Szín adatlap
Party Time
A Party Time egy világos, közepesen telített és meleg tónusú rózsaszín szín.
HEX
#E3A9C4
RGB
rgb(227, 169, 196)
HSL
hsl(332, 51%, 78%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#E3A9C4
Legközelebbi: Party Time
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Party Time színértékei
HEX
#E3A9C4
RGB
rgb(227, 169, 196)
HSL
hsl(332, 51%, 78%)
Színcsalád
rózsaszín
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Party Time színről?
A Party Time HSL világossága 78%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 51%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 332°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (71/100).
Világosság
78%
világos
Telítettség
51%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
75/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
10.74:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
10.74:1
A fekete szöveg és a Party Time háttér kontrasztaránya 10.74:1.
WCAG / fehér szöveg
1.96:1
A fehér szöveg és a Party Time háttér kontrasztaránya 1.96:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Party Time háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 10.74:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Party Time komplementer árnyalata #AAE4C9, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E4AAE2 és #E4ACAA.
Fejlesztőknek
Használd a Party Time színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#E3A9C4
--color-party-time: #E3A9C4;
Árnyalatok
A Party Time világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Party Time?
Gyors áttekintés arról, hogy a Party Time milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Party Time
#E3A9C4
Elsődleges márkaszín
Használható
52/100
Kiemelőszín
Használható
54/100
CTA / gomb
Használható
56/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Jó
71/100
Szövegszín
Óvatosan
25/100
Border / elválasztó
Jó
65/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Party Time színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Party Time színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Party Time vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Borostyán Moha
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5EAEF
#E1ADC2
#871D47
#9B1C4F
#401224
Réz Korall Series
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5EAEF
#E1ADC2
#B92762
#9B1C4F
#401224
Terrakotta Égbolt
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5EAEF
#E1ADC2
#D84680
#9B1C4F
#401224
Napfényes Horizont Series
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5EAEF
#E1ADC2
#E278A3
#9B1C4F
#401224
Mézes Bor Series
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5EAF0
#E1ADC9
#871D55
#9B1C60
#40122A
Aranyló Korall Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5EAF0
#E1ADC9
#B92775
#9B1C60
#40122A
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Party Time háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.96:1
Fekete szöveg
Aa
10.74:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 10.74:1
A színről
01
Milyen szín a Party Time?
A Party Time (#E3A9C4) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú rózsaszín szín. A rózsaszín színcsaládra jellemzően barátságos, kifejező és játékos vizuális karaktert képvisel.
02
A Party Time megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Party Time?
A Party Time különösen jól használható lifestyle, szépségipari és kreatív projektekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Party Time?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Party Time különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Party Time barátságos, könnyed és kifejező benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, lifestyle és események területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy barátságos, kifejező és játékos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Party Time használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Party Time erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Party Time karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Party Time könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Party Time használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Party Time – kérdések és válaszok
Milyen szín a Party Time?
A Party Time (#E3A9C4) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú rózsaszín szín. HSL értéke 332° árnyalat, 51% telítettség és 78% világosság.
Milyen színek illenek a Party Time színhez?
A HSL színkör alapján a Party Time komplementer árnyalata #AAE4C9, amelyhez a Fabulous Find áll közel. Analóg kombinációhoz a #E4AAE2 és #E4ACAA árnyalat használható; ezekhez a Candy Floss és Rose Silk áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Party Time webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Party Time legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (71/100). 78%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Party Time háttéren?
A Party Time háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 10.74:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 10.74:1, a fehér szövegé 1.96:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Party Time?
A Party Time számított CTA-alkalmassági pontszáma 56/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Party Time színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Party Time (#E3A9C4), a fekete szöveg ajánlott, mert 10.74:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Party Time háttérszínként?
A Party Time háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 78%-os világossága és 51%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Party Time HEX, RGB és HSL kódja?
A Party Time HEX kódja #E3A9C4. RGB értéke 227, 169, 196, HSL értéke pedig 332°, 51%, 78%.
Fedezz fel további színeket