bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Rosario Ridge

A Rosario Ridge egy világos, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.

piros
világos
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#D9BEBB

RGB

rgb(217, 190, 187)

HSL

hsl(6, 28%, 79%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#D9BEBB

Legközelebbi: Rosario Ridge

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Rosario Ridge színértékei

HEX

#D9BEBB

RGB

rgb(217, 190, 187)

HSL

hsl(6, 28%, 79%)

Színcsalád

piros

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Rosario Ridge színről?

A Rosario Ridge HSL világossága 79%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 28%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 6°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (77/100), ezt követi a border- és elválasztószín (76/100).

Világosság

79%

világos

Telítettség

28%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

77/100

kártya- és surface szín

Legjobb kontraszt

12.03:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

12.03:1

A fekete szöveg és a Rosario Ridge háttér kontrasztaránya 12.03:1.

WCAG / fehér szöveg

1.75:1

A fehér szöveg és a Rosario Ridge háttér kontrasztaránya 1.75:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Rosario Ridge háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 12.03:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Rosario Ridge komplementer árnyalata #BAD5D8, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #D8BAC6 és #D8CCBA.

Komplementer

#BAD5D8

Legközelebbi név: Rhythmic Blue

Analóg −30°

#D8BAC6

Legközelebbi név: Spring Boutique

Analóg +30°

#D8CCBA

Legközelebbi név: Gentle Shadows

Fejlesztőknek

Használd a Rosario Ridge színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#D9BEBB

--color-rosario-ridge: #D9BEBB;

Árnyalatok

A Rosario Ridge világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FBF9F8

Cloud Petal

100

#F6EFEE

Grannie’s Pearls

200

#EEE2E0

Shattered Porcelain

300

#E6D5D3

Lost Love

400

#DFC8C5

Pink Water

500

#D9BEBB

Rosario Ridge

600

#C3ABA8

Dusky

700

#A38F8C

Tribeca

800

#827270

Noble Robe

900

#625554

High Rank

Gyors értékelés

Mire jó a Rosario Ridge?

Gyors áttekintés arról, hogy a Rosario Ridge milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Rosario Ridge

#D9BEBB

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

39/100

Kiemelőszín

Óvatosan

36/100

CTA / gomb

Óvatosan

39/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

77/100

Szövegszín

Óvatosan

24/100

Border / elválasztó

76/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Rosario Ridge színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Rosario Ridge színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Rosario Ridge vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Terrakotta Agyag Edition

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F3EEED

#D9BFB5

#7A3F29

#8D452A

#3A2118

Őszi Kert Tone

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F3EEED

#D9BFB5

#A85638

#8D452A

#3A2118

Homokos Horizont Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F3EEED

#D9BFB5

#C77557

#8D452A

#3A2118

Aranyló Korall

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F3EEED

#D9BFB5

#D69A85

#8D452A

#3A2118

Réz Égbolt Series

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F3EDED

#D9BAB5

#7A3429

#8D372A

#3A1C18

Barackos Moha

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F3EDED

#D9BAB5

#A84738

#8D372A

#3A1C18

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Rosario Ridge háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.75:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

12.03:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 12.03:1

A színről

01

Milyen szín a Rosario Ridge?

A Rosario Ridge (#D9BEBB) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Rosario Ridge megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Rosario Ridge?

A Rosario Ridge különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Rosario Ridge?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Rosario Ridge különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Rosario Ridge dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Rosario Ridge használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Rosario Ridge erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Rosario Ridge karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Rosario Ridge könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Rosario Ridge használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Rosario Ridge – kérdések és válaszok

Milyen szín a Rosario Ridge?

A Rosario Ridge (#D9BEBB) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 6° árnyalat, 28% telítettség és 79% világosság.

Milyen színek illenek a Rosario Ridge színhez?

A HSL színkör alapján a Rosario Ridge komplementer árnyalata #BAD5D8, amelyhez a Rhythmic Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #D8BAC6 és #D8CCBA árnyalat használható; ezekhez a Spring Boutique és Gentle Shadows áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Rosario Ridge webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Rosario Ridge legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (77/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (76/100). 79%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Rosario Ridge háttéren?

A Rosario Ridge háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 12.03:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 12.03:1, a fehér szövegé 1.75:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Rosario Ridge?

A Rosario Ridge számított CTA-alkalmassági pontszáma 39/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Rosario Ridge színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Rosario Ridge (#D9BEBB), a fekete szöveg ajánlott, mert 12.03:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Rosario Ridge háttérszínként?

A Rosario Ridge háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 79%-os világossága és 28%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Rosario Ridge HEX, RGB és HSL kódja?

A Rosario Ridge HEX kódja #D9BEBB. RGB értéke 217, 190, 187, HSL értéke pedig 6°, 28%, 79%.

Fedezz fel további színeket

A Rosario Ridge színhez hasonló árnyalatok

Reindeer

#DAC0BA

Lilac Buds

#D7BDBE

Bombay Pink

#D8BABC

Strawflower

#DDBDBA

Lilac Paradise

#DCBBBA

Peony Blush

#D8C1BE

Rose Yoghurt

#D9BCB7

Fizzing Whizbees

#DDBCBC