Szín adatlap
Raven Night
A Raven Night egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú kék szín.
HEX
#3B3F66
RGB
rgb(59, 63, 102)
HSL
hsl(234, 27%, 32%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#3B3F66
Legközelebbi: Raven Night
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Raven Night színértékei
HEX
#3B3F66
RGB
rgb(59, 63, 102)
HSL
hsl(234, 27%, 32%)
Színcsalád
kék
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
hideg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Raven Night színről?
A Raven Night HSL világossága 32%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 27%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 234°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (78/100), ezt követi a háttérszín (60/100).
Világosság
32%
közepesen sötét
Telítettség
27%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
78/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
10.05:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
2.09:1
A fekete szöveg és a Raven Night háttér kontrasztaránya 2.09:1.
WCAG / fehér szöveg
10.05:1
A fehér szöveg és a Raven Night háttér kontrasztaránya 10.05:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Raven Night háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 10.05:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Raven Night komplementer árnyalata #68633C, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #3C5668 és #4D3C68.
Fejlesztőknek
Használd a Raven Night színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#3B3F66
--color-raven-night: #3B3F66;
Árnyalatok
A Raven Night világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Raven Night?
Gyors áttekintés arról, hogy a Raven Night milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Raven Night
#3B3F66
Elsődleges márkaszín
Használható
50/100
Kiemelőszín
Óvatosan
43/100
CTA / gomb
Használható
48/100
Háttérszín
Használható
60/100
Kártya / surface
Óvatosan
42/100
Szövegszín
Jó
78/100
Border / elválasztó
Használható
50/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Raven Night színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Raven Night színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Raven Night vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Hajnali Horizont
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#6E4C35
#407772
#393D60
#EBEBEB
#292929
Hűvös Erdő Studio
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#6E4435
#40776A
#394260
#EBEBEB
#292929
Őszi Agyag Series
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#6E6A35
#417156
#3B3D5E
#714B61
#F0F0F0
Jeges Palakő No. 2
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#6E5435
#407577
#3B3960
#EBEBEB
#292929
Őszi Bor Series
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#6E6335
#417150
#3B425E
#714B66
#F0F0F0
Mézes Agyag Collection
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#6A6E35
#41715C
#3D3B5E
#714B5C
#F0F0F0
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Raven Night háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
10.05:1
Fekete szöveg
Aa
2.09:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 10.05:1
A színről
01
Milyen szín a Raven Night?
A Raven Night (#3B3F66) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú kék szín. A kék színcsaládra jellemzően megbízható, nyugodt és professzionális vizuális karaktert képvisel.
02
A Raven Night megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Raven Night?
A Raven Night különösen jól használható üzleti weboldalakhoz, technológiai projektekhez és professzionális digitális felületekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Raven Night?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Raven Night különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Raven Night stabil, professzionális és bizalomkeltő benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, pénzügy, SaaS és üzleti szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy megbízható, nyugodt és professzionális megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Raven Night használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Raven Night erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Raven Night karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Raven Night használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Raven Night használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Raven Night – kérdések és válaszok
Milyen szín a Raven Night?
A Raven Night (#3B3F66) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú kék szín. HSL értéke 234° árnyalat, 27% telítettség és 32% világosság.
Milyen színek illenek a Raven Night színhez?
A HSL színkör alapján a Raven Night komplementer árnyalata #68633C, amelyhez a Jungle Civilization áll közel. Analóg kombinációhoz a #3C5668 és #4D3C68 árnyalat használható; ezekhez a Indian Teal és Geode áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Raven Night webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Raven Night legerősebb szerepköre szövegszín (78/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 32%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Raven Night háttéren?
A Raven Night háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 10.05:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.09:1, a fehér szövegé 10.05:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Raven Night?
A Raven Night számított CTA-alkalmassági pontszáma 48/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Raven Night színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Raven Night (#3B3F66), a fehér szöveg ajánlott, mert 10.05:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Raven Night háttérszínként?
A Raven Night háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 32%-os világossága és 27%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Raven Night HEX, RGB és HSL kódja?
A Raven Night HEX kódja #3B3F66. RGB értéke 59, 63, 102, HSL értéke pedig 234°, 27%, 32%.
Fedezz fel további színeket