bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Orange Pecan

A Orange Pecan egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#F49975

RGB

rgb(244, 153, 117)

HSL

hsl(17, 85%, 71%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#F49975

Legközelebbi: Orange Pecan

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Orange Pecan színértékei

HEX

#F49975

RGB

rgb(244, 153, 117)

HSL

hsl(17, 85%, 71%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Orange Pecan színről?

A Orange Pecan HSL világossága 71%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 85%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 17°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (86/100), ezt követi a kiemelőszín (84/100).

Világosság

71%

közepesen világos

Telítettség

85%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

86/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

9.66:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

9.66:1

A fekete szöveg és a Orange Pecan háttér kontrasztaránya 9.66:1.

WCAG / fehér szöveg

2.17:1

A fehér szöveg és a Orange Pecan háttér kontrasztaránya 2.17:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Orange Pecan háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.66:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Orange Pecan komplementer árnyalata #76D0F4, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F47691 és #F4D976.

Komplementer

#76D0F4

Legközelebbi név: Nevermind Nirvana

Analóg −30°

#F47691

Legközelebbi név: Rose Cheeks

Analóg +30°

#F4D976

Legközelebbi név: Golden Rays

Fejlesztőknek

Használd a Orange Pecan színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#F49975

--color-orange-pecan: #F49975;

Árnyalatok

A Orange Pecan világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FEF5F1

Pink Diminishing

100

#FCE6DD

Slightly in Love

200

#FAD1C1

Doll House

300

#F8BDA5

Coral Blossom

400

#F6A88A

Lugganath Orange

500

#F49975

Orange Pecan

600

#DC8A69

Canyon Sunset

700

#B77358

Campfire Blaze

800

#925C46

Artisan

900

#6E4535

Brisket

Gyors értékelés

Mire jó a Orange Pecan?

Gyors áttekintés arról, hogy a Orange Pecan milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Orange Pecan

#F49975

Elsődleges márkaszín

76/100

Kiemelőszín

Kiváló

84/100

CTA / gomb

Kiváló

86/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

Használható

57/100

Szövegszín

Óvatosan

26/100

Border / elválasztó

Használható

46/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Orange Pecan színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Orange Pecan színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Orange Pecan vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Jeges Indigó

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#78BFE2

#EB9970

#97A5ED

#111111

#FFFFFF

Őszi Bor Series

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#492812

#EFA06C

#F1E3DA

#7EC0ED

#B8D6EA

Meleg Kert No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#EFA06C

#82EDE2

#6C78E5

#F4E9E1

#37261B

Őszi Kert

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#EFA06C

#84EBAD

#9A69E2

#F6EEEA

#302117

Aranyló Égbolt Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7EEE8

#EAC0A4

#EFA06C

#A94C0F

#46230B

Fűszeres Bor Edition

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F2EFED

#EFA06C

#4C3424

#111111

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Orange Pecan háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.17:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

9.66:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 9.66:1

A színről

01

Milyen szín a Orange Pecan?

A Orange Pecan (#F49975) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Orange Pecan megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Orange Pecan?

A Orange Pecan különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Orange Pecan?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Orange Pecan különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Orange Pecan vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Orange Pecan használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Orange Pecan erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Orange Pecan karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Orange Pecan intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Orange Pecan használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Orange Pecan – kérdések és válaszok

Milyen szín a Orange Pecan?

A Orange Pecan (#F49975) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 17° árnyalat, 85% telítettség és 71% világosság.

Milyen színek illenek a Orange Pecan színhez?

A HSL színkör alapján a Orange Pecan komplementer árnyalata #76D0F4, amelyhez a Nevermind Nirvana áll közel. Analóg kombinációhoz a #F47691 és #F4D976 árnyalat használható; ezekhez a Rose Cheeks és Golden Rays áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Orange Pecan webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Orange Pecan legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (86/100), ezt követi a kiemelőszín (84/100). 71%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Orange Pecan háttéren?

A Orange Pecan háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.66:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 9.66:1, a fehér szövegé 2.17:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Orange Pecan?

A Orange Pecan számított CTA-alkalmassági pontszáma 86/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Orange Pecan színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Orange Pecan (#F49975), a fekete szöveg ajánlott, mert 9.66:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Orange Pecan háttérszínként?

A Orange Pecan háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 71%-os világossága és 85%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Orange Pecan HEX, RGB és HSL kódja?

A Orange Pecan HEX kódja #F49975. RGB értéke 244, 153, 117, HSL értéke pedig 17°, 85%, 71%.

Fedezz fel további színeket

A Orange Pecan színhez hasonló árnyalatok

Indian Dance

#F49476

Burning Coals

#F79D72

Pochard Duck Head

#EE9977

Light Amber Orange

#ED9A76

Autumn Arrival

#F9986F

Balinese Sunset

#F1A177

Cumquat Cream

#F19B7D

Peach Squared

#EC9D75