bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Orange Ochre

A Orange Ochre egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#DA7631

RGB

rgb(218, 118, 49)

HSL

hsl(24, 70%, 52%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#DA7631

Legközelebbi: Orange Ochre

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Orange Ochre színértékei

HEX

#DA7631

RGB

rgb(218, 118, 49)

HSL

hsl(24, 70%, 52%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Orange Ochre színről?

A Orange Ochre HSL világossága 52%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 70%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 24°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (92/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (91/100).

Világosság

52%

közepes világosságú

Telítettség

70%

erősen telített

Legjobb szerepkör

92/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

6.62:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

6.62:1

A fekete szöveg és a Orange Ochre háttér kontrasztaránya 6.62:1.

WCAG / fehér szöveg

3.17:1

A fehér szöveg és a Orange Ochre háttér kontrasztaránya 3.17:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Orange Ochre háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.62:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Orange Ochre komplementer árnyalata #2F96DA, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #DA2F40 és #DAC92F.

Komplementer

#2F96DA

Legközelebbi név: Boyzone

Analóg −30°

#DA2F40

Legközelebbi név: Bloody Rust

Analóg +30°

#DAC92F

Legközelebbi név: LED Green

Fejlesztőknek

Használd a Orange Ochre színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#DA7631

--color-orange-ochre: #DA7631;

Árnyalatok

A Orange Ochre világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FBF1EA

Baby Blossom

100

#F6DDCC

Light Maiden’s Blush

200

#EEC1A2

Alesan

300

#E7A679

Golden Patina

400

#E08B50

Jasper Orange

500

#DA7631

Orange Ochre

600

#C46A2C

Warm Cream Spirit

700

#A45925

Bright Bronze

800

#83471D

Russet

900

#623516

Baker’s Chocolate

Gyors értékelés

Mire jó a Orange Ochre?

Gyors áttekintés arról, hogy a Orange Ochre milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Orange Ochre

#DA7631

Elsődleges márkaszín

Kiváló

91/100

Kiemelőszín

Kiváló

86/100

CTA / gomb

Kiváló

92/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

47/100

Szövegszín

Használható

51/100

Border / elválasztó

Óvatosan

42/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Orange Ochre színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Orange Ochre színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Orange Ochre vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Naplemente Lagúna Series

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#B9273B

#1CC4AE

#DA6E2F

#111111

#FFFFFF

Naplemente Égbolt Studio

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#35E97D

#8A50E2

#D97736

#EAF6EE

#173021

Jeges Korall

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#46A7D8

#E3733B

#6378E3

#111111

#FFFFFF

Mézes Mező Studio

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#B92727

#1CC4C4

#DA852F

#111111

#FFFFFF

Homokos Mező No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#492812

#E97D35

#F1E3DA

#48A6E5

#B8D6EA

Terrakotta Lagúna Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#E97D35

#4CE6D6

#3848DC

#F4E9E1

#37261B

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Orange Ochre háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

3.17:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

6.62:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 6.62:1

A színről

01

Milyen szín a Orange Ochre?

A Orange Ochre (#DA7631) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Orange Ochre megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Orange Ochre?

A Orange Ochre különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Orange Ochre?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Orange Ochre különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Orange Ochre vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Orange Ochre használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Orange Ochre erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Orange Ochre karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Orange Ochre intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Orange Ochre használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Orange Ochre – kérdések és válaszok

Milyen szín a Orange Ochre?

A Orange Ochre (#DA7631) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 24° árnyalat, 70% telítettség és 52% világosság.

Milyen színek illenek a Orange Ochre színhez?

A HSL színkör alapján a Orange Ochre komplementer árnyalata #2F96DA, amelyhez a Boyzone áll közel. Analóg kombinációhoz a #DA2F40 és #DAC92F árnyalat használható; ezekhez a Bloody Rust és LED Green áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Orange Ochre webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Orange Ochre legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (92/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (91/100). 52%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Orange Ochre háttéren?

A Orange Ochre háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.62:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 6.62:1, a fehér szövegé 3.17:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Orange Ochre?

A Orange Ochre számított CTA-alkalmassági pontszáma 92/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Orange Ochre színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Orange Ochre (#DA7631), a fekete szöveg ajánlott, mert 6.62:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Orange Ochre háttérszínként?

A Orange Ochre háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 52%-os világossága és 70%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Orange Ochre HEX, RGB és HSL kódja?

A Orange Ochre HEX kódja #DA7631. RGB értéke 218, 118, 49, HSL értéke pedig 24°, 70%, 52%.

Fedezz fel további színeket

A Orange Ochre színhez hasonló árnyalatok

Snobby Shore

#DD7733

Clockwork Orange

#E07630

Decaying Leaf

#D57835

Carrot Stick

#DF7836

Bitter Orange

#D5762B

Sandy Peppers

#DF7B35

Tahiti Gold

#DC722A

Jaffa Orange

#D87839