Szín adatlap
Really Light Green
A Really Light Green egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín.
HEX
#E9EADB
RGB
rgb(233, 234, 219)
HSL
hsl(64, 26%, 89%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#E9EADB
Legközelebbi: Really Light Green
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Really Light Green színértékei
HEX
#E9EADB
RGB
rgb(233, 234, 219)
HSL
hsl(64, 26%, 89%)
Színcsalád
sárga
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Really Light Green színről?
A Really Light Green HSL világossága 89%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 26%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 64°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (85/100).
Világosság
89%
világos
Telítettség
26%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
100/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
17.26:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
17.26:1
A fekete szöveg és a Really Light Green háttér kontrasztaránya 17.26:1.
WCAG / fehér szöveg
1.22:1
A fehér szöveg és a Really Light Green háttér kontrasztaránya 1.22:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Really Light Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 17.26:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Really Light Green komplementer árnyalata #DDDCEA, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #EAE4DC és #E2EADC.
Fejlesztőknek
Használd a Really Light Green színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#E9EADB
--color-really-light-green: #E9EADB;
Árnyalatok
A Really Light Green világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Really Light Green?
Gyors áttekintés arról, hogy a Really Light Green milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Really Light Green
#E9EADB
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
26/100
Kiemelőszín
Óvatosan
27/100
CTA / gomb
Óvatosan
28/100
Háttérszín
Kiváló
100/100
Kártya / surface
Kiváló
85/100
Szövegszín
Óvatosan
13/100
Border / elválasztó
Kiváló
82/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Really Light Green színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Really Light Green színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Really Light Green vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Napfényes Lagúna
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#3A4319
#71871D
#EAEDDE
#39248F
#C6BFE3
Meleg Horizont Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#3A4319
#9CB927
#EAEDDE
#4D30C0
#C6BFE3
Napfényes Bor
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#3A4319
#BBD846
#EAEDDE
#7158D5
#C6BFE3
Homokos Indigó Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#3A4319
#CDE278
#EAEDDE
#9A89E1
#C6BFE3
Mézes Palakő
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#354319
#63871D
#E8EDDE
#47248F
#CBBFE3
Napfényes Moha Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#354319
#89B927
#E8EDDE
#6030C0
#CBBFE3
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Really Light Green háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.22:1
Fekete szöveg
Aa
17.26:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 17.26:1
A színről
01
Milyen szín a Really Light Green?
A Really Light Green (#E9EADB) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.
02
A Really Light Green megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Really Light Green?
A Really Light Green különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Really Light Green?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Really Light Green különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Really Light Green optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Really Light Green használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Really Light Green erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Really Light Green karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Really Light Green könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Really Light Green használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Really Light Green – kérdések és válaszok
Milyen szín a Really Light Green?
A Really Light Green (#E9EADB) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 64° árnyalat, 26% telítettség és 89% világosság.
Milyen színek illenek a Really Light Green színhez?
A HSL színkör alapján a Really Light Green komplementer árnyalata #DDDCEA, amelyhez a Hosta Flower áll közel. Analóg kombinációhoz a #EAE4DC és #E2EADC árnyalat használható; ezekhez a Pampas és Rhine Falls áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Really Light Green webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Really Light Green legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (85/100). 89%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Really Light Green háttéren?
A Really Light Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 17.26:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 17.26:1, a fehér szövegé 1.22:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Really Light Green?
A Really Light Green számított CTA-alkalmassági pontszáma 28/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Really Light Green színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Really Light Green (#E9EADB), a fekete szöveg ajánlott, mert 17.26:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Really Light Green háttérszínként?
A Really Light Green háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 89%-os világossága és 26%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Really Light Green HEX, RGB és HSL kódja?
A Really Light Green HEX kódja #E9EADB. RGB értéke 233, 234, 219, HSL értéke pedig 64°, 26%, 89%.
Fedezz fel további színeket