bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Retributor Armour Metal

A Retributor Armour Metal egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#C39E81

RGB

rgb(195, 158, 129)

HSL

hsl(26, 35%, 64%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#C39E81

Legközelebbi: Retributor Armour Metal

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Retributor Armour Metal színértékei

HEX

#C39E81

RGB

rgb(195, 158, 129)

HSL

hsl(26, 35%, 64%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Retributor Armour Metal színről?

A Retributor Armour Metal HSL világossága 64%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 35%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 26°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (64/100), ezt követi a border- és elválasztószín (64/100).

Világosság

64%

közepesen világos

Telítettség

35%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

64/100

kártya- és surface szín

Legjobb kontraszt

8.53:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

8.53:1

A fekete szöveg és a Retributor Armour Metal háttér kontrasztaránya 8.53:1.

WCAG / fehér szöveg

2.46:1

A fehér szöveg és a Retributor Armour Metal háttér kontrasztaránya 2.46:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Retributor Armour Metal háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.53:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Retributor Armour Metal komplementer árnyalata #83A7C3, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #C38387 és #C3BF83.

Komplementer

#83A7C3

Legközelebbi név: Stormfang

Analóg −30°

#C38387

Legközelebbi név: Baker Rose

Analóg +30°

#C3BF83

Legközelebbi név: Krieg Khaki

Fejlesztőknek

Használd a Retributor Armour Metal színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#C39E81

--color-retributor-armour-metal: #C39E81;

Árnyalatok

A Retributor Armour Metal világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F9F5F2

Venerable White

100

#F0E7E0

Almond Roca

200

#E4D3C6

Bungalow White

300

#D8C0AD

Boudoir Beige

400

#CCAD94

Apple Pie

500

#C39E81

Retributor Armour Metal

600

#B08E74

Homeland

700

#927761

Carved Wood

800

#755F4D

Chocolate Ripple

900

#58473A

Kuri Black

Gyors értékelés

Mire jó a Retributor Armour Metal?

Gyors áttekintés arról, hogy a Retributor Armour Metal milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Retributor Armour Metal

#C39E81

Elsődleges márkaszín

Használható

59/100

Kiemelőszín

Használható

51/100

CTA / gomb

Használható

57/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

Használható

64/100

Szövegszín

Óvatosan

41/100

Border / elválasztó

Használható

64/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Retributor Armour Metal színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Retributor Armour Metal színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Retributor Armour Metal vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Fűszeres Korall Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#85D6A5

#B29AD6

#C89F84

#EEF1EF

#222523

Őszi Égbolt No. 2

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#B66868

#5CC1C1

#C8A37E

#111111

#FFFFFF

Homokos Mező Tone

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#B66872

#5CC1B4

#C8997E

#111111

#FFFFFF

Mézes Lagúna

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#85D69A

#AA9AD6

#C89684

#EEF1EF

#222523

Mézes Agyag

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#85D6C6

#D897C4

#CB9A86

#E8EEEC

#272B2A

Modern Erdő Collection

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#85D6D1

#D897BC

#CBA486

#E8EEED

#272B2B

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Retributor Armour Metal háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.46:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

8.53:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 8.53:1

A színről

01

Milyen szín a Retributor Armour Metal?

A Retributor Armour Metal (#C39E81) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Retributor Armour Metal megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Retributor Armour Metal?

A Retributor Armour Metal különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Retributor Armour Metal?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Retributor Armour Metal különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Retributor Armour Metal vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Retributor Armour Metal használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Retributor Armour Metal erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Retributor Armour Metal karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Retributor Armour Metal használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Retributor Armour Metal használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Retributor Armour Metal – kérdések és válaszok

Milyen szín a Retributor Armour Metal?

A Retributor Armour Metal (#C39E81) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 26° árnyalat, 35% telítettség és 64% világosság.

Milyen színek illenek a Retributor Armour Metal színhez?

A HSL színkör alapján a Retributor Armour Metal komplementer árnyalata #83A7C3, amelyhez a Stormfang áll közel. Analóg kombinációhoz a #C38387 és #C3BF83 árnyalat használható; ezekhez a Baker Rose és Krieg Khaki áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Retributor Armour Metal webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Retributor Armour Metal legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (64/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (64/100). 64%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Retributor Armour Metal háttéren?

A Retributor Armour Metal háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.53:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 8.53:1, a fehér szövegé 2.46:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Retributor Armour Metal?

A Retributor Armour Metal számított CTA-alkalmassági pontszáma 57/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Retributor Armour Metal színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Retributor Armour Metal (#C39E81), a fekete szöveg ajánlott, mert 8.53:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Retributor Armour Metal háttérszínként?

A Retributor Armour Metal háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 64%-os világossága és 35%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Retributor Armour Metal HEX, RGB és HSL kódja?

A Retributor Armour Metal HEX kódja #C39E81. RGB értéke 195, 158, 129, HSL értéke pedig 26°, 35%, 64%.

Fedezz fel további színeket

A Retributor Armour Metal színhez hasonló árnyalatok

Wickerwork

#C19E80

Meringue Tips

#C2A080

Milano

#C1A181

Real Cork

#C1A17F

Pacific Bluffs

#C3A285

Chestnut Bisque

#C19C86

Stuffing

#BF9B84

Almandine

#C2A37E