bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Santa Fe Sunset

A Santa Fe Sunset egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#A75A4C

RGB

rgb(167, 90, 76)

HSL

hsl(9, 37%, 48%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#A75A4C

Legközelebbi: Santa Fe Sunset

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Santa Fe Sunset színértékei

HEX

#A75A4C

RGB

rgb(167, 90, 76)

HSL

hsl(9, 37%, 48%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Santa Fe Sunset színről?

A Santa Fe Sunset HSL világossága 48%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 37%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 9°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (73/100), ezt követi a CTA- és gombszín (69/100).

Világosság

48%

közepes világosságú

Telítettség

37%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

73/100

elsődleges márkaszín

Legjobb kontraszt

4.99:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

4.21:1

A fekete szöveg és a Santa Fe Sunset háttér kontrasztaránya 4.21:1.

WCAG / fehér szöveg

4.99:1

A fehér szöveg és a Santa Fe Sunset háttér kontrasztaránya 4.99:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Santa Fe Sunset háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 4.99:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Santa Fe Sunset komplementer árnyalata #4D9AA8, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #A84D6D és #A8884D.

Komplementer

#4D9AA8

Legközelebbi név: Acapulco Cliffs

Analóg −30°

#A84D6D

Legközelebbi név: China Rose

Analóg +30°

#A8884D

Legközelebbi név: Mustard Gold

Fejlesztőknek

Használd a Santa Fe Sunset színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#A75A4C

--color-santa-fe-sunset: #A75A4C;

Árnyalatok

A Santa Fe Sunset világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F6EFED

Grannie’s Pearls

100

#E9D6D2

Peach Glamour

200

#D7B5AE

Peach Whip

300

#C6948B

Persian Bazaar

400

#B47367

Rojo Dust

500

#A75A4C

Santa Fe Sunset

600

#965144

Ruskin Red

700

#7D4439

Armadillo Egg

800

#64362E

One Dozen

900

#4B2822

Couch

Gyors értékelés

Mire jó a Santa Fe Sunset?

Gyors áttekintés arról, hogy a Santa Fe Sunset milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Santa Fe Sunset

#A75A4C

Elsődleges márkaszín

73/100

Kiemelőszín

Használható

61/100

CTA / gomb

69/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

52/100

Szövegszín

Használható

60/100

Border / elválasztó

Használható

55/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Santa Fe Sunset színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Santa Fe Sunset színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Santa Fe Sunset vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Sarki Égbolt Edition

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#497D97

#A35F3E

#5464B6

#111111

#FFFFFF

Jeges Bor

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#498897

#A3523E

#5471B6

#111111

#FFFFFF

Studio Palakő Studio

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#4738A8

#AE5547

#41904B

#EFEEF1

#222225

Fagyos Bor Collection

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#975E49

#569F8E

#505D86

#EBEBEB

#292929

Réz Kert Edition

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#975E49

#599B6B

#5D5181

#F0F0F0

#242424

Naplemente Korall No. 3

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0EFEF

#D0C2BD

#975E49

#804B38

#34241E

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Santa Fe Sunset háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

4.99:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

4.21:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 4.99:1

A színről

01

Milyen szín a Santa Fe Sunset?

A Santa Fe Sunset (#A75A4C) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Santa Fe Sunset megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Santa Fe Sunset?

A Santa Fe Sunset különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Santa Fe Sunset?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Santa Fe Sunset különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Santa Fe Sunset dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Santa Fe Sunset használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Santa Fe Sunset erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Santa Fe Sunset karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Santa Fe Sunset használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Santa Fe Sunset használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Santa Fe Sunset – kérdések és válaszok

Milyen szín a Santa Fe Sunset?

A Santa Fe Sunset (#A75A4C) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 9° árnyalat, 37% telítettség és 48% világosság.

Milyen színek illenek a Santa Fe Sunset színhez?

A HSL színkör alapján a Santa Fe Sunset komplementer árnyalata #4D9AA8, amelyhez a Acapulco Cliffs áll közel. Analóg kombinációhoz a #A84D6D és #A8884D árnyalat használható; ezekhez a China Rose és Mustard Gold áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Santa Fe Sunset webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Santa Fe Sunset legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (73/100), ezt követi a CTA- és gombszín (69/100). 48%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Santa Fe Sunset háttéren?

A Santa Fe Sunset háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 4.99:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 4.21:1, a fehér szövegé 4.99:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Santa Fe Sunset?

A Santa Fe Sunset számított CTA-alkalmassági pontszáma 69/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Santa Fe Sunset színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Santa Fe Sunset (#A75A4C), a fehér szöveg ajánlott, mert 4.99:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Santa Fe Sunset háttérszínként?

A Santa Fe Sunset háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 48%-os világossága és 37%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Santa Fe Sunset HEX, RGB és HSL kódja?

A Santa Fe Sunset HEX kódja #A75A4C. RGB értéke 167, 90, 76, HSL értéke pedig 9°, 37%, 48%.

Fedezz fel további színeket

A Santa Fe Sunset színhez hasonló árnyalatok

Cajun Red

#A45A4A

Volcanic

#A55749

Crail

#A65648

Remington Rust

#A25D4C

Cottage Spice

#A85846

Artisan Red

#AC5B50

Sierra

#A35C46

Grand Canyon

#A05D4D