bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Red Curry

A Red Curry egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#8B5E52

RGB

rgb(139, 94, 82)

HSL

hsl(13, 26%, 43%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#8B5E52

Legközelebbi: Red Curry

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Red Curry színértékei

HEX

#8B5E52

RGB

rgb(139, 94, 82)

HSL

hsl(13, 26%, 43%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Red Curry színről?

A Red Curry HSL világossága 43%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 26%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 13°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (66/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (62/100).

Világosság

43%

közepesen sötét

Telítettség

26%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

66/100

szövegszín

Legjobb kontraszt

5.5:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

3.82:1

A fekete szöveg és a Red Curry háttér kontrasztaránya 3.82:1.

WCAG / fehér szöveg

5.5:1

A fehér szöveg és a Red Curry háttér kontrasztaránya 5.5:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Red Curry háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.5:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Red Curry komplementer árnyalata #517E8A, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #8A5161 és #8A7A51.

Komplementer

#517E8A

Legközelebbi név: Cape Lee

Analóg −30°

#8A5161

Legközelebbi név: Berry Smoothie

Analóg +30°

#8A7A51

Legközelebbi név: Burlap

Fejlesztőknek

Használd a Red Curry színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#8B5E52

--color-red-curry: #8B5E52;

Árnyalatok

A Red Curry világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F3EFEE

Angelic Wings

100

#E2D7D4

Light Thought

200

#CBB7B1

Puka Shell

300

#B4968F

Nude Lips

400

#9C766C

Southern Road

500

#8B5E52

Red Curry

600

#7D554A

Vandyck Brown

700

#68473E

Classic Brown

800

#533831

Ragtop

900

#3F2A25

English Walnut

Gyors értékelés

Mire jó a Red Curry?

Gyors áttekintés arról, hogy a Red Curry milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Red Curry

#8B5E52

Elsődleges márkaszín

Használható

62/100

Kiemelőszín

Használható

50/100

CTA / gomb

Használható

57/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

51/100

Szövegszín

66/100

Border / elválasztó

Használható

57/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Red Curry színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Red Curry színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Red Curry vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Meleg Korall No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#49975E

#6B599B

#815D51

#F0F0F0

#242424

Meleg Palakő Tone

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#499768

#74599B

#816451

#F0F0F0

#242424

Mézes Mező

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#499753

#62599B

#815751

#F0F0F0

#242424

Borostyán Moha No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#499788

#9F5689

#866050

#EBEBEB

#292929

Mézes Horizont Collection

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#49977D

#9F5693

#865950

#EBEBEB

#292929

Fagyos Bor Collection

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#975E49

#569F8E

#505D86

#EBEBEB

#292929

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Red Curry háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

5.5:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

3.82:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 5.5:1

A színről

01

Milyen szín a Red Curry?

A Red Curry (#8B5E52) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Red Curry megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Red Curry?

A Red Curry különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Red Curry?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Red Curry különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Red Curry dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Red Curry használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Red Curry erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Red Curry karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Red Curry használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Red Curry használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Red Curry – kérdések és válaszok

Milyen szín a Red Curry?

A Red Curry (#8B5E52) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 13° árnyalat, 26% telítettség és 43% világosság.

Milyen színek illenek a Red Curry színhez?

A HSL színkör alapján a Red Curry komplementer árnyalata #517E8A, amelyhez a Cape Lee áll közel. Analóg kombinációhoz a #8A5161 és #8A7A51 árnyalat használható; ezekhez a Berry Smoothie és Burlap áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Red Curry webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Red Curry legerősebb szerepköre szövegszín (66/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (62/100). 43%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Red Curry háttéren?

A Red Curry háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.5:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.82:1, a fehér szövegé 5.5:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Red Curry?

A Red Curry számított CTA-alkalmassági pontszáma 57/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Red Curry színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Red Curry (#8B5E52), a fehér szöveg ajánlott, mert 5.5:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Red Curry háttérszínként?

A Red Curry háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 43%-os világossága és 26%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Red Curry HEX, RGB és HSL kódja?

A Red Curry HEX kódja #8B5E52. RGB értéke 139, 94, 82, HSL értéke pedig 13°, 26%, 43%.

Fedezz fel további színeket

A Red Curry színhez hasonló árnyalatok

Upper East Side

#8D6051

Bold Brick

#8C5E55

Hanover Brick

#885D53

Raspberry Truffle

#8A5D55

Swiss Chocolate

#8C6150

How Now

#886150

Spicy Mix

#8B5F4D

Carob Brown

#885C4E