bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Salt Steppe

A Salt Steppe egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
élénk
meleg tónusú

HEX

#EEDDBB

RGB

rgb(238, 221, 187)

HSL

hsl(40, 60%, 83%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#EEDDBB

Legközelebbi: Salt Steppe

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Salt Steppe színértékei

HEX

#EEDDBB

RGB

rgb(238, 221, 187)

HSL

hsl(40, 60%, 83%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Salt Steppe színről?

A Salt Steppe HSL világossága 83%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 60%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 40°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (72/100).

Világosság

83%

világos

Telítettség

60%

erősen telített

Legjobb szerepkör

75/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

15.7:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

15.7:1

A fekete szöveg és a Salt Steppe háttér kontrasztaránya 15.7:1.

WCAG / fehér szöveg

1.34:1

A fehér szöveg és a Salt Steppe háttér kontrasztaránya 1.34:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Salt Steppe háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 15.7:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Salt Steppe komplementer árnyalata #BACBEE, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #EEC2BA és #E5EEBA.

Komplementer

#BACBEE

Legközelebbi név: Frost Fairy

Analóg −30°

#EEC2BA

Legközelebbi név: Peach Ash

Analóg +30°

#E5EEBA

Legközelebbi név: Lots of Bubbles

Fejlesztőknek

Használd a Salt Steppe színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#EEDDBB

--color-salt-steppe: #EEDDBB;

Árnyalatok

A Salt Steppe világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDFCF8

Cool December

100

#FBF7EE

Foggy Pith

200

#F7F0E0

Lemon Sponge Cake

300

#F4E9D3

Vanilla Wafer

400

#F1E2C5

Cloud of Cream

500

#EEDDBB

Salt Steppe

600

#D6C7A8

Thatched Cottage

700

#B3A68C

Sleepy Owlet

800

#8F8570

Faint Allegory

900

#6B6354

Harold

Gyors értékelés

Mire jó a Salt Steppe?

Gyors áttekintés arról, hogy a Salt Steppe milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Salt Steppe

#EEDDBB

Elsődleges márkaszín

Használható

52/100

Kiemelőszín

Használható

57/100

CTA / gomb

Használható

57/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

72/100

Szövegszín

Óvatosan

18/100

Border / elválasztó

Használható

64/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Salt Steppe színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Salt Steppe színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Salt Steppe vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Tengeri Moha

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#122149

#103393

#DAE0F1

#9C7816

#EADDB8

Hajnali Mező Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#122149

#1646CA

#DAE0F1

#D2A21E

#EADDB8

Acélos Lagúna Series

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#122149

#3565E9

#DAE0F1

#E5BB48

#EADDB8

Hajnali Erdő

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#122149

#6C8FEF

#DAE0F1

#EDCF7E

#EADDB8

Hűvös Horizont

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#122849

#104593

#DAE3F1

#9C6716

#EAD6B8

Óceáni Mező Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#122849

#165ECA

#DAE3F1

#D28A1E

#EAD6B8

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Salt Steppe háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.34:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

15.7:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 15.7:1

A színről

01

Milyen szín a Salt Steppe?

A Salt Steppe (#EEDDBB) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Salt Steppe megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Salt Steppe?

A Salt Steppe különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Salt Steppe?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Salt Steppe különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Salt Steppe vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Salt Steppe használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Salt Steppe erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Salt Steppe karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Salt Steppe intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Salt Steppe használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Salt Steppe – kérdések és válaszok

Milyen szín a Salt Steppe?

A Salt Steppe (#EEDDBB) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 40° árnyalat, 60% telítettség és 83% világosság.

Milyen színek illenek a Salt Steppe színhez?

A HSL színkör alapján a Salt Steppe komplementer árnyalata #BACBEE, amelyhez a Frost Fairy áll közel. Analóg kombinációhoz a #EEC2BA és #E5EEBA árnyalat használható; ezekhez a Peach Ash és Lots of Bubbles áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Salt Steppe webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Salt Steppe legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (72/100). 83%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Salt Steppe háttéren?

A Salt Steppe háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 15.7:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 15.7:1, a fehér szövegé 1.34:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Salt Steppe?

A Salt Steppe számított CTA-alkalmassági pontszáma 57/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Salt Steppe színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Salt Steppe (#EEDDBB), a fekete szöveg ajánlott, mert 15.7:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Salt Steppe háttérszínként?

A Salt Steppe háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 83%-os világossága és 60%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Salt Steppe HEX, RGB és HSL kódja?

A Salt Steppe HEX kódja #EEDDBB. RGB értéke 238, 221, 187, HSL értéke pedig 40°, 60%, 83%.

Fedezz fel további színeket

A Salt Steppe színhez hasonló árnyalatok

Dutch White

#F0DFBB

Alabaster Gleam

#F0DEBD

Cottage Cream

#EDDBBD

Lantern

#EFDDB8

Light Incense

#EFDCBE

Sandhill

#EDDCBE

Satin Souffle

#EFE0BC

Limitless

#F0DDB8