Szín adatlap
Ripe Melon
A Ripe Melon egy világos, élénk és meleg tónusú piros szín.
HEX
#FEBAAD
RGB
rgb(254, 186, 173)
HSL
hsl(10, 98%, 84%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#FEBAAD
Legközelebbi: Ripe Melon
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Ripe Melon színértékei
HEX
#FEBAAD
RGB
rgb(254, 186, 173)
HSL
hsl(10, 98%, 84%)
Színcsalád
piros
Világosság
világos
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Ripe Melon színről?
A Ripe Melon HSL világossága 84%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 98%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 10°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kiemelőszín (85/100), ezt követi a CTA- és gombszín (83/100).
Világosság
84%
világos
Telítettség
98%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
85/100
kiemelőszín
Legjobb kontraszt
12.84:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
12.84:1
A fekete szöveg és a Ripe Melon háttér kontrasztaránya 12.84:1.
WCAG / fehér szöveg
1.64:1
A fehér szöveg és a Ripe Melon háttér kontrasztaránya 1.64:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Ripe Melon háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 12.84:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Ripe Melon komplementer árnyalata #AEF1FE, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #FEAEC9 és #FEE4AE.
Fejlesztőknek
Használd a Ripe Melon színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#FEBAAD
--color-ripe-melon: #FEBAAD;
Árnyalatok
A Ripe Melon világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Ripe Melon?
Gyors áttekintés arról, hogy a Ripe Melon milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Ripe Melon
#FEBAAD
Elsődleges márkaszín
Használható
62/100
Kiemelőszín
Kiváló
85/100
CTA / gomb
Kiváló
83/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Használható
64/100
Szövegszín
Óvatosan
9/100
Border / elválasztó
Használható
47/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Ripe Melon színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Ripe Melon színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Ripe Melon vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Őszi Kert Series
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F7ECE8
#EAB7A4
#933310
#A9380F
#461B0B
Mézes Erdő Studio
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F7ECE8
#EAB7A4
#CA4616
#A9380F
#461B0B
Fűszeres Palakő Series
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F7ECE8
#EAB7A4
#E96535
#A9380F
#461B0B
Réz Égbolt Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F7ECE8
#EAB7A4
#EF8F6C
#A9380F
#461B0B
Réz Korall
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F7EEE8
#EAC0A4
#934510
#A94C0F
#46230B
Borostyán Horizont Edition
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F7EEE8
#EAC0A4
#CA5E16
#A94C0F
#46230B
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Ripe Melon háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.64:1
Fekete szöveg
Aa
12.84:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 12.84:1
A színről
01
Milyen szín a Ripe Melon?
A Ripe Melon (#FEBAAD) egy világos, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A Ripe Melon megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Ripe Melon?
A Ripe Melon különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Ripe Melon?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Ripe Melon különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Ripe Melon dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Ripe Melon használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Ripe Melon erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Ripe Melon karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Ripe Melon intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Ripe Melon használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Ripe Melon – kérdések és válaszok
Milyen szín a Ripe Melon?
A Ripe Melon (#FEBAAD) egy világos, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 10° árnyalat, 98% telítettség és 84% világosság.
Milyen színek illenek a Ripe Melon színhez?
A HSL színkör alapján a Ripe Melon komplementer árnyalata #AEF1FE, amelyhez a Beyond the Clouds áll közel. Analóg kombinációhoz a #FEAEC9 és #FEE4AE árnyalat használható; ezekhez a Heartfelt és Pale Peach áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Ripe Melon webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Ripe Melon legerősebb szerepköre kiemelőszín (85/100), ezt követi a CTA- és gombszín (83/100). 84%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Ripe Melon háttéren?
A Ripe Melon háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 12.84:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 12.84:1, a fehér szövegé 1.64:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Ripe Melon?
A Ripe Melon számított CTA-alkalmassági pontszáma 83/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a Ripe Melon színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Ripe Melon (#FEBAAD), a fekete szöveg ajánlott, mert 12.84:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Ripe Melon háttérszínként?
A Ripe Melon háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 84%-os világossága és 98%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Ripe Melon HEX, RGB és HSL kódja?
A Ripe Melon HEX kódja #FEBAAD. RGB értéke 254, 186, 173, HSL értéke pedig 10°, 98%, 84%.
Fedezz fel további színeket