bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Peach Crayon

A Peach Crayon egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
élénk
meleg tónusú

HEX

#FFCBA7

RGB

rgb(255, 203, 167)

HSL

hsl(25, 100%, 83%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#FFCBA7

Legközelebbi: Peach Crayon

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Peach Crayon színértékei

HEX

#FFCBA7

RGB

rgb(255, 203, 167)

HSL

hsl(25, 100%, 83%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Peach Crayon színről?

A Peach Crayon HSL világossága 83%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 100%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 25°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kiemelőszín (87/100), ezt követi a CTA- és gombszín (85/100).

Világosság

83%

világos

Telítettség

100%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

87/100

kiemelőszín

Legjobb kontraszt

14.35:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

14.35:1

A fekete szöveg és a Peach Crayon háttér kontrasztaránya 14.35:1.

WCAG / fehér szöveg

1.46:1

A fehér szöveg és a Peach Crayon háttér kontrasztaránya 1.46:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Peach Crayon háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.35:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Peach Crayon komplementer árnyalata #A8DBFF, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #FFA8B0 és #FFF8A8.

Komplementer

#A8DBFF

Legközelebbi név: Droplet

Analóg −30°

#FFA8B0

Legközelebbi név: Apricot Haze

Analóg +30°

#FFF8A8

Legközelebbi név: Lemon Slice

Fejlesztőknek

Használd a Peach Crayon színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#FFCBA7

--color-peach-crayon: #FFCBA7;

Árnyalatok

A Peach Crayon világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FFFAF6

Sugar Milk

100

#FFF2E9

Pico Ivory

200

#FFE8D7

Macaroon Cream

300

#FFDDC6

Coral Kiss

400

#FFD3B4

Sensual Peach

500

#FFCBA7

Peach Crayon

600

#E6B796

Gentle Doe

700

#BF987D

Egyptian Pyramid

800

#997A64

Fudge Bar

900

#735B4B

Sumatra Blend

Gyors értékelés

Mire jó a Peach Crayon?

Gyors áttekintés arról, hogy a Peach Crayon milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Peach Crayon

#FFCBA7

Elsődleges márkaszín

Használható

63/100

Kiemelőszín

Kiváló

87/100

CTA / gomb

Kiváló

85/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

Használható

62/100

Szövegszín

Óvatosan

10/100

Border / elválasztó

Használható

46/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Peach Crayon színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Peach Crayon színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Peach Crayon vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Réz Horizont No. 2

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F0E8

#EAC9A4

#935610

#A9610F

#462B0B

Naplemente Mező No. 2

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F0E8

#EAC9A4

#E99535

#A9610F

#462B0B

Napfényes Bor Tone

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F0E8

#EAC9A4

#EFB26C

#A9610F

#462B0B

Borostyán Horizont Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F2E8

#EAD2A4

#E9AD35

#A9760F

#46330B

Homokos Palakő Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F2E8

#EAD2A4

#EFC36C

#A9760F

#46330B

Réz Korall

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7EEE8

#EAC0A4

#934510

#A94C0F

#46230B

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Peach Crayon háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.46:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

14.35:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 14.35:1

A színről

01

Milyen szín a Peach Crayon?

A Peach Crayon (#FFCBA7) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Peach Crayon megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Peach Crayon?

A Peach Crayon különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Peach Crayon?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Peach Crayon különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Peach Crayon vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Peach Crayon használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Peach Crayon erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Peach Crayon karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Peach Crayon intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Peach Crayon használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Peach Crayon – kérdések és válaszok

Milyen szín a Peach Crayon?

A Peach Crayon (#FFCBA7) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 25° árnyalat, 100% telítettség és 83% világosság.

Milyen színek illenek a Peach Crayon színhez?

A HSL színkör alapján a Peach Crayon komplementer árnyalata #A8DBFF, amelyhez a Droplet áll közel. Analóg kombinációhoz a #FFA8B0 és #FFF8A8 árnyalat használható; ezekhez a Apricot Haze és Lemon Slice áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Peach Crayon webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Peach Crayon legerősebb szerepköre kiemelőszín (87/100), ezt követi a CTA- és gombszín (85/100). 83%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Peach Crayon háttéren?

A Peach Crayon háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.35:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 14.35:1, a fehér szövegé 1.46:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Peach Crayon?

A Peach Crayon számított CTA-alkalmassági pontszáma 85/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Peach Crayon színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Peach Crayon (#FFCBA7), a fekete szöveg ajánlott, mert 14.35:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Peach Crayon háttérszínként?

A Peach Crayon háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 83%-os világossága és 100%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Peach Crayon HEX, RGB és HSL kódja?

A Peach Crayon HEX kódja #FFCBA7. RGB értéke 255, 203, 167, HSL értéke pedig 25°, 100%, 83%.

Fedezz fel további színeket

A Peach Crayon színhez hasonló árnyalatok

Light Saffron Orange

#FFCCA5

Orenju Ogon Koi

#FFCDA8

Corn Kernel

#FFCBA4

Coral Confection

#FCCCA7

Peachy Pico

#FFCCAA

Polly

#FFCAA4

Fresco Cream

#FCC9A6

Phenomenal Peach

#FFCBA2