Szín adatlap
Savile Row
A Savile Row egy világos, közepesen telített és hideg tónusú lila szín.
HEX
#C0B7CF
RGB
rgb(192, 183, 207)
HSL
hsl(263, 20%, 76%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#C0B7CF
Legközelebbi: Savile Row
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Savile Row színértékei
HEX
#C0B7CF
RGB
rgb(192, 183, 207)
HSL
hsl(263, 20%, 76%)
Színcsalád
lila
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
hideg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Savile Row színről?
A Savile Row HSL világossága 76%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 20%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 263°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (78/100), ezt követi a kártya- és surface szín (77/100).
Világosság
76%
világos
Telítettség
20%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
78/100
border- és elválasztószín
Legjobb kontraszt
10.92:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
10.92:1
A fekete szöveg és a Savile Row háttér kontrasztaránya 10.92:1.
WCAG / fehér szöveg
1.92:1
A fehér szöveg és a Savile Row háttér kontrasztaránya 1.92:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Savile Row háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 10.92:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Savile Row komplementer árnyalata #C5CEB6, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #B6B8CE és #CBB6CE.
Fejlesztőknek
Használd a Savile Row színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#C0B7CF
--color-savile-row: #C0B7CF;
Árnyalatok
A Savile Row világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Savile Row?
Gyors áttekintés arról, hogy a Savile Row milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Savile Row
#C0B7CF
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
37/100
Kiemelőszín
Óvatosan
32/100
CTA / gomb
Óvatosan
36/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Jó
77/100
Szövegszín
Óvatosan
28/100
Border / elválasztó
Jó
78/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Savile Row színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Savile Row színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Savile Row vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Hűvös Palakő Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#EFEFF0
#C0BDD0
#3D356E
#423880
#211E34
Esős Agyag No. 2
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#EFEFF0
#C0BDD0
#534997
#423880
#211E34
Tengeri Indigó Series
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#EFEFF0
#C0BDD0
#7268B6
#423880
#211E34
Óceáni Agyag Studio
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#EFEFF0
#C0BDD0
#9891CA
#403880
#201E34
Sarki Indigó No. 2
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#EFEFF0
#C2BDD0
#44356E
#4B3880
#241E34
Fagyos Agyag
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#EFEFF0
#C2BDD0
#5E4997
#4B3880
#241E34
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Savile Row háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.92:1
Fekete szöveg
Aa
10.92:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 10.92:1
A színről
01
Milyen szín a Savile Row?
A Savile Row (#C0B7CF) egy világos, közepesen telített és hideg tónusú lila szín. A lila színcsaládra jellemzően kreatív, karakteres és kifinomult vizuális karaktert képvisel.
02
A Savile Row megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Savile Row?
A Savile Row különösen jól használható kreatív márkákhoz, prémium megjelenésekhez és egyedi vizuális identitásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Savile Row?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Savile Row különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Savile Row kreatív, különleges és kifinomult benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, kreatív szolgáltatások és wellness területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy kreatív, karakteres és kifinomult megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Savile Row használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Savile Row erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Savile Row karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Savile Row könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Savile Row használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Savile Row – kérdések és válaszok
Milyen szín a Savile Row?
A Savile Row (#C0B7CF) egy világos, közepesen telített és hideg tónusú lila szín. HSL értéke 263° árnyalat, 20% telítettség és 76% világosság.
Milyen színek illenek a Savile Row színhez?
A HSL színkör alapján a Savile Row komplementer árnyalata #C5CEB6, amelyhez a Tender Greens áll közel. Analóg kombinációhoz a #B6B8CE és #CBB6CE árnyalat használható; ezekhez a Madder Blue és Softly Softly áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Savile Row webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Savile Row legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (78/100), ezt követi a kártya- és felületszín (77/100). 76%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Savile Row háttéren?
A Savile Row háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 10.92:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 10.92:1, a fehér szövegé 1.92:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Savile Row?
A Savile Row számított CTA-alkalmassági pontszáma 36/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Savile Row színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Savile Row (#C0B7CF), a fekete szöveg ajánlott, mert 10.92:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Savile Row háttérszínként?
A Savile Row háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 76%-os világossága és 20%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Savile Row HEX, RGB és HSL kódja?
A Savile Row HEX kódja #C0B7CF. RGB értéke 192, 183, 207, HSL értéke pedig 263°, 20%, 76%.
Fedezz fel további színeket