bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Paper Moon

A Paper Moon egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
élénk
meleg tónusú

HEX

#EAD4A6

RGB

rgb(234, 212, 166)

HSL

hsl(41, 62%, 78%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#EAD4A6

Legközelebbi: Paper Moon

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Paper Moon színértékei

HEX

#EAD4A6

RGB

rgb(234, 212, 166)

HSL

hsl(41, 62%, 78%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Paper Moon színről?

A Paper Moon HSL világossága 78%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 62%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 41°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (68/100).

Világosság

78%

világos

Telítettség

62%

erősen telített

Legjobb szerepkör

75/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

14.47:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

14.47:1

A fekete szöveg és a Paper Moon háttér kontrasztaránya 14.47:1.

WCAG / fehér szöveg

1.45:1

A fehér szöveg és a Paper Moon háttér kontrasztaránya 1.45:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Paper Moon háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.47:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Paper Moon komplementer árnyalata #A4BAEA, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #EAB1A4 és #DDEAA4.

Komplementer

#A4BAEA

Legközelebbi név: Teclis Blue

Analóg −30°

#EAB1A4

Legközelebbi név: Rose Linen

Analóg +30°

#DDEAA4

Legközelebbi név: Wedge of Lime

Fejlesztőknek

Használd a Paper Moon színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#EAD4A6

--color-paper-moon: #EAD4A6;

Árnyalatok

A Paper Moon világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDFBF6

Cool December

100

#FAF4E9

White Fever

200

#F6ECD7

Old Pearls

300

#F1E3C5

Afterglow

400

#EDDAB3

Cinnamon Milk

500

#EAD4A6

Paper Moon

600

#D3BF95

Cache of Camel

700

#B09F7D

Sand Pebble

800

#8C7F64

Hidden Cottage

900

#695F4B

Pickled Capers

Gyors értékelés

Mire jó a Paper Moon?

Gyors áttekintés arról, hogy a Paper Moon milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Paper Moon

#EAD4A6

Elsődleges márkaszín

Használható

58/100

Kiemelőszín

Használható

62/100

CTA / gomb

Használható

63/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

68/100

Szövegszín

Óvatosan

23/100

Border / elválasztó

Használható

60/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Paper Moon színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Paper Moon színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Paper Moon vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Borostyán Horizont Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F2E8

#EAD2A4

#E9AD35

#A9760F

#46330B

Homokos Palakő Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F2E8

#EAD2A4

#EFC36C

#A9760F

#46330B

Őszi Moha No. 3

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F4E8

#EADCA4

#CAA616

#A98A0F

#463A0B

Aranyló Moha No. 2

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F4E8

#EADCA4

#E9C535

#A98A0F

#463A0B

Naplemente Korall Series

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7F4E8

#EADCA4

#EFD56C

#A98A0F

#463A0B

Homokos Lagúna

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#D69A85

#7CC4DE

#E3D4A0

#111111

#FFFFFF

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Paper Moon háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.45:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

14.47:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 14.47:1

A színről

01

Milyen szín a Paper Moon?

A Paper Moon (#EAD4A6) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Paper Moon megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Paper Moon?

A Paper Moon különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Paper Moon?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Paper Moon különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Paper Moon vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Paper Moon használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Paper Moon erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Paper Moon karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Paper Moon intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Paper Moon használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Paper Moon – kérdések és válaszok

Milyen szín a Paper Moon?

A Paper Moon (#EAD4A6) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 41° árnyalat, 62% telítettség és 78% világosság.

Milyen színek illenek a Paper Moon színhez?

A HSL színkör alapján a Paper Moon komplementer árnyalata #A4BAEA, amelyhez a Teclis Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #EAB1A4 és #DDEAA4 árnyalat használható; ezekhez a Rose Linen és Wedge of Lime áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Paper Moon webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Paper Moon legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (68/100). 78%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Paper Moon háttéren?

A Paper Moon háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.47:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 14.47:1, a fehér szövegé 1.45:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Paper Moon?

A Paper Moon számított CTA-alkalmassági pontszáma 63/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Paper Moon színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Paper Moon (#EAD4A6), a fekete szöveg ajánlott, mert 14.47:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Paper Moon háttérszínként?

A Paper Moon háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 78%-os világossága és 62%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Paper Moon HEX, RGB és HSL kódja?

A Paper Moon HEX kódja #EAD4A6. RGB értéke 234, 212, 166, HSL értéke pedig 41°, 62%, 78%.

Fedezz fel további színeket

A Paper Moon színhez hasonló árnyalatok

Quiet Veranda

#EBD2A7

Plaster Mix

#EAD1A6

Astra

#EDD5A6

Canary Island

#E9D4A9

Subtle Glow

#EBD7A7

Good-Looking

#EDD2A7

Key Keeper

#ECD1A5

Bakelite

#E6D4A5