bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Red Tone Ink

A Red Tone Ink egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#8B2E08

RGB

rgb(139, 46, 8)

HSL

hsl(17, 89%, 29%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#8B2E08

Legközelebbi: Red Tone Ink

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Red Tone Ink színértékei

HEX

#8B2E08

RGB

rgb(139, 46, 8)

HSL

hsl(17, 89%, 29%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Red Tone Ink színről?

A Red Tone Ink HSL világossága 29%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 89%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 17°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (88/100), ezt követi a kiemelőszín (87/100).

Világosság

29%

sötét

Telítettség

89%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

88/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

8.43:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

2.49:1

A fekete szöveg és a Red Tone Ink háttér kontrasztaránya 2.49:1.

WCAG / fehér szöveg

8.43:1

A fehér szöveg és a Red Tone Ink háttér kontrasztaránya 8.43:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Red Tone Ink háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.43:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Red Tone Ink komplementer árnyalata #08668C, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #8C0825 és #8C6F08.

Komplementer

#08668C

Legközelebbi név: Pulsating Blue

Analóg −30°

#8C0825

Legközelebbi név: Old Wine

Analóg +30°

#8C6F08

Legközelebbi név: Vermin Brown

Fejlesztőknek

Használd a Red Tone Ink színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#8B2E08

--color-red-tone-ink: #8B2E08;

Árnyalatok

A Red Tone Ink világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F3EAE6

Fresh Dough

100

#E2CBC1

Belle of the Ball

200

#CBA190

Sombrero Tan

300

#B4775E

Weathered Saddle

400

#9C4D2D

Catlinite

500

#8B2E08

Red Tone Ink

600

#7D2907

Reddish Brown

700

#682306

Roastery

800

#531C05

Evil Cigar

900

#3F1504

Old Study

Gyors értékelés

Mire jó a Red Tone Ink?

Gyors áttekintés arról, hogy a Red Tone Ink milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Red Tone Ink

#8B2E08

Elsődleges márkaszín

76/100

Kiemelőszín

Kiváló

87/100

CTA / gomb

Kiváló

88/100

Háttérszín

Használható

60/100

Kártya / surface

Óvatosan

25/100

Szövegszín

74/100

Border / elválasztó

Óvatosan

21/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Red Tone Ink színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Red Tone Ink színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Red Tone Ink vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Őszi Indigó Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#492112

#933310

#F1E0DA

#16789C

#B8DDEA

Barackos Horizont Edition

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#933310

#17A181

#173082

#F4E6E1

#37221B

Réz Horizont

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#933310

#1A9E3D

#32187C

#F6EDEA

#301E17

Őszi Kert Series

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7ECE8

#EAB7A4

#933310

#A9380F

#461B0B

Meleg Égbolt Collection

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F2EFED

#933310

#4C2F24

#111111

Szelíd Bor

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#933310

#542B1C

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Red Tone Ink háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

8.43:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

2.49:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 8.43:1

A színről

01

Milyen szín a Red Tone Ink?

A Red Tone Ink (#8B2E08) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Red Tone Ink megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Red Tone Ink?

A Red Tone Ink különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Red Tone Ink?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Red Tone Ink különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Red Tone Ink vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Red Tone Ink használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Red Tone Ink erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Red Tone Ink karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Red Tone Ink intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Red Tone Ink használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Red Tone Ink – kérdések és válaszok

Milyen szín a Red Tone Ink?

A Red Tone Ink (#8B2E08) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 17° árnyalat, 89% telítettség és 29% világosság.

Milyen színek illenek a Red Tone Ink színhez?

A HSL színkör alapján a Red Tone Ink komplementer árnyalata #08668C, amelyhez a Pulsating Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #8C0825 és #8C6F08 árnyalat használható; ezekhez a Old Wine és Vermin Brown áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Red Tone Ink webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Red Tone Ink legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (88/100), ezt követi a kiemelőszín (87/100). 29%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Red Tone Ink háttéren?

A Red Tone Ink háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.43:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.49:1, a fehér szövegé 8.43:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Red Tone Ink?

A Red Tone Ink számított CTA-alkalmassági pontszáma 88/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Red Tone Ink színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Red Tone Ink (#8B2E08), a fehér szöveg ajánlott, mert 8.43:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Red Tone Ink háttérszínként?

A Red Tone Ink háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 29%-os világossága és 89%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Red Tone Ink HEX, RGB és HSL kódja?

A Red Tone Ink HEX kódja #8B2E08. RGB értéke 139, 46, 8, HSL értéke pedig 17°, 89%, 29%.

Fedezz fel további színeket

A Red Tone Ink színhez hasonló árnyalatok

Red Shade Wash

#862808

Brown Red

#922B05

Coffee Addiction

#883300

Dark Umber

#932904

Rogan Josh

#883311

Pumpkin Choco

#8D2D13

Citrine Brown

#933709

Hawaiian Malasada

#96300D