bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Sandstone Grey Green

A Sandstone Grey Green egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín.

szürke
közepes világosságú
visszafogott
semleges tónusú

HEX

#88928C

RGB

rgb(136, 146, 140)

HSL

hsl(144, 4%, 55%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#88928C

Legközelebbi: Sandstone Grey Green

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Sandstone Grey Green színértékei

HEX

#88928C

RGB

rgb(136, 146, 140)

HSL

hsl(144, 4%, 55%)

Színcsalád

szürke

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

semleges tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Sandstone Grey Green színről?

A Sandstone Grey Green HSL világossága 55%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 4%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 144°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (73/100), ezt követi a kártya- és surface szín (65/100).

Világosság

55%

közepes világosságú

Telítettség

4%

szinte teljesen semleges

Legjobb szerepkör

73/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

6.54:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

6.54:1

A fekete szöveg és a Sandstone Grey Green háttér kontrasztaránya 6.54:1.

WCAG / fehér szöveg

3.21:1

A fehér szöveg és a Sandstone Grey Green háttér kontrasztaránya 3.21:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Sandstone Grey Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.54:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Sandstone Grey Green komplementer árnyalata #91888D, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #899188 és #889190.

Komplementer

#91888D

Legközelebbi név: Stone Haze

Analóg −30°

#899188

Legközelebbi név: Grey Heron

Analóg +30°

#889190

Legközelebbi név: Gotham Grey

Fejlesztőknek

Használd a Sandstone Grey Green színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#88928C

--color-sandstone-grey-green: #88928C;

Árnyalatok

A Sandstone Grey Green világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F3F4F4

Lighthouse

100

#E1E4E2

Grey Glimpse

200

#C9CECB

Light French Grey

300

#B2B8B4

Swag Bag Silver

400

#9AA29D

Brampton Grey

500

#88928C

Sandstone Grey Green

600

#7A837E

Enchanted Eve

700

#666E69

Homburg Grey

800

#525854

Alpine Trail

900

#3D423F

Bauhaus

Gyors értékelés

Mire jó a Sandstone Grey Green?

Gyors áttekintés arról, hogy a Sandstone Grey Green milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Sandstone Grey Green

#88928C

Elsődleges márkaszín

Használható

52/100

Kiemelőszín

Óvatosan

35/100

CTA / gomb

Óvatosan

43/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

65/100

Szövegszín

Használható

52/100

Border / elválasztó

73/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Sandstone Grey Green színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Sandstone Grey Green színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Sandstone Grey Green vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Barackos Kert

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#9168B6

#B59B7D

#6CA389

#F0F0F0

#242424

Barackos Moha Edition

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#9C68B6

#B5A27D

#6CA390

#F0F0F0

#242424

Meleg Korall

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#8768B6

#B5937D

#6CA382

#F0F0F0

#242424

Jeges Erdő No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#A668B6

#B5AA7D

#6CA398

#F0F0F0

#242424

Őszi Moha

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#B668B1

#95B87A

#6CA78E

#EBEBEB

#292929

Mézes Erdő

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#B168B6

#9DB87A

#6CA786

#EBEBEB

#292929

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Sandstone Grey Green háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

3.21:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

6.54:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 6.54:1

A színről

01

Milyen szín a Sandstone Grey Green?

A Sandstone Grey Green (#88928C) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. A szürke színcsaládra jellemzően semleges, visszafogott és sokoldalú vizuális karaktert képvisel.

02

A Sandstone Grey Green megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.

03

Mire használható a Sandstone Grey Green?

A Sandstone Grey Green különösen jól használható minimalista felületekhez, háttérként és más színek kiegyensúlyozásához. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Sandstone Grey Green?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Sandstone Grey Green különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Sandstone Grey Green visszafogott, nyugodt és professzionális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, építészet, üzleti szolgáltatások és design területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy semleges, visszafogott és sokoldalú megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Sandstone Grey Green használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Sandstone Grey Green erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Sandstone Grey Green karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Sandstone Grey Green használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Sandstone Grey Green használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Sandstone Grey Green – kérdések és válaszok

Milyen szín a Sandstone Grey Green?

A Sandstone Grey Green (#88928C) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. HSL értéke 144° árnyalat, 4% telítettség és 55% világosság.

Milyen színek illenek a Sandstone Grey Green színhez?

A HSL színkör alapján a Sandstone Grey Green komplementer árnyalata #91888D, amelyhez a Stone Haze áll közel. Analóg kombinációhoz a #899188 és #889190 árnyalat használható; ezekhez a Grey Heron és Gotham Grey áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Sandstone Grey Green webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Sandstone Grey Green legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (73/100), ezt követi a kártya- és felületszín (65/100). 55%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Sandstone Grey Green háttéren?

A Sandstone Grey Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.54:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 6.54:1, a fehér szövegé 3.21:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Sandstone Grey Green?

A Sandstone Grey Green számított CTA-alkalmassági pontszáma 43/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Sandstone Grey Green színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Sandstone Grey Green (#88928C), a fekete szöveg ajánlott, mert 6.54:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Sandstone Grey Green háttérszínként?

A Sandstone Grey Green háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 55%-os világossága és 4%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Sandstone Grey Green HEX, RGB és HSL kódja?

A Sandstone Grey Green HEX kódja #88928C. RGB értéke 136, 146, 140, HSL értéke pedig 144°, 4%, 55%.

Fedezz fel további színeket

A Sandstone Grey Green színhez hasonló árnyalatok

Grey Heron

#89928A

Ballroom Slippers

#85928E

Marble Green-Grey

#85928F

Underground Gardens

#87968B

Zinc Blue

#84948B

Wethersfield Moss

#859488

Deco Grey

#89978E

Leadbelcher Metal

#888D8F