Szín adatlap
Pink Bravado
A Pink Bravado egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú rózsaszín szín.
HEX
#C5B5C3
RGB
rgb(197, 181, 195)
HSL
hsl(308, 12%, 74%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#C5B5C3
Legközelebbi: Pink Bravado
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Pink Bravado színértékei
HEX
#C5B5C3
RGB
rgb(197, 181, 195)
HSL
hsl(308, 12%, 74%)
Színcsalád
rózsaszín
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Pink Bravado színről?
A Pink Bravado HSL világossága 74%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 12%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 308°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (80/100), ezt követi a kártya- és surface szín (78/100).
Világosság
74%
közepesen világos
Telítettség
12%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
80/100
border- és elválasztószín
Legjobb kontraszt
10.77:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
10.77:1
A fekete szöveg és a Pink Bravado háttér kontrasztaránya 10.77:1.
WCAG / fehér szöveg
1.95:1
A fehér szöveg és a Pink Bravado háttér kontrasztaránya 1.95:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Pink Bravado háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 10.77:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Pink Bravado komplementer árnyalata #B5C5B7, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #BFB5C5 és #C5B5BB.
Fejlesztőknek
Használd a Pink Bravado színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#C5B5C3
--color-pink-bravado: #C5B5C3;
Árnyalatok
A Pink Bravado világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Pink Bravado?
Gyors áttekintés arról, hogy a Pink Bravado milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Pink Bravado
#C5B5C3
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
35/100
Kiemelőszín
Óvatosan
27/100
CTA / gomb
Óvatosan
32/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Jó
78/100
Szövegszín
Óvatosan
30/100
Border / elválasztó
Kiváló
80/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Pink Bravado színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Pink Bravado színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Pink Bravado vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Homokos Erdő Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0BDC2
#6E3544
#80384B
#341E24
Naplemente Erdő
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0BDC2
#97495E
#80384B
#341E24
Mézes Erdő No. 3
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0BDC2
#B6687C
#80384A
#341E23
Réz Kert Collection
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFEF
#D0BDC2
#CA91A0
#80384B
#341E24
Napfényes Indigó No. 3
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFF0
#D0BDC5
#6E354C
#803855
#341E27
Borostyán Palakő Studio
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F0EFF0
#D0BDC5
#974968
#803855
#341E27
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Pink Bravado háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.95:1
Fekete szöveg
Aa
10.77:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 10.77:1
A színről
01
Milyen szín a Pink Bravado?
A Pink Bravado (#C5B5C3) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú rózsaszín szín. A rózsaszín színcsaládra jellemzően barátságos, kifejező és játékos vizuális karaktert képvisel.
02
A Pink Bravado megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Pink Bravado?
A Pink Bravado különösen jól használható lifestyle, szépségipari és kreatív projektekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Pink Bravado?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Pink Bravado különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Pink Bravado barátságos, könnyed és kifejező benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, lifestyle és események területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy barátságos, kifejező és játékos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Pink Bravado használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Pink Bravado erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Pink Bravado karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Pink Bravado használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Pink Bravado használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Pink Bravado – kérdések és válaszok
Milyen szín a Pink Bravado?
A Pink Bravado (#C5B5C3) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú rózsaszín szín. HSL értéke 308° árnyalat, 12% telítettség és 74% világosság.
Milyen színek illenek a Pink Bravado színhez?
A HSL színkör alapján a Pink Bravado komplementer árnyalata #B5C5B7, amelyhez a Recycled Glass áll közel. Analóg kombinációhoz a #BFB5C5 és #C5B5BB árnyalat használható; ezekhez a Perplexed és Blossom Powder áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Pink Bravado webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Pink Bravado legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (80/100), ezt követi a kártya- és felületszín (78/100). 74%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Pink Bravado háttéren?
A Pink Bravado háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 10.77:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 10.77:1, a fehér szövegé 1.95:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Pink Bravado?
A Pink Bravado számított CTA-alkalmassági pontszáma 32/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Pink Bravado színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Pink Bravado (#C5B5C3), a fekete szöveg ajánlott, mert 10.77:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Pink Bravado háttérszínként?
A Pink Bravado háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 74%-os világossága és 12%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Pink Bravado HEX, RGB és HSL kódja?
A Pink Bravado HEX kódja #C5B5C3. RGB értéke 197, 181, 195, HSL értéke pedig 308°, 12%, 74%.
Fedezz fel további színeket