bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Pomelo Sugar

A Pomelo Sugar egy világos, élénk és meleg tónusú piros szín.

piros
világos
élénk
meleg tónusú

HEX

#FCE8E3

RGB

rgb(252, 232, 227)

HSL

hsl(12, 81%, 94%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#FCE8E3

Legközelebbi: Pomelo Sugar

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Pomelo Sugar színértékei

HEX

#FCE8E3

RGB

rgb(252, 232, 227)

HSL

hsl(12, 81%, 94%)

Színcsalád

piros

Világosság

világos

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Pomelo Sugar színről?

A Pomelo Sugar HSL világossága 94%, ezért nagyon világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 81%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 12°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (75/100).

Világosság

94%

nagyon világos

Telítettség

81%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

100/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

17.79:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

17.79:1

A fekete szöveg és a Pomelo Sugar háttér kontrasztaránya 17.79:1.

WCAG / fehér szöveg

1.18:1

A fehér szöveg és a Pomelo Sugar háttér kontrasztaránya 1.18:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Pomelo Sugar háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 17.79:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Pomelo Sugar komplementer árnyalata #E3F7FC, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #FCE3EB és #FCF5E3.

Komplementer

#E3F7FC

Legközelebbi név: Coastal Breeze

Analóg −30°

#FCE3EB

Legközelebbi név: Hepatica

Analóg +30°

#FCF5E3

Legközelebbi név: Candlelight Ivory

Fejlesztőknek

Használd a Pomelo Sugar színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#FCE8E3

--color-pomelo-sugar: #FCE8E3;

Árnyalatok

A Pomelo Sugar világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FFFDFC

Whitecap Snow

100

#FEF9F8

Cool December

200

#FEF5F2

Pink Diminishing

300

#FDF0ED

Voracious White

400

#FCEBE7

Pink Swirl

500

#FCE8E3

Pomelo Sugar

600

#E3D1CC

China Silk

700

#BDAEAA

Taupedo

800

#978B88

Fashion Week

900

#716866

Warm Haze

Gyors értékelés

Mire jó a Pomelo Sugar?

Gyors áttekintés arról, hogy a Pomelo Sugar milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Pomelo Sugar

#FCE8E3

Elsődleges márkaszín

Használható

51/100

Kiemelőszín

65/100

CTA / gomb

Használható

62/100

Háttérszín

Kiváló

100/100

Kártya / surface

75/100

Szövegszín

Óvatosan

1/100

Border / elválasztó

Használható

60/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Pomelo Sugar színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Pomelo Sugar színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Pomelo Sugar vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Barackos Moha Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7E8E8

#EAA4A4

#931010

#A90F0F

#460B0B

Fűszeres Lagúna

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7E8E8

#EAA4A4

#CA1616

#A90F0F

#460B0B

Aranyló Indigó No. 2

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7E8E8

#EAA4A4

#E93535

#A90F0F

#460B0B

Homokos Lagúna Tone

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7E8E8

#EAA4A4

#EF6C6C

#A90F0F

#460B0B

Terrakotta Kert No. 3

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7EAE8

#EAADA4

#932210

#A9230F

#46130B

Borostyán Égbolt Tone

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7EAE8

#EAADA4

#CA2E16

#A9230F

#46130B

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Pomelo Sugar háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.18:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

17.79:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 17.79:1

A színről

01

Milyen szín a Pomelo Sugar?

A Pomelo Sugar (#FCE8E3) egy világos, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Pomelo Sugar megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Pomelo Sugar?

A Pomelo Sugar különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Pomelo Sugar?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Pomelo Sugar különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Pomelo Sugar dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Pomelo Sugar használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Pomelo Sugar erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Pomelo Sugar karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Pomelo Sugar intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Pomelo Sugar használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Pomelo Sugar – kérdések és válaszok

Milyen szín a Pomelo Sugar?

A Pomelo Sugar (#FCE8E3) egy világos, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 12° árnyalat, 81% telítettség és 94% világosság.

Milyen színek illenek a Pomelo Sugar színhez?

A HSL színkör alapján a Pomelo Sugar komplementer árnyalata #E3F7FC, amelyhez a Coastal Breeze áll közel. Analóg kombinációhoz a #FCE3EB és #FCF5E3 árnyalat használható; ezekhez a Hepatica és Candlelight Ivory áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Pomelo Sugar webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Pomelo Sugar legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (75/100). 94%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Pomelo Sugar háttéren?

A Pomelo Sugar háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 17.79:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 17.79:1, a fehér szövegé 1.18:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Pomelo Sugar?

A Pomelo Sugar számított CTA-alkalmassági pontszáma 62/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Pomelo Sugar színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Pomelo Sugar (#FCE8E3), a fekete szöveg ajánlott, mert 17.79:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Pomelo Sugar háttérszínként?

A Pomelo Sugar háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 94%-os világossága és 81%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Pomelo Sugar HEX, RGB és HSL kódja?

A Pomelo Sugar HEX kódja #FCE8E3. RGB értéke 252, 232, 227, HSL értéke pedig 12°, 81%, 94%.

Fedezz fel további színeket

A Pomelo Sugar színhez hasonló árnyalatok

Blackbird’s Egg

#FCE7E4

Diluted Orange

#FBE8E2

Hog-Maw

#FBE8E4

Spirited Away

#FDE7E3

Rose Tan

#FAE8E1

Diminished Orange

#FAE9E1

Dogwood

#FAEAE2

Aquarelle Orange

#FBE8E0