bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Ornamental Turquoise

A Ornamental Turquoise egy közepes világosságú, élénk és hideg tónusú cián szín.

cián
közepes világosságú
élénk
hideg tónusú

HEX

#00867D

RGB

rgb(0, 134, 125)

HSL

hsl(176, 100%, 26%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#00867D

Legközelebbi: Ornamental Turquoise

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Ornamental Turquoise színértékei

HEX

#00867D

RGB

rgb(0, 134, 125)

HSL

hsl(176, 100%, 26%)

Színcsalád

cián

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Ornamental Turquoise színről?

A Ornamental Turquoise HSL világossága 26%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 100%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 176°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kiemelőszín (93/100), ezt követi a CTA- és gombszín (93/100).

Világosság

26%

sötét

Telítettség

100%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

93/100

kiemelőszín

Legjobb kontraszt

4.71:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

4.71:1

A fekete szöveg és a Ornamental Turquoise háttér kontrasztaránya 4.71:1.

WCAG / fehér szöveg

4.46:1

A fehér szöveg és a Ornamental Turquoise háttér kontrasztaránya 4.46:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Ornamental Turquoise háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 4.71:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Ornamental Turquoise komplementer árnyalata #850009, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #008539 és #004B85.

Komplementer

#850009

Legközelebbi név: Kiss of a Vampire

Analóg −30°

#008539

Legközelebbi név: Charmed Green

Analóg +30°

#004B85

Legközelebbi név: Cook’s Bay

Fejlesztőknek

Használd a Ornamental Turquoise színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#00867D

--color-ornamental-turquoise: #00867D;

Árnyalatok

A Ornamental Turquoise világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#E6F3F2

Ethereal White

100

#BFE1DF

Aqua Whisper

200

#8CC9C5

Embellished Blue

300

#59B0AB

Artesian Well

400

#269891

Azure Tide

500

#00867D

Ornamental Turquoise

600

#007971

Hydra Turquoise

700

#00655E

Emerald Stone

800

#00504B

Action Green

900

#003C38

Customs Green

Gyors értékelés

Mire jó a Ornamental Turquoise?

Gyors áttekintés arról, hogy a Ornamental Turquoise milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Ornamental Turquoise

#00867D

Elsődleges márkaszín

73/100

Kiemelőszín

Kiváló

93/100

CTA / gomb

Kiváló

93/100

Háttérszín

Használható

60/100

Kártya / surface

Óvatosan

20/100

Szövegszín

75/100

Border / elválasztó

Óvatosan

14/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Ornamental Turquoise színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Ornamental Turquoise színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Ornamental Turquoise vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Ködös Palakő Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#12493E

#109379

#DAF1EC

#9C1631

#EAB8C2

Fagyos Mező

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#109379

#A11777

#823717

#E1F4F0

#1B3731

Jeges Erdő Collection

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#109379

#831A9E

#7C6818

#EAF6F3

#17302B

Hajnali Agyag Collection

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#EDF2F1

#109379

#244C44

#111111

Köves Palakő

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#109379

#1C5449

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Ködös Égbolt Collection

Mély tónusokra, erős kontrasztra és elegáns semleges felületekre épülő paletta.

#109379

#0D3F35

#111111

#F2EEE8

#FFFFFF

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Ornamental Turquoise háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

4.46:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

4.71:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 4.71:1

A színről

01

Milyen szín a Ornamental Turquoise?

A Ornamental Turquoise (#00867D) egy közepes világosságú, élénk és hideg tónusú cián szín. A cián színcsaládra jellemzően friss, tiszta és modern vizuális karaktert képvisel.

02

A Ornamental Turquoise megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Ornamental Turquoise?

A Ornamental Turquoise különösen jól használható modern digitális felületekhez, technológiai projektekhez és könnyed vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Ornamental Turquoise?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Ornamental Turquoise különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Ornamental Turquoise friss, rendezett és digitális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, SaaS, egészségügyi technológia és digitális szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy friss, tiszta és modern megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Ornamental Turquoise használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Ornamental Turquoise erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Ornamental Turquoise karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Ornamental Turquoise intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Ornamental Turquoise használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Ornamental Turquoise – kérdések és válaszok

Milyen szín a Ornamental Turquoise?

A Ornamental Turquoise (#00867D) egy közepes világosságú, élénk és hideg tónusú cián szín. HSL értéke 176° árnyalat, 100% telítettség és 26% világosság.

Milyen színek illenek a Ornamental Turquoise színhez?

A HSL színkör alapján a Ornamental Turquoise komplementer árnyalata #850009, amelyhez a Kiss of a Vampire áll közel. Analóg kombinációhoz a #008539 és #004B85 árnyalat használható; ezekhez a Charmed Green és Cook’s Bay áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Ornamental Turquoise webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Ornamental Turquoise legerősebb szerepköre kiemelőszín (93/100), ezt követi a CTA- és gombszín (93/100). 26%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Ornamental Turquoise háttéren?

A Ornamental Turquoise háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 4.71:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 4.71:1, a fehér szövegé 4.46:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Ornamental Turquoise?

A Ornamental Turquoise számított CTA-alkalmassági pontszáma 93/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Ornamental Turquoise színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Ornamental Turquoise (#00867D), a fekete szöveg ajánlott, mert 4.71:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Ornamental Turquoise háttérszínként?

A Ornamental Turquoise háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 26%-os világossága és 100%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Ornamental Turquoise HEX, RGB és HSL kódja?

A Ornamental Turquoise HEX kódja #00867D. RGB értéke 0, 134, 125, HSL értéke pedig 176°, 100%, 26%.

Fedezz fel további színeket

A Ornamental Turquoise színhez hasonló árnyalatok

Mystic Turquoise

#00877B

Go Go Green

#008A7D

Blue Winged Teal

#00827C

Eyeshadow Turquoise

#008980

Pond Bath

#00827F

Belly Flop

#00817F

Clear Turquoise

#008A81

Windows 95 Desktop

#018281