bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Olive Creed

A Olive Creed egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín.

sárga
világos
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#E8ECC0

RGB

rgb(232, 236, 192)

HSL

hsl(65, 54%, 84%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#E8ECC0

Legközelebbi: Olive Creed

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Olive Creed színértékei

HEX

#E8ECC0

RGB

rgb(232, 236, 192)

HSL

hsl(65, 54%, 84%)

Színcsalád

sárga

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Olive Creed színről?

A Olive Creed HSL világossága 84%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 54%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 65°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (75/100).

Világosság

84%

világos

Telítettség

54%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

75/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

17.19:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

17.19:1

A fekete szöveg és a Olive Creed háttér kontrasztaránya 17.19:1.

WCAG / fehér szöveg

1.22:1

A fehér szöveg és a Olive Creed háttér kontrasztaránya 1.22:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Olive Creed háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 17.19:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Olive Creed komplementer árnyalata #C4C0EC, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #ECDAC0 és #D3ECC0.

Komplementer

#C4C0EC

Legközelebbi név: Violet Gems

Analóg −30°

#ECDAC0

Legközelebbi név: Ludlow Beige

Analóg +30°

#D3ECC0

Legközelebbi név: Sweet Spring

Fejlesztőknek

Használd a Olive Creed színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#E8ECC0

--color-olive-creed: #E8ECC0;

Árnyalatok

A Olive Creed világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDFDF9

Igloo

100

#F9FAEF

Enoki

200

#F5F6E3

Precious Dewdrop

300

#F0F3D6

Capri Cream

400

#EBEFC9

Passionate Pause

500

#E8ECC0

Olive Creed

600

#D1D4AD

Olive Martini

700

#AEB190

Majolica Green

800

#8B8E73

Epic Green

900

#686A56

Bijoux Green

Gyors értékelés

Mire jó a Olive Creed?

Gyors áttekintés arról, hogy a Olive Creed milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Olive Creed

#E8ECC0

Elsődleges márkaszín

Használható

47/100

Kiemelőszín

Használható

52/100

CTA / gomb

Használható

52/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

75/100

Szövegszín

Óvatosan

18/100

Border / elválasztó

67/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Olive Creed színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Olive Creed színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Olive Creed vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Jeges Kert

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#121249

#101093

#DADAF1

#9C9C16

#EAEAB8

Sarki Horizont

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#121249

#1616CA

#DADAF1

#D2D21E

#EAEAB8

Sarki Indigó

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#121249

#3535E9

#DADAF1

#E5E548

#EAEAB8

Holdfényes Indigó

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#121249

#6C6CEF

#DADAF1

#EDED7E

#EAEAB8

Hűvös Bor No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#1A1249

#221093

#DDDAF1

#8A9C16

#E4EAB8

Fagyos Palakő

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#1A1249

#2E16CA

#DDDAF1

#BAD21E

#E4EAB8

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Olive Creed háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.22:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

17.19:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 17.19:1

A színről

01

Milyen szín a Olive Creed?

A Olive Creed (#E8ECC0) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.

02

A Olive Creed megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Olive Creed?

A Olive Creed különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Olive Creed?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Olive Creed különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Olive Creed optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Olive Creed használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Olive Creed erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Olive Creed karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Olive Creed könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Olive Creed használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Olive Creed – kérdések és válaszok

Milyen szín a Olive Creed?

A Olive Creed (#E8ECC0) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 65° árnyalat, 54% telítettség és 84% világosság.

Milyen színek illenek a Olive Creed színhez?

A HSL színkör alapján a Olive Creed komplementer árnyalata #C4C0EC, amelyhez a Violet Gems áll közel. Analóg kombinációhoz a #ECDAC0 és #D3ECC0 árnyalat használható; ezekhez a Ludlow Beige és Sweet Spring áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Olive Creed webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Olive Creed legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (75/100). 84%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Olive Creed háttéren?

A Olive Creed háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 17.19:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 17.19:1, a fehér szövegé 1.22:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Olive Creed?

A Olive Creed számított CTA-alkalmassági pontszáma 52/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Olive Creed színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Olive Creed (#E8ECC0), a fekete szöveg ajánlott, mert 17.19:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Olive Creed háttérszínként?

A Olive Creed háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 84%-os világossága és 54%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Olive Creed HEX, RGB és HSL kódja?

A Olive Creed HEX kódja #E8ECC0. RGB értéke 232, 236, 192, HSL értéke pedig 65°, 54%, 84%.

Fedezz fel további színeket

A Olive Creed színhez hasonló árnyalatok

Delicate Daisy

#E9EDC0

Spring Blossom

#E9EDBD

Green Glacier

#E7F0C2

White Asparagus

#ECEABE

Pale Spring Bud

#ECEBBD

Spirit Whisper

#E3EEBF

Spring Shoot

#E2EDC1

Perfect Pear

#E9E8BB