Szín adatlap
Online Lime
A Online Lime egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín.
HEX
#468C3E
RGB
rgb(70, 140, 62)
HSL
hsl(114, 39%, 40%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#468C3E
Legközelebbi: Online Lime
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Online Lime színértékei
HEX
#468C3E
RGB
rgb(70, 140, 62)
HSL
hsl(114, 39%, 40%)
Színcsalád
zöld
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Online Lime színről?
A Online Lime HSL világossága 40%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 39%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 114°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (69/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (65/100).
Világosság
40%
közepesen sötét
Telítettség
39%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
69/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
5.08:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
5.08:1
A fekete szöveg és a Online Lime háttér kontrasztaránya 5.08:1.
WCAG / fehér szöveg
4.13:1
A fehér szöveg és a Online Lime háttér kontrasztaránya 4.13:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Online Lime háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.08:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Online Lime komplementer árnyalata #863E8E, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #6E8E3E és #3E8E5E.
Fejlesztőknek
Használd a Online Lime színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#468C3E
--color-online-lime: #468C3E;
Árnyalatok
A Online Lime világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Online Lime?
Gyors áttekintés arról, hogy a Online Lime milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Online Lime
#468C3E
Elsődleges márkaszín
Jó
65/100
Kiemelőszín
Használható
57/100
CTA / gomb
Használható
63/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Használható
45/100
Szövegszín
Jó
69/100
Border / elválasztó
Használható
49/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Online Lime színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Online Lime színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Online Lime vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Fűszeres Palakő
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#5B6E35
#4C3181
#4B8F3D
#111111
#FFFFFF
Őszi Horizont
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#546E35
#553181
#418F3D
#111111
#FFFFFF
Studio Bor No. 2
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#3847A8
#AE4755
#4B9041
#EEEFF1
#222225
Rendezett Bor
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#3838A8
#AE4747
#419041
#EEEEF1
#222225
Friss Indigó No. 2
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#6538A8
#B1A643
#499640
#EAE8EE
#28272B
Napfényes Kert Edition
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#4C6E35
#613181
#3D8F45
#111111
#FFFFFF
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Online Lime háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
4.13:1
Fekete szöveg
Aa
5.08:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 5.08:1
A színről
01
Milyen szín a Online Lime?
A Online Lime (#468C3E) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.
02
A Online Lime megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Online Lime?
A Online Lime különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Online Lime?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Online Lime különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Online Lime nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Online Lime használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Online Lime erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Online Lime karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Online Lime használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Online Lime használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Online Lime – kérdések és válaszok
Milyen szín a Online Lime?
A Online Lime (#468C3E) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 114° árnyalat, 39% telítettség és 40% világosság.
Milyen színek illenek a Online Lime színhez?
A HSL színkör alapján a Online Lime komplementer árnyalata #863E8E, amelyhez a Dahlia áll közel. Analóg kombinációhoz a #6E8E3E és #3E8E5E árnyalat használható; ezekhez a Mary’s Garden és Irish áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Online Lime webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Online Lime legerősebb szerepköre szövegszín (69/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (65/100). 40%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Online Lime háttéren?
A Online Lime háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.08:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 5.08:1, a fehér szövegé 4.13:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Online Lime?
A Online Lime számított CTA-alkalmassági pontszáma 63/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Online Lime színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Online Lime (#468C3E), a fekete szöveg ajánlott, mert 5.08:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Online Lime háttérszínként?
A Online Lime háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 40%-os világossága és 39%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Online Lime HEX, RGB és HSL kódja?
A Online Lime HEX kódja #468C3E. RGB értéke 70, 140, 62, HSL értéke pedig 114°, 39%, 40%.
Fedezz fel további színeket