bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Palest of Lemon

A Palest of Lemon egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín.

sárga
világos
élénk
meleg tónusú

HEX

#F4EED1

RGB

rgb(244, 238, 209)

HSL

hsl(50, 61%, 89%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#F4EED1

Legközelebbi: Palest of Lemon

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Palest of Lemon színértékei

HEX

#F4EED1

RGB

rgb(244, 238, 209)

HSL

hsl(50, 61%, 89%)

Színcsalád

sárga

Világosság

világos

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Palest of Lemon színről?

A Palest of Lemon HSL világossága 89%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 61%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 50°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (77/100).

Világosság

89%

világos

Telítettség

61%

erősen telített

Legjobb szerepkör

100/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

18:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

18:1

A fekete szöveg és a Palest of Lemon háttér kontrasztaránya 18:1.

WCAG / fehér szöveg

1.17:1

A fehér szöveg és a Palest of Lemon háttér kontrasztaránya 1.17:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Palest of Lemon háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 18:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Palest of Lemon komplementer árnyalata #D2D8F4, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F4DDD2 és #E9F4D2.

Komplementer

#D2D8F4

Legközelebbi név: Flax Bloom

Analóg −30°

#F4DDD2

Legközelebbi név: Ambrosia Salad

Analóg +30°

#E9F4D2

Legközelebbi név: Light Green Veil

Fejlesztőknek

Használd a Palest of Lemon színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#F4EED1

--color-palest-of-lemon: #F4EED1;

Árnyalatok

A Palest of Lemon világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FEFDFA

Lotion

100

#FCFBF4

Unbleached

200

#FAF7EA

Clear Moon

300

#F8F4E1

Lively White

400

#F6F1D8

Yellow Diamond

500

#F4EED1

Palest of Lemon

600

#DCD6BC

Gunny Sack

700

#B7B39D

Saturn Grey

800

#928F7D

Olivine Grey

900

#6E6B5E

Archaeology

Gyors értékelés

Mire jó a Palest of Lemon?

Gyors áttekintés arról, hogy a Palest of Lemon milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Palest of Lemon

#F4EED1

Elsődleges márkaszín

Használható

46/100

Kiemelőszín

Használható

53/100

CTA / gomb

Használható

53/100

Háttérszín

Kiváló

100/100

Kártya / surface

77/100

Szövegszín

Óvatosan

10/100

Border / elválasztó

67/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Palest of Lemon színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Palest of Lemon színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Palest of Lemon vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Fűszeres Égbolt Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#494612

#938A10

#F1EFDA

#161F9C

#B8BBEA

Réz Indigó

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#494612

#CABE16

#F1EFDA

#1E2AD2

#B8BBEA

Réz Indigó

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#494612

#E9DD35

#F1EFDA

#4852E5

#B8BBEA

Homokos Kert No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#494612

#EFE66C

#F1EFDA

#7E85ED

#B8BBEA

Fűszeres Erdő Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#493E12

#937910

#F1ECDA

#16319C

#B8C2EA

Őszi Palakő Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#493E12

#CAA616

#F1ECDA

#1E42D2

#B8C2EA

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Palest of Lemon háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.17:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

18:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 18:1

A színről

01

Milyen szín a Palest of Lemon?

A Palest of Lemon (#F4EED1) egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.

02

A Palest of Lemon megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Palest of Lemon?

A Palest of Lemon különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Palest of Lemon?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Palest of Lemon különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Palest of Lemon optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Palest of Lemon használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Palest of Lemon erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Palest of Lemon karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Palest of Lemon intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Palest of Lemon használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Palest of Lemon – kérdések és válaszok

Milyen szín a Palest of Lemon?

A Palest of Lemon (#F4EED1) egy világos, élénk és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 50° árnyalat, 61% telítettség és 89% világosság.

Milyen színek illenek a Palest of Lemon színhez?

A HSL színkör alapján a Palest of Lemon komplementer árnyalata #D2D8F4, amelyhez a Flax Bloom áll közel. Analóg kombinációhoz a #F4DDD2 és #E9F4D2 árnyalat használható; ezekhez a Ambrosia Salad és Light Green Veil áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Palest of Lemon webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Palest of Lemon legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (77/100). 89%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Palest of Lemon háttéren?

A Palest of Lemon háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 18:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 18:1, a fehér szövegé 1.17:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Palest of Lemon?

A Palest of Lemon számított CTA-alkalmassági pontszáma 53/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Palest of Lemon színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Palest of Lemon (#F4EED1), a fekete szöveg ajánlott, mert 18:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Palest of Lemon háttérszínként?

A Palest of Lemon háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 89%-os világossága és 61%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Palest of Lemon HEX, RGB és HSL kódja?

A Palest of Lemon HEX kódja #F4EED1. RGB értéke 244, 238, 209, HSL értéke pedig 50°, 61%, 89%.

Fedezz fel további színeket

A Palest of Lemon színhez hasonló árnyalatok

Mayonnaise

#F6EED1

Oyster Cracker

#F4F0D2

Summer Pear

#F5F0D1

Winter White

#F5ECD2

Raw Alabaster

#F2EED3

Apple Sauce

#F4EBD2

Crisp Candlelight

#F4EBD0

Belgian Blonde

#F7EFD0