Szín adatlap
Porcelain Pink
A Porcelain Pink egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#ECD9B9
RGB
rgb(236, 217, 185)
HSL
hsl(38, 57%, 83%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#ECD9B9
Legközelebbi: Porcelain Pink
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Porcelain Pink színértékei
HEX
#ECD9B9
RGB
rgb(236, 217, 185)
HSL
hsl(38, 57%, 83%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
világos
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Porcelain Pink színről?
A Porcelain Pink HSL világossága 83%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 57%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 38°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (73/100).
Világosság
83%
világos
Telítettség
57%
erősen telített
Legjobb szerepkör
75/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
15.19:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
15.19:1
A fekete szöveg és a Porcelain Pink háttér kontrasztaránya 15.19:1.
WCAG / fehér szöveg
1.38:1
A fehér szöveg és a Porcelain Pink háttér kontrasztaránya 1.38:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Porcelain Pink háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 15.19:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Porcelain Pink komplementer árnyalata #BBCDEC, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #ECC2BB és #E6ECBB.
Fejlesztőknek
Használd a Porcelain Pink színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#ECD9B9
--color-porcelain-pink: #ECD9B9;
Árnyalatok
A Porcelain Pink világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Porcelain Pink?
Gyors áttekintés arról, hogy a Porcelain Pink milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Porcelain Pink
#ECD9B9
Elsődleges márkaszín
Használható
50/100
Kiemelőszín
Használható
55/100
CTA / gomb
Használható
55/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Jó
73/100
Szövegszín
Óvatosan
18/100
Border / elválasztó
Jó
65/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Porcelain Pink színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Porcelain Pink színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Porcelain Pink vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Hűvös Horizont
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122849
#104593
#DAE3F1
#9C6716
#EAD6B8
Óceáni Mező Collection
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122849
#165ECA
#DAE3F1
#D28A1E
#EAD6B8
Sarki Korall
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122849
#357DE9
#DAE3F1
#E5A648
#EAD6B8
Ködös Kert Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122849
#6CA0EF
#DAE3F1
#EDC07E
#EAD6B8
Tengeri Moha
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122149
#103393
#DAE0F1
#9C7816
#EADDB8
Hajnali Mező Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#122149
#1646CA
#DAE0F1
#D2A21E
#EADDB8
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Porcelain Pink háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.38:1
Fekete szöveg
Aa
15.19:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 15.19:1
A színről
01
Milyen szín a Porcelain Pink?
A Porcelain Pink (#ECD9B9) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Porcelain Pink megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Porcelain Pink?
A Porcelain Pink különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Porcelain Pink?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Porcelain Pink különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Porcelain Pink vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Porcelain Pink használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Porcelain Pink erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Porcelain Pink karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Porcelain Pink intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Porcelain Pink használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Porcelain Pink – kérdések és válaszok
Milyen szín a Porcelain Pink?
A Porcelain Pink (#ECD9B9) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 38° árnyalat, 57% telítettség és 83% világosság.
Milyen színek illenek a Porcelain Pink színhez?
A HSL színkör alapján a Porcelain Pink komplementer árnyalata #BBCDEC, amelyhez a Maritime áll közel. Analóg kombinációhoz a #ECC2BB és #E6ECBB árnyalat használható; ezekhez a Peach Ash és Spring Blossom áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Porcelain Pink webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Porcelain Pink legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (73/100). 83%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Porcelain Pink háttéren?
A Porcelain Pink háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 15.19:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 15.19:1, a fehér szövegé 1.38:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Porcelain Pink?
A Porcelain Pink számított CTA-alkalmassági pontszáma 55/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Porcelain Pink színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Porcelain Pink (#ECD9B9), a fekete szöveg ajánlott, mert 15.19:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Porcelain Pink háttérszínként?
A Porcelain Pink háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 83%-os világossága és 57%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Porcelain Pink HEX, RGB és HSL kódja?
A Porcelain Pink HEX kódja #ECD9B9. RGB értéke 236, 217, 185, HSL értéke pedig 38°, 57%, 83%.
Fedezz fel további színeket