bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Orange Drop

A Orange Drop egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#E18E3F

RGB

rgb(225, 142, 63)

HSL

hsl(29, 73%, 56%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#E18E3F

Legközelebbi: Orange Drop

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Orange Drop színértékei

HEX

#E18E3F

RGB

rgb(225, 142, 63)

HSL

hsl(29, 73%, 56%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Orange Drop színről?

A Orange Drop HSL világossága 56%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 73%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 29°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (91/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (89/100).

Világosság

56%

közepes világosságú

Telítettség

73%

erősen telített

Legjobb szerepkör

91/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

8.14:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

8.14:1

A fekete szöveg és a Orange Drop háttér kontrasztaránya 8.14:1.

WCAG / fehér szöveg

2.58:1

A fehér szöveg és a Orange Drop háttér kontrasztaránya 2.58:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Orange Drop háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.14:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Orange Drop komplementer árnyalata #3D92E1, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E13D40 és #E1DE3D.

Komplementer

#3D92E1

Legközelebbi név: Oregon Blue

Analóg −30°

#E13D40

Legközelebbi név: Vermilion Cinnabar

Analóg +30°

#E1DE3D

Legközelebbi név: Starship

Fejlesztőknek

Használd a Orange Drop színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#E18E3F

--color-orange-drop: #E18E3F;

Árnyalatok

A Orange Drop világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FCF4EC

Placebo Orange

100

#F8E3CF

Sandy Beach

200

#F2CCA9

Masala Chai

300

#ECB682

Mom’s Apple Pie

400

#E69F5C

South Haven

500

#E18E3F

Orange Drop

600

#CB8039

Golden Bell

700

#A96B2F

Autumn Surprise

800

#875526

Precious Copper

900

#65401C

Otter Brown

Gyors értékelés

Mire jó a Orange Drop?

Gyors áttekintés arról, hogy a Orange Drop milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Orange Drop

#E18E3F

Elsődleges márkaszín

Kiváló

89/100

Kiemelőszín

Kiváló

86/100

CTA / gomb

Kiváló

91/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

49/100

Szövegszín

Használható

46/100

Border / elválasztó

Óvatosan

43/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Orange Drop színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Orange Drop színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Orange Drop vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Jeges Horizont Studio

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#4694D8

#E3893B

#6367E3

#111111

#FFFFFF

Holdfényes Moha Studio

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#123049

#3595E9

#DAE6F1

#E59148

#EACFB8

Hajnali Égbolt Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#35DDE9

#E64C8F

#DC9538

#E1F3F4

#1B3537

Terrakotta Bor Studio

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#35E995

#9E50E2

#D98D36

#EAF6F0

#173025

Meleg Palakő Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#432F19

#D89446

#EDE6DE

#5892D5

#BFD0E3

Borostyán Palakő Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#D89446

#5CD2D6

#4D49CA

#F1EBE4

#312921

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Orange Drop háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.58:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

8.14:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 8.14:1

A színről

01

Milyen szín a Orange Drop?

A Orange Drop (#E18E3F) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Orange Drop megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Orange Drop?

A Orange Drop különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Orange Drop?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Orange Drop különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Orange Drop vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Orange Drop használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Orange Drop erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Orange Drop karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Orange Drop intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Orange Drop használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Orange Drop – kérdések és válaszok

Milyen szín a Orange Drop?

A Orange Drop (#E18E3F) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 29° árnyalat, 73% telítettség és 56% világosság.

Milyen színek illenek a Orange Drop színhez?

A HSL színkör alapján a Orange Drop komplementer árnyalata #3D92E1, amelyhez a Oregon Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #E13D40 és #E1DE3D árnyalat használható; ezekhez a Vermilion Cinnabar és Starship áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Orange Drop webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Orange Drop legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (91/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (89/100). 56%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Orange Drop háttéren?

A Orange Drop háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.14:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 8.14:1, a fehér szövegé 2.58:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Orange Drop?

A Orange Drop számított CTA-alkalmassági pontszáma 91/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Orange Drop színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Orange Drop (#E18E3F), a fekete szöveg ajánlott, mert 8.14:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Orange Drop háttérszínként?

A Orange Drop háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 56%-os világossága és 73%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Orange Drop HEX, RGB és HSL kódja?

A Orange Drop HEX kódja #E18E3F. RGB értéke 225, 142, 63, HSL értéke pedig 29°, 73%, 56%.

Fedezz fel további színeket

A Orange Drop színhez hasonló árnyalatok

Texas Longhorn

#E08D3C

Velvet Marigold

#E58D3F

Angel Shark

#E19640

Touch of Glamour

#DD8844

Coppersmith

#D98A3F

California

#E98C3A

Yellow Sumac

#E19447

Fire Bush

#E09842