bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Red Death

A Red Death egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#BA2A1A

RGB

rgb(186, 42, 26)

HSL

hsl(6, 75%, 42%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#BA2A1A

Legközelebbi: Red Death

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Red Death színértékei

HEX

#BA2A1A

RGB

rgb(186, 42, 26)

HSL

hsl(6, 75%, 42%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Red Death színről?

A Red Death HSL világossága 42%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 75%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 6°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (90/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (87/100).

Világosság

42%

közepesen sötét

Telítettség

75%

erősen telített

Legjobb szerepkör

90/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

6.12:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

3.43:1

A fekete szöveg és a Red Death háttér kontrasztaránya 3.43:1.

WCAG / fehér szöveg

6.12:1

A fehér szöveg és a Red Death háttér kontrasztaránya 6.12:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Red Death háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.12:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Red Death komplementer árnyalata #1BABBB, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #BB1B5B és #BB7B1B.

Komplementer

#1BABBB

Legközelebbi név: Placid Sea

Analóg −30°

#BB1B5B

Legközelebbi név: Raven’s Banquet

Analóg +30°

#BB7B1B

Legközelebbi név: Milvus Milvus Orange

Fejlesztőknek

Használd a Red Death színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#BA2A1A

--color-red-death: #BA2A1A;

Árnyalatok

A Red Death világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F8EAE8

Musical Mist

100

#EECAC6

Fairy Floss

200

#E09F98

Coral Almond

300

#D2756A

Light Tomato

400

#C44A3C

Sweet Baby Rose

500

#BA2A1A

Red Death

600

#A72617

Tomato Sunrise

700

#8C2014

Minotaurus Brown

800

#701910

Prune

900

#54130C

Mama Africa

Gyors értékelés

Mire jó a Red Death?

Gyors áttekintés arról, hogy a Red Death milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Red Death

#BA2A1A

Elsődleges márkaszín

Kiváló

87/100

Kiemelőszín

Kiváló

86/100

CTA / gomb

Kiváló

90/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Óvatosan

38/100

Szövegszín

Használható

62/100

Border / elválasztó

Óvatosan

34/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Red Death színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Red Death színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Red Death vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Mézes Bor No. 3

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#16CA76

#D61FD0

#B62520

#E1F4EB

#1B372A

Óceáni Lagúna

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#27AFB9

#C4271C

#2F79DA

#111111

#FFFFFF

Napfényes Indigó Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#431919

#B92727

#EDDEDE

#30C0C0

#BFE3E3

Aranyló Bor No. 3

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#B92727

#31C47A

#306BA6

#F1E4E4

#312121

Barackos Moha Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#B92727

#35C035

#3131A0

#F4ECEC

#2B1D1D

Fűszeres Korall Tone

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5EAEA

#E1ADAD

#B92727

#9B1C1C

#401212

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Red Death háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

6.12:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

3.43:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 6.12:1

A színről

01

Milyen szín a Red Death?

A Red Death (#BA2A1A) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Red Death megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Red Death?

A Red Death különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Red Death?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Red Death különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Red Death dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Red Death használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Red Death erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Red Death karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Red Death intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Red Death használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Red Death – kérdések és válaszok

Milyen szín a Red Death?

A Red Death (#BA2A1A) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 6° árnyalat, 75% telítettség és 42% világosság.

Milyen színek illenek a Red Death színhez?

A HSL színkör alapján a Red Death komplementer árnyalata #1BABBB, amelyhez a Placid Sea áll közel. Analóg kombinációhoz a #BB1B5B és #BB7B1B árnyalat használható; ezekhez a Raven’s Banquet és Milvus Milvus Orange áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Red Death webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Red Death legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (90/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (87/100). 42%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Red Death háttéren?

A Red Death háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.12:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.43:1, a fehér szövegé 6.12:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Red Death?

A Red Death számított CTA-alkalmassági pontszáma 90/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Red Death színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Red Death (#BA2A1A), a fehér szöveg ajánlott, mert 6.12:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Red Death háttérszínként?

A Red Death háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 42%-os világossága és 75%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Red Death HEX, RGB és HSL kódja?

A Red Death HEX kódja #BA2A1A. RGB értéke 186, 42, 26, HSL értéke pedig 6°, 75%, 42%.

Fedezz fel további színeket

A Red Death színhez hasonló árnyalatok

Bloodshed

#BA271A

Red Rider

#B9271C

Cherry Pie

#BD2C22

Smouldering

#B6321E

Upset Tomato

#B52923

Crisis Red

#BB2222

Once Bitten

#BD2F10

Redalicious

#BB2211