bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Rare Rhubarb

A Rare Rhubarb egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#CC0022

RGB

rgb(204, 0, 34)

HSL

hsl(350, 100%, 40%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#CC0022

Legközelebbi: Rare Rhubarb

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Rare Rhubarb színértékei

HEX

#CC0022

RGB

rgb(204, 0, 34)

HSL

hsl(350, 100%, 40%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Rare Rhubarb színről?

A Rare Rhubarb HSL világossága 40%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 100%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 350°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kiemelőszín (100/100), ezt követi a CTA- és gombszín (100/100).

Világosság

40%

közepesen sötét

Telítettség

100%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

100/100

kiemelőszín

Legjobb kontraszt

5.85:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

3.59:1

A fekete szöveg és a Rare Rhubarb háttér kontrasztaránya 3.59:1.

WCAG / fehér szöveg

5.85:1

A fehér szöveg és a Rare Rhubarb háttér kontrasztaránya 5.85:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Rare Rhubarb háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.85:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Rare Rhubarb komplementer árnyalata #00CCAA, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #CC0088 és #CC4400.

Komplementer

#00CCAA

Legközelebbi név: Mint Leaf

Analóg −30°

#CC0088

Legközelebbi név: Snappy Violet

Analóg +30°

#CC4400

Legközelebbi név: Mellow Mango

Fejlesztőknek

Használd a Rare Rhubarb színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#CC0022

--color-rare-rhubarb: #CC0022;

Árnyalatok

A Rare Rhubarb világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FAE6E9

Hepatica

100

#F2BFC8

Strawberry Confection

200

#E88C9C

Peony

300

#DE596F

Kōbai Red

400

#D42643

Sovereign Red

500

#CC0022

Rare Rhubarb

600

#B8001F

Pixel Bleeding

700

#99001A

Flame Hawkfish

800

#7A0014

Blood Brother

900

#5C000F

Saving Light

Gyors értékelés

Mire jó a Rare Rhubarb?

Gyors áttekintés arról, hogy a Rare Rhubarb milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Rare Rhubarb

#CC0022

Elsődleges márkaszín

Kiváló

88/100

Kiemelőszín

Kiváló

100/100

CTA / gomb

Kiváló

100/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Óvatosan

30/100

Szövegszín

Használható

59/100

Border / elválasztó

Óvatosan

22/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Rare Rhubarb színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Rare Rhubarb színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Rare Rhubarb vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Óceáni Égbolt Collection

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#16CABE

#D50B19

#1D92ED

#111111

#FFFFFF

Fagyos Égbolt Studio

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#16CAA6

#D50B34

#1DAEED

#111111

#FFFFFF

Naplemente Palakő Edition

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#931067

#09AA3E

#BD0F2C

#111111

#FFFFFF

Naplemente Agyag Series

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#931056

#09AA54

#BD0F15

#111111

#FFFFFF

Homokos Lagúna

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#491212

#CA1616

#F1DADA

#1ED2D2

#B8EAEA

Aranyló Égbolt Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#CA1616

#1FD67A

#206BB6

#F4E1E1

#371B1B

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Rare Rhubarb háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

5.85:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

3.59:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 5.85:1

A színről

01

Milyen szín a Rare Rhubarb?

A Rare Rhubarb (#CC0022) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Rare Rhubarb megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Rare Rhubarb?

A Rare Rhubarb különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Rare Rhubarb?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Rare Rhubarb különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Rare Rhubarb dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Rare Rhubarb használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Rare Rhubarb erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Rare Rhubarb karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Rare Rhubarb intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Rare Rhubarb használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Rare Rhubarb – kérdések és válaszok

Milyen szín a Rare Rhubarb?

A Rare Rhubarb (#CC0022) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 350° árnyalat, 100% telítettség és 40% világosság.

Milyen színek illenek a Rare Rhubarb színhez?

A HSL színkör alapján a Rare Rhubarb komplementer árnyalata #00CCAA, amelyhez a Mint Leaf áll közel. Analóg kombinációhoz a #CC0088 és #CC4400 árnyalat használható; ezekhez a Snappy Violet és Mellow Mango áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Rare Rhubarb webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Rare Rhubarb legerősebb szerepköre kiemelőszín (100/100), ezt követi a CTA- és gombszín (100/100). 40%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Rare Rhubarb háttéren?

A Rare Rhubarb háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.85:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.59:1, a fehér szövegé 5.85:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Rare Rhubarb?

A Rare Rhubarb számított CTA-alkalmassági pontszáma 100/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Rare Rhubarb színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Rare Rhubarb (#CC0022), a fehér szöveg ajánlott, mert 5.85:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Rare Rhubarb háttérszínként?

A Rare Rhubarb háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 40%-os világossága és 100%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Rare Rhubarb HEX, RGB és HSL kódja?

A Rare Rhubarb HEX kódja #CC0022. RGB értéke 204, 0, 34, HSL értéke pedig 350°, 100%, 40%.

Fedezz fel további színeket

A Rare Rhubarb színhez hasonló árnyalatok

Fierce Red

#CC0021

Dangerous Affair

#D00220

Marilyn MonRouge

#C9001E

Monza

#C7031E

Blood Orange

#D1001C

Chinese Red

#CD071E

Re-Entry Red

#CD0317

Vermilion Scarlet

#D1062B