköre kiemelőszín (100/100), ezt követi a CTA- és gombszín (100/100). 40%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Screaming Magenta háttéren?

A Screaming Magenta háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 4.73:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 4.44:1, a fehér szövegé 4.73:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Screaming Magenta?

A Screaming Magenta számított CTA-alkalmassági pontszáma 100/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Screaming Magenta színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Screaming Magenta (#CC00CC), a fehér szöveg ajánlott, mert 4.73:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Screaming Magenta háttérszínként?

A Screaming Magenta háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 40%-os világossága és 100%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Screaming Magenta HEX, RGB és HSL kódja?

A Screaming Magenta HEX kódja #CC00CC. RGB értéke 204, 0, 204, HSL értéke pedig 300°, 100%, 40%.

Fedezz fel további színeket

A Screaming Magenta színhez hasonló árnyalatok

Awkward Purple

#D208CC

Fúchsia Intenso

#D800CC

Fungal Hallucinations

#CC00DD

Passionate Pink

#DD00CC

Capricious Purple

#BB00DD

Explosive Purple

#CC11BB

Kinky Koala

#BB00BB

Drunk-Tank Pink

#DD11DD