Szín adatlap
Panda Black
A Panda Black egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín.
HEX
#3C4748
RGB
rgb(60, 71, 72)
HSL
hsl(185, 9%, 26%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#3C4748
Legközelebbi: Panda Black
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Panda Black színértékei
HEX
#3C4748
RGB
rgb(60, 71, 72)
HSL
hsl(185, 9%, 26%)
Színcsalád
szürke
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
semleges tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Panda Black színről?
A Panda Black HSL világossága 26%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 9%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 185°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (85/100), ezt követi a háttérszín (60/100).
Világosság
26%
sötét
Telítettség
9%
szinte teljesen semleges
Legjobb szerepkör
85/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
9.6:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
2.19:1
A fekete szöveg és a Panda Black háttér kontrasztaránya 2.19:1.
WCAG / fehér szöveg
9.6:1
A fehér szöveg és a Panda Black háttér kontrasztaránya 9.6:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Panda Black háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.6:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Panda Black komplementer árnyalata #483D3C, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #3C4843 és #3C4148.
Fejlesztőknek
Használd a Panda Black színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#3C4748
--color-panda-black: #3C4748;
Árnyalatok
A Panda Black világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Panda Black?
Gyors áttekintés arról, hogy a Panda Black milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Panda Black
#3C4748
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
34/100
Kiemelőszín
Óvatosan
25/100
CTA / gomb
Óvatosan
30/100
Háttérszín
Használható
60/100
Kártya / surface
Óvatosan
42/100
Szövegszín
Kiváló
85/100
Border / elválasztó
Használható
55/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Panda Black színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Panda Black színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Panda Black vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Nyugodt Indigó
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F0F0F0
#1D8087
#2D4243
#111111
Köves Korall Studio
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F0F0F0
#27AFB9
#2D4243
#111111
Minimalista Moha Series
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F0F0F0
#46CED8
#2D4243
#111111
Letisztult Indigó Collection
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F0F0F0
#78DBE2
#2D4243
#111111
Csendes Agyag Edition
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F0F0F0
#1D8780
#2D4342
#111111
Klasszikus Mező No. 2
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F0F0F0
#27B9AF
#2D4342
#111111
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Panda Black háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
9.6:1
Fekete szöveg
Aa
2.19:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 9.6:1
A színről
01
Milyen szín a Panda Black?
A Panda Black (#3C4748) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. A szürke színcsaládra jellemzően semleges, visszafogott és sokoldalú vizuális karaktert képvisel.
02
A Panda Black megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.
03
Mire használható a Panda Black?
A Panda Black különösen jól használható minimalista felületekhez, háttérként és más színek kiegyensúlyozásához. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Panda Black?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Panda Black különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Panda Black visszafogott, nyugodt és professzionális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, építészet, üzleti szolgáltatások és design területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy semleges, visszafogott és sokoldalú megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Panda Black használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Panda Black erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Panda Black karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Panda Black használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Panda Black használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Panda Black – kérdések és válaszok
Milyen szín a Panda Black?
A Panda Black (#3C4748) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. HSL értéke 185° árnyalat, 9% telítettség és 26% világosság.
Milyen színek illenek a Panda Black színhez?
A HSL színkör alapján a Panda Black komplementer árnyalata #483D3C, amelyhez a Dark Taupe áll közel. Analóg kombinációhoz a #3C4843 és #3C4148 árnyalat használható; ezekhez a Darkness Green és Chimney Smoke áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Panda Black webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Panda Black legerősebb szerepköre szövegszín (85/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 26%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Panda Black háttéren?
A Panda Black háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.6:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.19:1, a fehér szövegé 9.6:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Panda Black?
A Panda Black számított CTA-alkalmassági pontszáma 30/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Panda Black színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Panda Black (#3C4748), a fehér szöveg ajánlott, mert 9.6:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Panda Black háttérszínként?
A Panda Black háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 26%-os világossága és 9%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Panda Black HEX, RGB és HSL kódja?
A Panda Black HEX kódja #3C4748. RGB értéke 60, 71, 72, HSL értéke pedig 185°, 9%, 26%.
Fedezz fel további színeket