Szín adatlap
Regency Cream
A Regency Cream egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#E1BB87
RGB
rgb(225, 187, 135)
HSL
hsl(35, 60%, 71%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#E1BB87
Legközelebbi: Regency Cream
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Regency Cream színértékei
HEX
#E1BB87
RGB
rgb(225, 187, 135)
HSL
hsl(35, 60%, 71%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Regency Cream színről?
A Regency Cream HSL világossága 71%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 60%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 35°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (68/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (65/100).
Világosság
71%
közepesen világos
Telítettség
60%
erősen telített
Legjobb szerepkör
68/100
CTA- és gombszín
Legjobb kontraszt
11.66:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
11.66:1
A fekete szöveg és a Regency Cream háttér kontrasztaránya 11.66:1.
WCAG / fehér szöveg
1.8:1
A fehér szöveg és a Regency Cream háttér kontrasztaránya 1.8:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Regency Cream háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 11.66:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Regency Cream komplementer árnyalata #89AEE1, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E19089 és #DAE189.
Fejlesztőknek
Használd a Regency Cream színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#E1BB87
--color-regency-cream: #E1BB87;
Árnyalatok
A Regency Cream világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Regency Cream?
Gyors áttekintés arról, hogy a Regency Cream milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Regency Cream
#E1BB87
Elsődleges márkaszín
Jó
65/100
Kiemelőszín
Jó
65/100
CTA / gomb
Jó
68/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Használható
63/100
Szövegszín
Óvatosan
31/100
Border / elválasztó
Használható
57/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Regency Cream színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Regency Cream színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Regency Cream vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Sarki Bor Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#192A43
#78A3E2
#DEE4ED
#E1BE89
#E3D5BF
Sarki Moha
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#7878E2
#E2B88D
#A8D879
#E4E4F1
#212131
Óceáni Erdő
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#B178E2
#E0BA8F
#76D5A9
#F0ECF4
#241D2B
Sarki Kert
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#192F43
#78B1E2
#DEE6ED
#E1B289
#E3D0BF
Tengeri Palakő Collection
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#8778E2
#E2C38D
#9CD879
#E6E4F1
#232131
Ködös Horizont
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#B26CEF
#EBBB84
#69E2AA
#F0EAF6
#251730
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Regency Cream háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.8:1
Fekete szöveg
Aa
11.66:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 11.66:1
A színről
01
Milyen szín a Regency Cream?
A Regency Cream (#E1BB87) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Regency Cream megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Regency Cream?
A Regency Cream különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Regency Cream?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Regency Cream különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Regency Cream vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Regency Cream használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Regency Cream erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Regency Cream karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Regency Cream intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Regency Cream használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Regency Cream – kérdések és válaszok
Milyen szín a Regency Cream?
A Regency Cream (#E1BB87) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 35° árnyalat, 60% telítettség és 71% világosság.
Milyen színek illenek a Regency Cream színhez?
A HSL színkör alapján a Regency Cream komplementer árnyalata #89AEE1, amelyhez a Queer Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #E19089 és #DAE189 árnyalat használható; ezekhez a Honeysuckle Rose és Garlic Toast áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Regency Cream webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Regency Cream legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (68/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (65/100). 71%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Regency Cream háttéren?
A Regency Cream háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 11.66:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 11.66:1, a fehér szövegé 1.8:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Regency Cream?
A Regency Cream számított CTA-alkalmassági pontszáma 68/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Regency Cream színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Regency Cream (#E1BB87), a fekete szöveg ajánlott, mert 11.66:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Regency Cream háttérszínként?
A Regency Cream háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 71%-os világossága és 60%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Regency Cream HEX, RGB és HSL kódja?
A Regency Cream HEX kódja #E1BB87. RGB értéke 225, 187, 135, HSL értéke pedig 35°, 60%, 71%.
Fedezz fel további színeket